Kas osta suverehvid või mitte?

Suverehvid - millal kasutusele võtta ja mida nende kohta teada

 

Suverehvid tuleb kasutusele võtta juba enne suve saabumist. Mõeldud on need kasutamiseks siis, kui õhutemperatuur on üle seitsme kraadi. Seadus lubab suverehvidega sõidukitel liigelda alates 1. märtsist, kuid jälgida tasub ka ilmastikuolusid. Kui teed on ikka kaetud jää või lumega ning õhutemperatuur on tugevas miinuses, siis on suverehvide kasutamine raskesti põhjendatav ja koguni ohtlik. 

Teisalt on oluline suvel (seaduse järgi hiljemalt 1. maist) ikkagi suverehvidega sõita, sest isegi, kui see võib tunduda üllatav, siis nende pidamine märjal teel on aastaringsetest lamellrehvidest parem. Ühtlasi tagavad suverehvid stabiilsema juhitavuse, kindlama haarduvuse kurvides ning optimaalsema kulumise. Suverehvide koostis on mõeldud spetsiaalselt suvistesse oludesse. 


 

Suverehvid on kuuma ja vihma korral paremad kui lamellrehvid

Suverehvide tegemisel on võetud eesmärgiks, et need oleksid ühtviisi hea haarduvusega kuuma ilmaga, kergelt niisketel teedel kui ka paduvihma ajal. Suverehvid on tehtud spetsiaalsest kummi ja täitematerjali segust, kuhu on lisatud kleepuvaid lisandeid vihmaste olude jaoks. Ühtlasi hoiab rehvi valmistamisel kasutatud segu piisavalt jäikust palava ilma korral. Tänu sellele on veeretakistus minimaalne. 

 

Kummimuster on võrreldes talverehvidega madalam, sirgemate soontega ja tasasem. Seega on suurem osa rehvist teega kontaktis. Tulemuseks on rohkem stabiilsust nii pöörates, pidurdades kui ka kiirendades. 

 

Et suverehvid on tihti asümmeetrilise või ühesuunalise mustriga, siis võib nende roteerimisel olla vähe võimalusi. Võib juhtuda, et on võimalik vahetada näiteks ainult esimesed rehvid omavahel, aga mitte esimesi tagumistega risti.

 

Suverehvid pakuvad nii märjal kui ka kuival teel lamellrehvidest paremat pidamist. Fakt, et suverehvid talvisel teel erilist tõmmet ei võimalda, ei tule kellegi jaoks üllatusena. Suverehvid muutuvad madalatel temperatuuridel jäigaks ja pole lumistes ja jäistes oludes turvaline valik.

 

rehvid


Aastaringsete lamellrehvide eelised 

Lamellrehvid on ehitatud nii, et need pakuksid hädavajalikku haaret talvistel teedel, saaksid hakkama kergemates lumeoludes ning kokkuvõttes annaksid juhile võimaluse ajada läbi ühe rehvikomplektiga. Need on nagu hübriidid suve- ja talverehvide vahel, üritades vastata kõigile ettetulevatele teeoludele. Kui mõelda eesti talvedele, mil on üsna pikki perioode, kus väiksemad maanteed ning kvartalisisesed teed on korraliku lume või jää all, siis nendes oludes lamellide peale kindel olla paraku ei saa.


 

Kas osta suverehvid või mitte?

Üldiselt võivad lamellrehvidega aastaringselt hästi hakkama saada juhid, kes sõidavad pigem vähe ja linna piirides, kirjutab Les Schwab. Sellisel juhul tuleks valida premium-klassi lamellrehvid, mille standardid vastavad tasemele ka talvistes tingimustes. Sobivad tunneb ära M+S tähise järgi ning kujutise järgi, millel on näha mäetippu ja lumehelvest selle keskel. 

 

Eraldi suverehvide kasuks räägib nende spetsiaalne disain ning kummisegu, mis on mõeldud suvistesse teeoludesse, parem haarduvus teega, eriti kurvilisematel teedel ning võimalikult hea sõiduki juhitavus. 

 

Kui mõtled, millised rehvid valida, siis Rehvitakso eksperdid annavad sulle nõu täiesti tasuta. Vajuta kollasele paneelile ekraani allservas, et jätta meile teade, millele vastame esimesel võimalusel või helista 581 000 81.