Kuipalju lisakütust võtab konditsioneer?

Kuipalju lisakütust kulutab konditsioneer?

 

Broneeri rehvivahetuse aeg online

Ajal, mil suvised temperatuurid ka Eestis üle kolmekümne kraadi küündivad on konditsioneerist palju abi.

 

 

Kuid kas parem on sisse lülitada autokliima või lihtsalt avada aknad? See sõltub omakorda sõidukiirusest. Kui autokonditsioneer töötab, siis võib kütusekulu suureneda 8-10 protsenti, kuid olla siiski efektiivsem, kui akende avamine, mis suurendab ka kulu.

 

Sõites linnas või linna lähedal kiirusega alla 90km/h, on akende avamine veel mõttekas, aga maanteel kiiremini liikudes, on soovitatav kasutada pigem konditsioneeri. 

 

Väiksematel kiirustel on ökonoomsem avada a/c kasutamise asemel aknad, sest konditsioneer kasvatab kütusekulu kõige rohkem just väikestel kiirustel. Üle 90km/h sõites tasub eelistada konditsioneeri ning aknad sulgeda. 

 

Rehvitakso tuletab meelde, et autokliima, mis ei tööta on samahästi kui kasutu ning seda tuleks iga paari nädala tagant testida. Lastes sellel viis minutit salongi jahutada, on selge, kas see töötab.

 

Konditsioneer võib kütusekulule lisada kuni 10 protsenti. Kulu on suurem lühikestel sõitudel, kui see peab töötama intensiivsemalt, et auto maha jahutada. Seevastu pikematel otsadel peab süsteem auto lihtsalt jahedana hoidma. 

 

Istudes ülesköetud autosse ja sõitu alustades on kõige parem avada alustuseks kõik aknad, et kuum õhk välja saada. Seejärel võib aknad sulgeda ja lülitada sisse autokliima, mis ei pea enam nii kõvasti töötama ning salong jahtub ka kiiremini. 

 

Nii et keda tõesti huvitab võimalikult madal kütusekulu, siis linnavahel sõites tuleks pigem avada aknad ja konditsioneer välja lülitada. Suurematel kiirustel põhjustavad lahtised aknad liiga palju lisatakistust, et akende sulgemine ja konditsioneeri sisse lülitamine on odavam lahendus, kirjutab Metro

 

Kui sul on uuem auto, mis automaatselt näiteks foori taga välja sureb, siis palavate ilmadega soovitame selle funktsiooni välja lülitada. Väljasuretamine aitab küll säästa kütust, aga koos sellega lülitub välja ka konditsioneer, mida märkab kuumade ilmadega väga kiiresti. 

 

Kütust aitab säästa ka konditsioneeri kõige külmema peal hoidmine, sest tüüpiliselt on autokliima süsteemis õhk jahutatud ligi kolme kraadini. Kui keerata temperatuur ülespoole miinimumi, siis see sunnib süsteemi juba jahutatud õhku uuesti soojendama, mis võtab rohkem ressurssi, põletades ka rohkem kütust. 

 

Kui autokliima vajab palaval päeval täitmist, siis kõige kiiremini aitab Rehvitakso kiirteenindus, kuhu saad aja kohe või hiljemalt 60 minuti jooksul peale peale tellimuse esitamist. Registreeri aeg telefoninumbril  581 000 81 või klõpsa kollasel kastil ekraani allservas. Aitame, kui palaval suvepäeval on tühjaks saanud kliimaseade või ilmenud mõni pisiviga. Tutvu loeteluga kiirteeninduse teenustest siin.