Millal on parim aeg osta talverehvid?

Praegu on paras aeg osta uued talverehvid

 

Kuigi praegu on kätte jõudmas kuldne sügis, siis talv ja lumi tulevad alati ootamatult. Suvistel teedel pole pidamisega probleeme, aga niipea, kui libedus ja lumi teed üle võtavad on ka liiklusõnnetused sagedasemad. Süüdistada pole tihti kedagi teist, kui juhte, kellel puuduvad sobivad talverehvid. Olgu need siis lamellrehvid või parema pidamisega naastrehvid ehk naelrehvid, mõlemal juhul on oluline, et need poleksid liialt kulunud ning vastaksid sõiduharjumustele ning läbitavatele teeoludele. Talverehvide müük on enamasti kolinud internetti. Ka Rehvitaksos müügil olevad talverehvid leiavad enamasti omaniku läbi e-poe

 

talverehvid

 

 

Igal aastal leidub ka neid, kellel libeduse saabudes on all veel suverehvid. Tuletame meelde, et talverehvid on kohustuslikud alates 1. detsembrist, kuid naastrehvid on lubatud juba 15. oktoobrist. Juhul, kui talverehvid on kulunud, on praegu sobiv aeg hakata mõtlema uute soetamisele. Kliima küll soojeneb, kuid lumised teed pole kuhugi kadunud. Kui ikka teid katab lumekiht, siis on spetsiaalsed talverehvid hädavajalikud ning seega õigustatud kulutus. Isegi, kui talvel tuleb lumi maha vaid paar korda, siis on võimalik, et pead liikuma just nendel päevadel. Jäidet seevastu tuleb kohe kindlasti ja ka linnateedel. 

 

Testide kohaselt annavad naastrehvid lamellidest parema haakuvuse, seda nii seisma jäädes, kohalt võttes kui ka kurvides. Millised rehvid valida sõltub juba täpsemalt sõiduharjumustest, kuid Põhjamaa oludesse sobivad talverehvid tunneb ära märgistuse järgi M+S, millele on lisatud mäetipu ja lumehelbe sümbolid. Need viimased on eriti olulised, et eristada Eestisse sobivad lamellrehvid Kesk-Euroopa omadest. Lumehelbetähisega lamellrehvid peavad vastu ka siis, kui temperatuur langeb miinusesse, säilitades oma elastsuse ning seeläbi usaldusväärsuse. 

 

 

Eesti talvedesse sobivate talverehvide tähistus.

 


Nõuanded sügiseks:

1. Vaata rehvid üle kontrollides mustri jääksügavust mündiga. Kui münditest tehtud, võib selguda, et lähiajal on vaja uusi rehve. Rehvi kuludes hakkab kõige kiiremini kannatama just haakuvus lumel, sest see sõltub rehvimustri reljeefist. Nii et talve saabudes tasub uued rehvid osta pigem natuke varem, kui hiljem. Millal teha rehvivahetus? Seda saab juba vaadata vastavalt ilmale ja teeoludele, sest iga sügis ja talv on erinevad.

 

2. Otsi välja eelmise aasta talverehvid. Kontrolli ka nende mustrisügavust. Tavaliselt sõidetakse ühtede rehvidega olenevalt kilometraažist kolm kuni neli hooaega. Nii nagu aastaringsed lamellrehvid, kaotavad ka talverehvid kuludes haakuvust teega. See pole mingit mõtet sõita kulunud talverehvidega ja need tuleks välja vahetada.

 

3. Osta rehvid varakult. Enamik inimesi ostavad mitte ainult rehvid, vaid ka veljed, et vajadusel vahetus teha kiiremini. Vahet pole, kas plaanis on osta rehvid koos ratastega või ilma, igaljuhul tasub seda teha pigem varakult, et mitte sattuda järjekorda tuhandete teistega, kel sama plaan.  

 

4. Kontrolli rehvirõhku. Külmade saabudes väheneb rõhk rehvis. See on ka põhjus, miks paljud juhid näevad külmade hommikute saabudes madala rehvirõhu tulukest armatuuril põlemas. Hea oleks rehvirõhku kontrollida korra kuus, eriti oluline on see just nendel kuudel, kui õhutemperatuur langeb. Ära unusta kontrollida ka varuratast. 

 

Rehvitaksos müügil olevad talverehvid osta e-poest. Uuri lisa telefoninumbrilt 581 000 81 

 

Vaata ka videost, kuidas suverehvid libedal "hakkama saavad"