TESTIVÕITJA: Nokian Hakkapeliitta R3 talverehvid

Põhjamaisetesse oludesse loodud talverehvid nüüd saadaval Rehvitakso poes.

Nokian Hakkapeliitta R3 premium-klassi touring tüüpi naastuteta talverehvid on mõeldud sõiduautodele, kuid nendest on ka linnamaasturi versioon. Kõnealused rehvid asendavad eelmist Nokian Hakkapeliitta R2 mudelit. 

Allikas: Nokian Tyres

 

Meelerahu Skandinaavia talves

Põhjamaised ilma naelteta talverehvid on leidnud hea tasakaalu turvalisuse ja mugavuse vahel. Meie talved on muutlikud ja need rehvid kohanduvad kõigi ilmaoludega pakkudes pidevat haakuvust ja kontrollitud juhitavust tehes sõidu täpseks ja nauditavaks. Nokian Hakkapeliitta R3 on ideaalne valik juhtidele, kes hindavad parimat võimalikku turvalisust, sõidumugavust ja jätkusuutlikumat nn rohelist sõitmist. 

 

Madal veeretakistus on keskkonnasõbralikum

Väiksem keskkonnamõju saavutatakse läbi rehvi veeretakistuse. Rehvid, millel on madalam veeretakistus, kulutavad pöörlemiseks vähem energiat. Nokian Hakkapeliitta R3 on soovitatud valik ka elektriautodele, nendega jõuab ühe laadimisega kaugemale ja kaasneb väiksem keskkonnamõju. Lisaks on tegu Euroopa Liidu A-kategooria rehvidega, mis puudutab kütusekulu efektiivsust. 

 

Kui lumel ja jääl pakuvad need talverehvid esmaklassiliselt lühikest pidurdusmaad, juhitavust ja pidamist, siis kuidas on lood märjal teel? Samuti väga head. Talverehvide puhul peab arvestama, et need pole kuival teel nii head, kui suverehvid, seega õhutemperatuuride tõustes tuleks õigel ajal teha rehvivahetus

 

Allikas: Nokian Tyres

Vaiksed rehvid

Üks mõõdupuu, mille järgi saab eristada tipprehvid keskmiselt headest on rehvimüra. Nokian Hakkapeliitta R3 lamellrehvid on vaiksed rehvid, ühed vaiksematest turul saadaolevatest. 

 

 

Hea haakuvus olenemata teekattest

Arvestades, et tegu on ilma naastuteta rehvidega on Nokian Hakkapeliitta R3 toimimine jäisel teel muljetavaldav. Pidama saab hästi, aga eriti silmapaistvad on juhtimisomadused. Need pööravad kindlalt ja täpselt ja hoiavad püsivat haakuvust, seda isegi siis, kui on tekkinud kerge libisemine. 

 

Allikas: Nokian Tyres

 

Arvestades, kuidas Hakkapeliitta R3 rehvid saavad hakkama jääl, ei tule ilmselt üllatusena selle omadused lumel, kus sellega on alati turvaline. Märjal ja kuival teel on Nokian Hakkapeliitta R3 talverehvid paremad kui keksmised rehvid, mis on saavutus omaette, sest tavaliselt jäisel ja kuival teel vajaminevad rehviomadused on alati vastandlikud. Rehvid on tootnud Nokian Tyres, kellel on Soomes maailmas ainulaadne aastaringne talverehvide testimise võimalus. 

 

Põhjamaisetesse oludesse loodud talverehvid nüüd saadaval Rehvitakso poes.