Kuidas on seotud rehvid ja kütusekulu?

 

Kuidas on seotud rehvid ja kütusekulu?

 

rehvdi ja kütusekulu

 

Rehvid kulutavad ~20% sõiduki kütuses!

 

Gravitatsioon, sisehõõrdumine  ja aerodünaamiline vedu sõltuvad samuti sõiduki liikumisest ning toovad kaasa energia- ja kütusekulu. Igal pidurdamisel, kiirendamisel, pööramisel või ka lihtsalt sirgjoonel rehvid pöörlevad, deformeeruvad, soojenevad, kasutavad energiat ja kasutavad seega kütust. Kütusekulu vähendamiseks tuleb vähendadasõiduki liikumist takistavaid jõude, mis rehvide puhul tähendab nende veeretakistuse vähendamist. Veeretakistust ei saa täielikult kõrvaldada, küll aga saab seda vähendada, mis omakorda vähendab kütusekulu.

 

rehvide mõju kütusele

 

Ostes uued rehvid leiab nende pealt kleebise, kus on skaala, mis algab rohelise A-tähega ning lõppeb punase G-tähega. Mida täht edasi, seda halvemini rehvid kütusekulule mõjuvad. Kui palju aga õige tähe valikust tegelikult sõltub?

 

 

Erinevus hinnangute A ja G vahel võib tähendada kütusekulu vähenemist kuni 7,5% võrra. Teisisõnu öeldes võib G-hinnanguga rehvi asemel A-hinnanguga rehvi valimine säästa enam kui 6 liitrit kütust iga 1000 kilomeetri kohta.

 

Eelnev arvutus on tehtud eeldusel, et sõiduki keskmiseks kütusekuluks on 8 liitrit sajale keskmisel rehvi läbisõidul 35 000 kilomeetrit.Kui bensiiniliitri keskmine hind on 1,50 eurot, teeb see rehvide kasutusea jooksul enam kui 300 eurot kokkuhoidu.

 

NB! Hinnangut D-G sõiduautode puhul ei kasutata!

 

rehvid soodus hinnaga