Kuidas oma autot talveks ette valmistada

Kuidas oma autot talveks ette valmistada?

 

Külmakraadid, jäised teed, lumetormid, ehk talv on kohe kätte jõudmas, mis tähendab, et on viimane aeg ette valmistuda ja oma sõidukile läbi viia selleks ettenähtud autohooldus. Et talv võimalikult probleemide vabalt üle elada, toome siinkohal välja mõningad olulised tegurid millele mõelda.

 

 

Aku

 

Tühja akuga kaugele ei jõua ja esimene asi mida enne talve saabumist kontrollida, on autoaku. Ühe keskmise aku eluiga on umbes kolm kuni neli aastat, kuid see sõltub muidugi paljudest erinevatest teguritest. Isegi kui teie sõiduk on ainult paar aastat vana, tasuks üle vaadata, et aku on ikka töökorras ja püsib ka külmakraadidega laetuna. 

 

Lisaks võiks autos alati igaks juhuks olemas olla kas akupank või krokodillid, juhul kui on vaja käivitada tühja akut teise sõiduki abil. 

 

Kojamehed ja klaasipesuvedelik

 

Esiklaasi puhtuse hoidmiseks on olulisemaks abimeheks kojamehed. Talvisel ajal teevad nad kõvasti rohkem tööd kui suvel. Kojameeste kulumisest annab märku see, kui klaasile jääb triipudena puhastamata ala. Kui kojamehed on töökorras ja soovite nende eluiga pikendada siis tuleks vältida paari asja: 

 

Enne kojameeste kasutamist veendu, et need poleks esiklaasi külge külmunud, vastasel juhul võite kahjustada kojamehi. Kui auto on pargitud siis on soovitatav külma ilmaga kojamehed püsti asendisse jätta.

 

Ära kasuta kojamehi kui auto esiklaas on jääs - see kahjustab kojamehi.

 

Veel üks levinumaid probleeme, mis miinuskraadidega tekib, on külmunud klaasipesuvedelik.  On olemas kaks varianti: suvine ja talvine klaasipesuvedelik. Pesuvedeliku jäätumise vältimiseks tuleks enne külmakraadide saabumist mahuti ära tühjendada ja asendada talvise klaasipesuvedelikuga.


 

Tuled

 

Sõiduki tuled peavad põlema aastaringselt, kuid talvel kestab pime periood pikemalt, seega on ekstra oluline, et autopirnid oleksid võimalikult heas seisukorras. Samuti oleks hea autos hoida ühte tagavarapirni.

 

Autokere puhastamine

 

Kuniks on veel plusskraadid siis tuleks sõiduk enne talve saabumist korralikult puhtaks pesta. Eemaldada tuleks kogu suvega kogunenud pigi ja mustus. Samuti autokere paremaks säilimiseks tasuks ka sõiduk ära vahatada.

 

Automatid

 

Talvisel ajal on kangast põrandamattide asemel parem kasutada kummist või plastik matte. Nendele ei teki koledaid plekke, kestavad oluliselt kauem, kaitsevad auto põrandat ja ei tekita sõidukisse niiskust. 

 

Talverehvid

 

Esmalt tuleks üle vaadata oma praegused talverehvid. Kehvas seisus olevad rehvid teevad auto juhitavuse raskemaks, pikendavad pidurdusteekonda ja tekitavad suuremat kütusekulu. Lihtsaim viis kontrollimiseks on mõõta rehvimustri sügavust, milleks võiks vähemalt olla 4-8mm. Samuti on soovitatav talverehve vahetada umbes iga viie aasta tagant, sest isegi kui rehvi mustrisügavus on piisav, võib selle haarduvus ja elastsus väheneda ning rehv muutub praguliseks ja murenevaks. 

 

 

Oluline varustus mis võiks talvisel ajal autos olemas olla:

 

Mobiililaadija

Akupank või krokodillid

Puksiirköis  

Taskulamp

Lumelabidas

Lumekraabits

Paksemad töökindad

Esmaabikomplekt

Soe tekk

Ohukolmnurk

Helkuriga vest

Saapad/kummikud

Soojad riided

Vesi ja toit

Kotitäis liiva ( juhul kui peaksite lumme kinni jääma )


 

SIIT leiate veel 10 nippi mida enne talve tulekut kõrva taha panna!

 

Talverehvide kasutamine on lubatud alates 15. oktoobrist !

Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist !


 

Rehvitakso aitab sinu auto talverehvid vahetada õigel ajal. Talverehvide müük laias valikus!

 

Küsimuste korral helista telefoninumbril 581 000 81. Leiame üheskoos just sulle sobivad talverehvid! 

 

Kuidas saada rehvivahetus -10% soodsamalt? Loe lisa siit!