Mis juhtub, kui sõidukil on all neli erinevat suverehvi?

Mis juhtub, kui sõidukil on all neli erinevat suverehvi?

 

Neli erinevat suverehvi sõidukil- kõlab nagu mingi halva anekdoodi algus kuid selliseid juhuseid leidub Eesti teedel liikuvate autode seas üllatavalt palju. Naljalt ei hakka ükski autojuht oma sõidukile paigaldama korraga suverehve ja naastrehve, kuid erinevate tootjate suverehve paigaldavad oma autole siiani ka kõige kogenumad autojuhid. Selliseid võimalusi tuleks aga igaljuhul vältida peamiselt ohutusega seotud põhjustel.

 

SUVEREHVID      Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

 

suverehvid

 

 

Mis juhtub, kui paigaldad oma sõidukile erinevad rehvid?

Käsitsemine - erinevatel rehvidel on erinevad haardumis- ja juhitavusomadused. See võib muuta teie auto raskemini juhitavaks, eriti märgades või libedates tingimustes, mis võib omakorda põhjustada ohtliku olukorra. 

Stabiilsus - rehvidel on erinev turvisemuster ja erinev kulumismäär. See võib põhjustada teie sõidukile ebastabiilsuse liiklemisel, mis omakorda avaldub teelt kõrvale kaldumisega või libisemisega pidurdamisel.

Ohutus - rehvidel on erinev kandevõime, kiirusreitingud ja muud näitajad. Kui paigaldate rehve, mis ei ole teie autole mõeldud, võite ohustada ennast ja teisi liiklejaid.

Kulumine - rehvid kuluvad erineva kiirusega, mis võib põhjustada  auto vedrustuse ja veokomponentide ebaühtlast kulumist. See aga võib omakorda kaasa tuua kulukaid autoremondi- ja hooldustöid

Rehvivahetuse eel tuleks eelnevalt veenduda oma sõidukile valitud suverehvide seisukorras ja õigsuses. Suverehvide mõõdud peavad vastama teie auto nõuetele ning vajalikud rehvimõõtude näitajad leiab iga sõidukiomanik sõiduki tehnilisest passist või Maanteeameti veebilehele sisse logides.

 

Kuidas käitub sõiduk, kui autole on paigaldatud kõik erinevad rehvid?

 

Esmalt sõitma hakates on sõidumürast kohe kuulda, et midagi on valesti. Iga autoomanik teab, et rehvid tekitavad sõidumüra, kuid erinevate rehvide korral on kuulda märgatavalt rohkem hääli, mis meenutavad enim vilinat ja madalal db-l müra.

 

Enim ohtu tekitavad erinevate rehvimustritega rehvid!

Ebaühtlane kulumine - erineva turvisemustri, mustrisügavuse ja kulumistasemega rehvid võivad kuluda ebaühtlaselt, põhjustades rehvi enneaegse rikke ja üldise jõudluse vähenemise. Selle tulemuseks võib olla veojõu, juhitavuse ja pidurdusvõime vähenemine. Ebaühtlane mustrikulumine võib põhjustada rehvidel purunemisohu, põhjustades liikluses ohtlikke olukordi. 

Käsitsemine ja stabiilsus -  erinevate rehvide kasutamine võib põhjustada juhitavuse ja stabiilsuse vähenemist. Rehvidel on erinevad haardumistasemed ja juhitavusomadused, mis võivad põhjustada sõiduki eri suundades tõmbumist. Mis võib juhtuda on, et sirgel teel roolist lahti lastes hakkab auto kalduma näiteks vastassuunda. 

Vesiliu oht -  kui kasutate erinevate turvisemustritega rehve, võivad need mõjutada rehvi võimet juhtida vett rehvipinnalt eemale, suurendades märgades oludes vesiliu riski.

Suurenenud õnnetuste oht -  erinevad suverehvid suurendavad õnnetuste ohtu, eriti hädaolukordades, kuna sõiduk ei pruugi ootuspäraselt käituda, mis toob omakorda kaasa juhitavuse kaotuse ja õnnetuse.

Garantii - erirehvide puhul võite kaotada ka sõiduki tootjapoolse garantii mis võib viia rehvidega seotud probleeminõude tagasilükkamiseni. Lisaks ei pruugi liiklusõnnetuse korral kindlustusandja hüvitada teie kahjunõude.

Millisel juhul võib kasutada 4 erinevat suverehvi oma sõiduautol?

 

Erinevate suverehvide kasutamine sõidukil on ekstreemne viis liiklemiseks, kuid kõige hädaohtlikemal hetkedel võib siiski nii toimida. Näiteks tohib erirehvide kasutamisel liigelda minimaalseid distantse (õnnetuspaigalt remonditöökotta, kodunt rehvivahetuspunkti sõitmiseks, ohtlikult teelõigult lahkumiseks). Juhul, kui erirehvide kasutamine on äärmuslik abinõu, tuleks võimalikult sarnase mustriga rehvid paigutada samale teljele. Näiteks, esiveolisel autol tuleks sarnase mustri ja kulumisega rehvid paigutada esiteljele.

 

Parima kvaliteediga ja soodsad suverehvid leiate Rehvitakso e-poest. Usaldage meie valikut ning leidke oma sõidukile uued ja parimad suverehvid juba enne rehvivahetuse aja broneerimist

 

 

SOODSAD SUVEREHVID 2023 |  Nr1 suverehvide veebipood  - rehvitakso.ee

Soodsad suverehvid osta siit, meil on PARIM HIND ja transport 24-48 tunniga! SOODNE REHVIAHETUS. Helista 581 000 81