Kuidas muuta auto lapsesõbralikuks?

Kuidas muuta auto lapsesõbralikuks?

 

Auto juhtimisel on kõige tähtsam keskendumine. Parem on, kui pidev mõtlemine lapsele ja tema jälgimine ei sega sõitu. Viimast saab vältida nii, et kõrvaldate mure lapse pärast – muudate auto talle võimalikult turvaliseks.

 

ohutusreeglid

 

Veenduge, et ustel oleks lapselukk rakendatud nii, et uksi ei saaks seestpoolt avada

Kasutage ukse ja akna automaatlukustust, et hoida laps turvaliselt autos. Automaatsete akende kasutamisel jälgige hoolikalt, et lapse sõrmed ei jääks vahele. Vanemal autol keerake uks lihtsalt lukku.

 

Veenduge, et laps ei oleks otsese päikesevalguse käes

Kasutage aknakatet. Ärge jätke mitte kunagi last üksinda autosse – isegi mitte minutiks. Kasulik nipp on autoukse lahti jätmine, kuni laps on autost väljas. Muidugi on üsna ebatõenäoline, et unustaksite oma lapse autosse, kuid seda on siiski juhtunud. Üks viis selle takistamiseks on panna käekott auto tagaistmele või paigutada tahavaatepeegel nii, et näeksite last.

 

Millal loobuda turvahällist?

Kui laps on jõudnud turvahälli maksimaalse pikkuse või kaaluni (tavaliselt 9-18 kuud), on aeg võtta kasutusele uus turvatool. Pidage meeles, et selg  ees turvatooli on soovitav kasutada võimalikult kaua – vähemalt kaks esimest aastat. Valige alati ametlikult heakskiidetud turvatool, mis sobib teie lapse vanuse, kehakaalu ja suurusega.

 

Kuidas paigaldada turvatooli?

Lapse turvatooli ohutuks paigaldamiseks leiate täpsed juhised auto kasutusjuhendist ja turvatooli juhistest. Kontrollige, kas tool on nõuetekohaselt paigaldatud ning turvavöö õigesti kinnitatud ja hõlpsasti juurdepääsetav.

 

turvatoolid

 

Miks peab laps istuma turvatoolis selg sõidusuunas?

Väikse lapse pea on ebaproportsionaalselt raske, tema selg ja selgroog on välja arenemata ning puudub täiskasvanutele omane kiire reageerimisvõime.

 

 

 

Allikas: Autohoolduse ABC / oktoober 2018