Tee seda ise: auto värvikahjustuste eemaldamine

Kuidas eemaldada värvikriime auto kerelt?

Kuidas saada sõiduki pind jälle ilusaks ja kaitsta seda rooste eest? Hea uudis on, et värvikahjustusi saab omal käel parandada. Professionaalset nõu võib küsida värvitöökojast või kohast, kus teostatakse tavaliselt autoremont

 

 

Mida on parandustöödeks vaja?

Sügavad kriimud auto pinnal on häiriv vaatepilt, need on kulukad uuesti üle värvida ning jättes tähelepanuta, põhjustavad hilisemaid roosteprobleeme. Järgnevalt vaatame, kuidas isegi sügavamaid kahjustusi parandada. Selleks läheb vaja isopropüülalkoholi, majapidamispaberit, viimistluseks mõeldud värvi, pintslit, vahtblokki, pahtlit, kummikaabitsat ja värvi ülemineku tasandajat.

 

Alusta kriimu puhastamisega

Kõigepealt tuleks kriim alkoholi abil puhastada, et eemaldada vaha, mis sinna jäänud. Eriti oluline on see siis, kui hiljuti on autot vahatatud. Kui kriim on sügavam, siis ainult värvimisest pole kasu ning pind tuleks eelnevalt pahteldada. Alles seejärel saab värvi kanda kuivale pahtlile. 

 

Täitmine

Pigista natuke viimistluspahtlit kriimu juurde ning tõmba see väikse kaabitsaga kriimu peale. Lase kaks kuni kolm minutit kuivada. Kui pind on kuiv, mässi paber ümber märja vahtbloki ja kanna värvi ülemineku tasandaja paberi peale. Värvi tasandaja eemaldab pahtli jäljed, jättes samas pahtli kahjustuse kohapeale. Tõmba õrnalt paberrätikuga üle pahtli, kõrvaldades seda väikeste osade kaupa. Pühi kergelt peale vajutades üle kogu pahtliga kaetud pind. Eesmärk on jätta kriimukoht täis pahtlit, kuid mujalt see eemaldada. See protsess võib aega võtta mitu minutit. Lõpuks peaks kriimukoht välja nägema nagu kitsas joon, mis on täpselt sama pikk, kui oli algne kriimustus. 

 

Värvi pealekandmine

Järgmisena kasuta viimistlusvärvi ja peent pintslit. Kanna värv tupsutades pahteldatud pinnale. Värvida tuleks õhukese kihina ja kergelt, jättes seejärel ööseks kuivama. Kui peale seda on vajadus veel ühe värvikihi järgi, siis kanna samuti õhuke kiht peale. Viimistluse peamine eesmärk on eriti sügavate kriimude puhul kaitse korrosiooni eest. Lisaks, muidugi kui värviparandus on tehtud korrektselt, kaasneb sellega visuaalselt parem väljanägemine, kirjutab Autoblog. Autokere näeb välja nagu poleks seal kahjustust olnudki.

Kuigi tänapäeval on auto juures palju, mida tasub jätta remonditöökoja meistrite hooleks, siis soovi korral saab kerekriimud parandada ise. See on justkui kodune autoremont, mis aitab tööstressi maandada ja hoida kokku raha. 

 

Kui autol on mõni muu rike, siis Rehvitakso kogenud mehaanikud on paari hiirekliki kaugusel. Saad meiega ühendust klõpsates kollasele kastile ekraani allservas või helistades 581 000 81. 

 

Vaata allolevast videost, kuidas ise värvikahjustusi kõrvaldada: