Kuidas erineva suurusega rehvid ja veljed mõjutavad su auto spidomeetri täpsust?

Autode rehvid ja veljed on oluline osa sõiduki toimimisest ja ohutusest. Kuid kas olete teadlik, et originaalist erineva suurusega rehvid ja veljed võivad mõjutada su auto spidomeetri tööd? Selles artiklis selgitame, kuidas vale suurusega rehvid ja veljed võivad mõjutada sõiduki kiiruse näidikuid ning mida peaksite sellest teadma.

 

 Foto: Pixabay

 

Kuidas rehvid ja veljed mõjutavad spidomeetri tööd?

 

Spidomeeter on instrument, mis näitab auto sõidukiirust. Spidomeetri korrektne töö on oluline sõiduki ohutuse tagamiseks ja kiiruse piirangute järgimiseks. Kuid kui paigaldate oma autole originaalist erineva suurusega rehvid või veljed, võib see mõjutada spidomeetri täpsust.

 

Kui suurendate rehvide läbimõõtu või velgede suurust, suureneb tegelikult läbitud vahemaa iga pöörde kohta. See tähendab, et üks pööre võib viia auto tegelikult suurema vahemaa läbimiseni võrreldes spidomeetri näidatuga. Sama kehtib ka vastupidises suunas- kui vähendate rehvide läbimõõtu või velgede suurust, võib spidomeeter näidata suuremat kiirust kui tegelikult sõidate.

 

Mõju ohutusele ja seaduslikkusele

 

Rehvide ja velgede suuruse muutmisel võib olla mitmeid tagajärgi, sealhulgas ohutus- ja seaduslikkusega seotud küsimused. Kui teie spidomeeter näitab tegelikkusest erinevat kiirust, võib see tekitada ohtlikke olukordi teedel, kus kiirusepiirangud on olulised.

 

Lisaks sellele võib liikluseeskirjade rikkumine kaasa tuua trahve või muid õiguslikke tagajärgi. Kui teie auto spidomeeter näitab alati madalamat kiirust, võite olla teadlik, et sõidate seaduslikult, kuid tegelikkuses võib teie tegelik kiirus olla kõrgem. Seega, kui teie rehvid või veljed erinevad originaalist, peaksite olema teadlikud nende mõjust ja võtma vajalikud meetmed, et tagada nii ohutus kui ka seaduslikkus.

 

Lisafaktorid, mis mõjutavad spidomeetri täpsust

Rehvide ja velgede suuruse muutmine võib mõjutada auto spidomeetri täpsust mitmel viisil. Lisaks läbimõõdu erinevusele võivad ka teised tegurid mõjutada kiiruse näidikut. Siin on mõned punktid, mida tuleks arvesse võtta:

 

Spidomeetri kalibreerimine- Kui muudate rehvi- või velgede mõõtmeid, võib olla vajalik spidomeetri uuesti kalibreerimine. See tagab täpse kiiruse näitamise vastavalt uutele mõõtmetele.

 

ABS ja kiiruse mõõtmine- Mõned autod kasutavad ABS-süsteemi andmeid kiiruse mõõtmiseks. Muutused rehvi- või veljemõõtmetes võivad mõjutada ABS-süsteemi poolt mõõdetud kiirust, mitte spidomeetri näidatud kiirust.

 

Mõju veermikule ja piduritele- Rehvi- ja veljemõõtmete muutmine võib mõjutada ka auto veermiku ja pidurisüsteemi. Kõrguse ja kliirensi muutused mõjutavad veermiku seadistust ja pidurdusjõudu.

 

Kütusekulu ja jõudlus- Suuremad või väiksemad rehvid mõjutavad ka auto kütusekulu ja jõudlust. Veeretakistus suureneb suuremate rehvide puhul, mis vähendab kütuse efektiivsust ja mõjutab auto kiirendust ning dünaamikat.

 

Rehvivahetus ja soodsad suverehvid

 

Kui te kaalute rehvivahetust või soovite soetada uusi suverehve, on oluline arvestada oma sõiduki jaoks sobivate suuruste valimisega. Rehvid on oluline osa sõiduki ohutusest ning õigete rehvide valimine tagab parema haarduvuse ja stabiilsuse suvistes teeoludes.

 

Soodsad suverehvid on küll atraktiivne valik, kuid ärge unustage valida õige suurusega rehve, mis vastavad teie sõiduki tehnilistele nõuetele. Kvaliteetsed ja sobiva suurusega suverehvid tagavad parema jõudluse ja pikema kasutusea.


 

 

Valuveljed - stiilsed ja praktilised

 

Lisaks rehvidele on ka valuveljed oluline osa sõiduki välimusest ja jõudlusest. Need annavad autole unikaalse välimuse ning neid on võimalik valida erinevates stiilides ja suurustes. Siiski tuleb meeles pidada, et veljed peavad sobima teie sõiduki tehniliste nõuetega. Õige velje suuruse valimine on oluline, et tagada rataste ja pidurisüsteemi õige sobivus ning vältida spidomeetri täpsust mõjutavaid probleeme.

 

 

SOODSAD SUVEREHVID 2023 |  Nr1 suverehvide veebipood  - rehvitakso.ee

Suverehvide müük - PARIM HIND ja transport 24-48 tunniga!

Helista 581 000 81