Millised talverehvid autole panna - kas naelrehvid või lamellrehvid?

Talv on tulekul: millised talverehvid autole alla panna - kas naelrehvid või lamellrehvid?

 

Õhutemperatuuri langedes, ning öökülmade saabudes, laskub iga autoomaniku palgel küsimus: kas garaažis seisvate talverehvidega saab veel ühe talve sõita või ei ole need nõuetele vastavad ning tuleb soetada uued? Selleks, et seda mõista, tuleb mõõta talverehvi mustri jääksügavust, milleks võiks olla 3,0 millimeetrit, kuid soovituslik oleks 5,0 millimeetrit. Kui garaažis olevad rehvid sellele nõudele ei vasta, seisad sa valiku ees: kas osta naast- või lamellrehvid? Sinu valik peaks olenema sellest, millistes tingimustes sa enamasti sõidad.

 

Naelrehvid

Kui oled pigem maal elav, ”off-road” teid valiv sõitja, siis soovitame kindlasti naelrehve, mis hoiaksid sind turvaliselt teel, ka siis kui autoteed on lumega kaetud ning hooldust teedele tehakse suhteliselt harva. Kui teed katab enamasti jääkiht, on naelrehvid kõige ohutum rehvitüüp, mida valida. Naelrehvid pakuvad tugevat haardumist ning seega paremat juhtivust.

 

 

 

Naelrehvide peamised omadused on:

 

Kõrge müratase

Pikk eluiga

Kestab mitu hooaega

Hea valik ka muutlike ilmastikuolude korral 

 

Lamellrehvid

Lamellrehvide kasuks tasub otsustada, kui sinu teekond autoga sõites on peamiselt linnatänavatel ja linnast välja, maapiirkondadesse, sul pigem asja ei ole. Lamellrehvid on sobiv valik keskkonnasäästlikult mõtlevale inimesele, sest need ei tekita ülemääraseid pinnakattekulutusi ning hoiavad seega loodust. Nende eelis seisneb selgelt ka väheses müratasemes. 

 

 

Lamellrehvide peamised omadused on:

 

Madal müratase

Keskkonnasäästlik – ei pillu teekatte osasid laiali

Sobib sõitmiseks lumisel või lörtsisel teel

Sobilik hooldatud linnateedel sõitmiseks

Kulub kiiremini kui naastrehvid

 

Kumbad on paremad? Mis on parim valik just sulle? Nendele küsimustele saad vastata, kui arvestad oma peamist sõidupiirkonda. Millised on need autoteed, mida mööda sina oma igapäevaseid sõite tehes kõige tihedamini satud ja kui palju on sõitmist maapiirkonda või vastupidi linnateedele? 

 

Kui sinu peamine sõidutee viib külavahele hooldamata talvistele teedele, siis vali naastrehvid, need tagavad ohutuse ka kõige kõrvalisemal teel. Samuti ei jää linnas olles teedel sõites nendega hätta, ning kuigi autotee kahjustub, pole mõistlik oma igapäevast teekonda arvestades lamellrehve seetõttu endale soetada. 

 

Kui sõidad enamasti linnas ja sinu teekond linnast välja on pigem harv või ei juhtu seda üldse mitte, siis vali endale moodsad lamellrehvid, mis linnaliikluses tekitavad vähem müra, vähendavad teekatte hävimist ja tulevad linnaliikluses talvistel teedel väga hästi toime. 

 

Vaatamata sellele, millise valiku oled äsja uueks hooajaks autorehve valides teinud, kõige olulisem on pidada silmas, et arvestaksid autoga sõites ilmastikuoludega, kaasliiklejatega, ning valiksid vastava sõidustiili ja -võtted, et talvistel teedel liiklemine oleks ohutu nii sinule, sinu kaassõitjatele kui ka teistele liiklejatele. Ohutut ja turvalist teekonda, kuhu iganes sa sõidad!

 

Rehvide võrdlusvideot näete siit!

 

Talverehvide kasutamine on lubatud alates 15. oktoobrist !

Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist !


 

Rehvitakso aitab sinu auto talverehvid vahetada õigel ajal. Talverehvide müük laias valikus!

 

Küsimuste korral helista telefoninumbril 581 000 81. Leiame üheskoos just sulle sobivad talverehvid! 

 

 

Aja rehvivahetuseks saad broneerida siit:       Broneeri rehvivahetuse aeg online

Osta soodsad talverehvid siit:  LAMELLREHVID

 


 

 

Kuidas saada rehvivahetus -10% soodsamalt? Loe lisa siit!

Ostes suverehvid või talverehvid  e-poest võidad rohkem, kui arvasid . Loe lisa siit!

 

suverehvid