Millal on lubatud kasutada talverehve 2021 ja suverehve 2021 aastal?

Millal on lubatud kasutada talverehve ja  suverehve 2021 aastal?

 

Hetkel aknast välja vaadates võib öelda, et pole veel talv, vaid sügis on alanud. Kuid sügised ilmastikuolud on viinud juba temperatuurid alla seitsme kraadi, siis siiinkohal rehvitootajd soovitavad kasutada juba lamellrehve! Sest alla seitsme kraadi kaotab suverehvid oma head omadused ja oleks mõistlik sõidukile paigaldada talverehvid. Rehvitakso ütleb, et aega, millal teha rehvivahetus ei saa paika panna päeva täpsusega kalendrisse, vaid pigem tuleks jälgida õhutemperatuure. Loe lisa meie teisest postitusest pikemalt, millal soovitame talverehvid kasutusele võtta SIIT!

 

LAMELLREHVID      Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

talverehvid

 

 

Seadus reguleerib

Eestis on talverehvide kasutamine lubatud alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, kuid kui esineb talviseid tee-ja ilmastikuolusi, siis on lubatud kasutada talverehve kuni 30. aprillini. Talvisete tee- ja ilmastikuolude üle annab seadus igal autohile enda otsustada. Loe seadusest juurde siit!

 

Talverehvidega (naelrehvid) võib sõita kuni 30.aprillini   (Lk. 58, Kood 507- juhul, kui esineb talviseid tee- ja ilmastikuolusi)

Talverehvidega (lamellrehvid) võib sõita aastaringi

Suverehvidega võib sõita alates 01.märtsist

 

Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist !

Suverehvid on lubatud 1. märtsist kuni 1. detsembrini, kuid kohustuslikud 1. maist kuni 15. oktoobrini. 

 

 

Maagiline temperatuur, millal vahetada rehvid

Kui ööpäevane keskmine temperatuur jõuab püsivalt seitsme kraadini või soojemaks, siis võib rehvid ära vahetada. Talverehvid on tehtud nii, et nende eelised - parem haakuvus teega - tulevad välja seitsmest pügalast madalamates oludes. Niikaua, kui kraadiklaasil näeb seitset kraadi või väiksemat numbrit, võib talvised rehvid veel all hoida.

 

Ka temperatuuri järgi rehvivahetuse ajastamine võib olla keeruline, kui päevased temperatuurid jõuavad kümne kraadini või kõrgemale, kuid öösel langevad öökülmadeni. Kui hommikuti ja õhtuti on külmem, siis tuleks talverehvid all hoida ja oodata kuni temperatuurid on püsivalt vähemalt seitsme kraadi ringis ning alles seejärel suverehvid alla vahetada. 

 

Märtsis ja aprillis on ilmad muutlikud, kuid talverehvidega tohib seaduse järgi sõita kuni esimese aprillini. Halb on jätta talverehvid alla ka liiga kauaks. Sõites nendega veel näiteks siis, kui on 15 kraadi, mõjub kummile halvasti, kuludes kiiremini. Suverehvid on tehtud kõvemast kummisegust ja kuluvad seetõttu aeglasemalt. 

 

Rehvivahetus liiga vara või hilja võib olla ohtlik

Teisest küljest on ka suverehvide liiga varajane kasutusele võtmine riskantne. Murphy seaduse kohaselt algab lumesadu päev peale seda, kui alla on vahetatud suverehvid. Justkui isiklikuks nuhtluseks on siis kõige halvema ilma korral all valed rehvid, kirjutab Weather Network. Elades Eestis, kus selle vahel, kas alla sajab kevadine vihm või 30 sentimeetrit lund, on vaid mõni kraad, tasub ilmaennustustel silm peal hoida ja veenduda, et rehvid ei saaks vahetatud liiga vara. Seda enam, kui sõitmist on pikemad otsad väljaspool linna.

 

Õige rehvirõhk

Tuletame meelde, et äärmiselt oluline on valida õige rehvirõhk ning seda vähemalt korra kuus kontrollida. 

Enne rehvidesse õhu lisamist ole teadlik, kuipalju seda tuleks teha. Vastav info on enamasti kirjas sõiduki manuaalis. Rehvil on tavaliselt kirjas mitte optimaalne rehvirõhk vaid maksimaalne. Kui rehvides pole õige rõhk, siis pole vahet, kas all on naelrehvid, aastaringsed lamellrehvid või suverehvid - ühtemoodi ohtlik on sõit igal juhul. 

 

 

 

 

Suverehvid versus talverehvid test sõidud

 

 

Rehvitakso aitab sinu auto suverehvid ja talverehvid vahetada õigel ajal.

 

Küsimuste korral helista telefoninumbril 581 000 81. Leiame üheskoos just sulle sobivad suverehvid! 

 

 

Aja rehvivahetuseks saad broneerida siit:       Broneeri rehvivahetuse aeg online

Osta soodsad suverehvid või talverehvid siit:  LAMELLREHVID

 


 

Ostes suverehvid või talverehvid  e-poest võidad rohkem, kui arvasid. Loe lisa siit!

suverehvid 2021

 


Selle hooaja soodsad talverehvid 2021

talverehvid

 


 

Talverehvide test 2020

talverehvdie test

 

 

 

 

Selle hooaja soodsad suverehvid 2021

SUVEREHVID

 


 

Suverehvide test 2021

suverehvide test 2021