Millal on lubatud kasutada suverehve 2023

Millal on lubatud kasutada suverehve 2023 aastal?

 

Talvised ilmad hakkavad selja taha jääma ja kohe kohe on kätte jõudmas suur sula ja kevadised soojemad ilmad, sest õhutemperatuur on hakanud tõusma juba üle 0 kraadi ja seetõttu on aeg hakata mõtlema rehvivahetuse peale ja sellele, kust osta soodsad suverehvid. Mõned inimesed on valinud lamellrehvide tee, teised aga suverehvid.

 

Hetkel aknast välja vaadates võib öelda, et talv hakkab kevade poole liikuma. Kuid kevadistel ilmastikuoludel on tavaline, et temperatuurid hakkavad kerkima päeval üle 0 kraadi ja öösiti hoiab veel miinus kraadide poolel. Siiinkohal rehvitootajd soovitavad kasutada suverehve alles siis, kui ööpäevane keskmine temperatuurid on +7 kraadi, kus hakkavad kõige pareimini töötama suverehvide tehnilised omadusi. Nii, et kui väljas on veel ööpäevaringselt alla +7 kraadi, siis oleks mõistlik kasutada veel talverehve. Rehvitakso tehnik ütleb, et aeg, millal teha rehvivahetus ei saa paika panna päeva täpsusega kalendrisse, vaid pigem tuleks jälgida õhutemperatuure. Loe lisa meie teisest postitusest pikemalt, kui soovid paigaldada enda autole suverehvid, mida selleks tuleb silmas pidada SIIT!

 

SUVEREHVID      Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

suverehvide müük

Suverehvid 2023 erinevate rehvitoodete tutvustus. Osta suverehvid kohe, sest veel on soodne!

 

Seadus reguleerib

Suverehvid 2023 aastal on lubatud kasutada alates 01.märtsist

Suverehvid 2023 aastal on kohustuslik kasutada alates 01.maist

Talverehvidega (naelrehvid) võib sõita kuni 30.aprillini   (Lk. 58, Kood 507- juhul, kui esineb talviseid tee- ja ilmastikuolusi)

Talverehvidega (lamellrehvid) võib sõita aastaringi

Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist

 

 

 

 

Maagiline temperatuur, millal vahetada rehvid

Kui ööpäevane keskmine temperatuur jõuab püsivalt seitsme kraadini või soojemaks, siis võib rehvid ära vahetada. Talverehvid on tehtud nii, et nende eelised - parem haakuvus teega - tulevad välja seitsmest pügalast madalamates oludes. Niikaua, kui kraadiklaasil näeb seitset kraadi või väiksemat numbrit, võib talvised rehvid veel all hoida.

 

Ka temperatuuri järgi rehvivahetuse ajastamine võib olla keeruline, kui päevased temperatuurid jõuavad kümne kraadini või kõrgemale, kuid öösel langevad öökülmadeni. Kui hommikuti ja õhtuti on külmem, siis tuleks talverehvid all hoida ja oodata kuni temperatuurid on püsivalt vähemalt seitsme kraadi ringis ning alles seejärel suverehvid alla vahetada. 

 

Märtsis ja aprillis on ilmad muutlikud, kuid talverehvidega tohib seaduse järgi sõita kuni esimese aprillini. Halb on jätta talverehvid alla ka liiga kauaks. Sõites nendega veel näiteks siis, kui on 15 kraadi, mõjub kummile halvasti, kuludes kiiremini. Suverehvid on tehtud kõvemast kummisegust ja kuluvad seetõttu aeglasemalt. 

 

Rehvivahetus liiga vara või hilja võib olla ohtlik

Teisest küljest on ka suverehvide liiga varajane kasutusele võtmine riskantne. Murphy seaduse kohaselt algab lumesadu päev peale seda, kui alla on vahetatud suverehvid. Justkui isiklikuks nuhtluseks on siis kõige halvema ilma korral all valed rehvid, kirjutab Weather Network. Elades Eestis, kus selle vahel, kas alla sajab kevadine vihm või 30 sentimeetrit lund, on vaid mõni kraad, tasub ilmaennustustel silm peal hoida ja veenduda, et rehvid ei saaks vahetatud liiga vara. Seda enam, kui sõitmist on pikemad otsad väljaspool linna.

 

Õige rehvirõhk

Tuletame meelde, et äärmiselt oluline on valida õige rehvirõhk ning seda vähemalt korra kuus kontrollida. 

Enne rehvidesse õhu lisamist ole teadlik, kuipalju seda tuleks teha. Vastav info on enamasti kirjas sõiduki manuaalis. Rehvil on tavaliselt kirjas mitte optimaalne rehvirõhk vaid maksimaalne. Kui rehvides pole õige rõhk, siis pole vahet, kas all on naelrehvid, aastaringsed lamellrehvid või suverehvid - ühtemoodi ohtlik on sõit igal juhul. 

 

 

 

On aeg talverehvid varna panna ja suverehvid autole paigaldada.

 

 

 

Rehvitakso aitab sinu auto suverehvid ja talverehvid vahetada õigel ajal. Talverehvide müük ja suverehvide müük laias valikus!

 

Küsimuste korral helista telefoninumbril 581 000 81. Leiame üheskoos just sulle sobivad suverehvid! 

 

 

Aja rehvivahetuseks saad broneerida siit:       Broneeri rehvivahetuse aeg online

Osta soodsad suverehvid või talverehvid siit:  LAMELLREHVID

 


 

 

Kuidas saada rehvivahetus -10% soodsamalt? Loe lisa siit!

Ostes suverehvid või talverehvid  e-poest võidad rohkem, kui arvasid . Loe lisa siit!

 

suverehvid

 

 


 

 

Selle hooaja soodsad suverehvid 2023

soodsad usverhevid

 


 

Suverehvites test 2023

suverehvide test 2023

 


 

Selle hooaja uued suverehvid 2023 mudelid

 

suverehvide müük

 


 

Rehvivahetus

Üks asi, mida pead rehvivahetuse peale mõeldes tegema, on ekspertarvamuse küsimine. Meil, Rehvitaksos on talverehvide müük ja suverehvide müük, kus töötavad vaid oma ala spetsialistid, kes annavad sulle nõu sinu sõidukile parimate suverehvide valikul.

 

Broneeri rehvivahetus aeg siit -> Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

 

rehvid järelmaksuga