5 soovitust, mille abil pikendada rehvide eluiga

5 soovitust, mille abil pikendada rehvide eluiga

Kui teile tundub, et autokulud moodustavad kuu eelarvest arvestatavalt suure osa, siis te pole üksi. Autoga seonduvatele transpordikuludele lähe pere eelarvest keskmiselt üle kümne protsendi. Niisiis on päevakajaline küsimus: kuidas võtta sõiduvahendile kulutatud rahast välja maksimaalne tulemus? Alljärgnevalt toome välja viis nõuannet, mis aitavad rehvidel võimalikult kaua vastu pidada.

 

Allikas: BridgestoneTire

 

1. Pumpa rehvid täis

Õige rehvirõhk on oluline, kui räägime rehvide elueast. Rehvidele on vaja õiget rõhku, et need saaksid olla võimalikult efektiivsed ja toimida nii nagu mõeldud. Nii üle- kui ka alarõhu all rehvid põhjustavad rehvide kiirema kulumise, tuues kaasa ka juhitavuse ja kütusesäästlikuse halvenemise. Mõõda rehvirõhku korra kuus ning kindlasti enne pikemaid sõite. Samuti siis, kui sõidukisse on laetud tavapärasest suurem pagas või koorem. Sõidukitootja soovitused rehvirõhu kohta leiab sõiduki manuaalist. Rehvirõhku tasub mõõta, kui rehvid on "külmad" ehk siis mitte enne, kui viimasest sõidust on möödas mõni tund. Pole vahet, kas all on suverehvid, talverehvid või lamellrehvid - see kehtib kõigi kohta.

 

 

2. Veendu õiges asetuses

Kui rehvid pole õigesti kinnitatud, hakkavad need kuluma ebaühtlaselt, mis võib viia varasema vahetuseni. Ühtlasi võivad mitte päris oma kohal olevad rehvid viidata mõnele muule mehaanilisele probleemile, mis mõjutab rehvi käitumist. Parim oleks valida rehvitöökoda, kus arvuti abil veendutakse rehvide õigesti all olekus. Tasub küsida ka välja prinditud kinnitust tehtud töö kohta.

 

 

3. Roteeri regulaarselt

Sõiduki rehvid saavad, olenevalt nende paigutusest, koormust erinevalt. See võib viia ebaühtlase kulumiseni. Roteerides rehve regulaarselt (vastavalt sõidukitootja juhistele või 8000km järel) võib olla kindel nende ühtlases kulumises ning selles, et rehvid käituvad vastavalt sellele, kuidas need on disainitud.

 

 

4. Tasakaalusta

Tasakaalust väljas rehvid ja rattad ei põhjusta mitte ainult häirivat vibratsiooni. Ebaühtlane kulumine võib samuti olla tulemuseks, vähendades sõidumugavust ja tuues kaasa varasema vahetuse. Töökoda, kus rehve tasakaalustatakse elektrooniliselt, aitab siinkohal välja.

 

 

5. Veere vähema takistusega

Veeretakistus on sisuliselt energia, mis on vajalik, et hoida ühtlasel kiirusel rattad veeremas. See mõjutab otseselt auto kütusekulu. See omakorda raha, mis jääb rahakotti või liigub sealt välja. Valides madala veeretakistusega rehvid, väheneb aastane kütusekulu tuntavalt, kirjutab BridgestoneTire. Rehvitakso spetsialistid oskavad sulle soovitada madala veeretakistusega suve- ja lamellrehve, mille abil hoiad aastas kokku kuni sadu eurosid. Huvi korral klõpsa kollasele kastile ekraani allservas ja võta meiega ühendust. Seniks mõnusat veeremist!

 

 

Selle hooaja kõige populaarsemad suverehvid leiad siit.

Rehvivahetus aeg broneeri siit.