Millele mõelda enne esimest rehvivahetust

Rehvivahetus on oluline osa autohooldusest ja ohutuse tagamiseks teedel. Enne esimest rehvivahetust on vaja teada mõningaid olulisi aspekte, mis aitavad teil teha teadlikke otsuseid seoses rehvide, hoolduse ja töökoja valikuga.

 

 

Millised on erinevat tüüpi rehvid?

 

Suverehvid- on mõeldud kasutamiseks soojematel kuudel, kui temperatuur püsib üldiselt üle 7 kraadi. Suverehvid annavad hea haarduvuse kuival ja märjal teekattel ning tagavad sõidumugavuse.

 

Talverehvid- spetsiaalselt välja töötatud kasutamiseks madalatel temperatuuridel, lumistes ja jäistes tingimustes. Talverehvid tagavad parema haarduvuse, lühema pidurdusteekonna ning suurema kontrolli lumistel teedel.

 

Lamellrehvid- pakuvad kompromissi teiste rehvitüüpide vahel. Need on mõeldud kasutamiseks aastaringselt, kuid nende jõudlus on madalam võrreldes spetsiaalselt hooajaliseks kasutuseks toodetud rehvidega.

Millised on rehvide kulumisnäitajad?

Mustri sügavus- rehvide mustri sügavus on oluline näitaja rehvide seisukorra hindamiseks. Olenevalt seadusandlusest võib minimaalne mustri sügavus varieeruda, kuid soovitatav on vahetada rehvid, kui mustri sügavus on suverehvide puhul alla 1,6 mm ning talverehvide puhul alla 3mm.

Rehvi vanus- rehvide vanus mõjutab nende jõudlust ja ohutust. Rehvid vananevad aja jooksul isegi siis, kui nad pole palju sõitnud. Soovitatav on rehvid vahetada ca iga viie aasta järel, olenemata nende mustri sügavusest.

 

Rehvi seisukord- oluline on hinnata rehvi seisukorda, näiteks kas see on mõranenud, kahjustatud või kulunud ebaühtlaselt. Sellised rehvid võivad olla ohtlikud ning vajavad väljavahetamist.

Kuidas valida õiged rehvid?

Rehvitootja soovitused- esimene samm õigete rehvide valimisel on kontrollida rehvitootja soovitusi. Tootjad annavad sageli soovitusi rehvimõõtude, tüüpide ja jõudluse kohta, mis pakuvad teile parima sõidukogemuse ja ohutuse.

 

Kliimatingimused- teiseks oluliseks teguriks on teie elukohale vastavad kliimatingimused. Eestis elades on külmal ajal soovitatav kasutada talverehve. Kui elate linnas ja sõidate enamasti linnasisestel teedel, siis võite otsustada ka lamellrehvide kasuks. 

 

Sõiduomadused- valige rehvid mis sobivad teie sõidutee tingimustega ja sõidustiiliga.

 

Mida on oluline teada rehvide vahetusest?

 

Sagedus- rehvide vahetamise sagedus sõltub kasutatavate rehvide tüübist, kliimatingimustest ja sõidustiilist. Eestis tuleb hooajaline rehvide vahetus ette võtta vähemalt kaks korda aastas.

 

Rehvitöökoja valik- hästi oluline on, et leiaksite endale usaldusväärse ja kogenud rehvitöökoja, mis vastab teie kvaliteedinõudele ja kus on hea teenindus. Rehvitakso on selleks ideaalne valik.

 

Rehvitööde maksumus- vaadake üle hinnakiri, et ei tekiks mingisuguseid üllatusi peale tehtud töid.  

 

Kas on midagi, mida saab ise eelnevalt teha?

 

Rehvide kontroll- enne pöördumist spetsialistide poole tehke oma rehvidele visuaalne kontroll. Otsige märke kahjustustest või ebaühtlasest kulumisest. Kui märkate probleeme, pidage nõu meie spetsialistiga, et aru saada kas rehvid vajavad parandust või asendamist.

 

Rõhu kontroll- veenduge, et rehvidel oleks õige rõhk vastavalt autotootja soovitustele. Valesti reguleeritud rehvirõhk võib mõjutada rehvide jõudlust ja ohutust. Rõhu kontrollimiseks kasutage rõhumõõturit või küsige abi Rehvitaksost.

 

Rehvide puhastamine- puhastage rehvid hoolikalt, et eemaldada mustus, kivikillud või muud võõrained. Puhtad rehvid võimaldavad paremat kokkupuudet teekattega ja aitavad vältida rehvide ebaühtlast kulumist.

Kas rehvide vahetus võib mõjutada auto juhitavust?

Rehvide tasakaalustamine- pärast rehvide vahetamist on oluline veenduda, et rattad oleksid korralikult tasakaalustatud. Tasakaalustamata rattad võivad põhjustada vibratsiooni roolis ning ebasoodsalt mõjutada auto juhitavust ja ohutust.

Kuidas säilitada rehvide eluiga?

Õige rõhu hoidmine- regulaarne rehvirõhu kontrollimine ja õige rõhu hoidmine aitavad pikendada rehvide eluiga. Valesti reguleeritud rõhk võib põhjustada ebaühtlast kulumist ja vähendada rehvide jõudlust.

 

Rehvide hoiustamine- kui te ei kasuta rehve pikema aja jooksul, veenduge, et need oleksid korralikult ladustatud. Hoidke neid kuivas ja jahedas kohas, eemal otsesest päikesevalgusest ja keemilistest ainetest. Kui teil ei ole kuskil oma rehve hoida, siis saate seda teha ka Rehvitaksos. 

 

Regulaarne kontroll ja hooldus- tehke regulaarselt visuaalset kontrolli rehvide seisukorra hindamiseks. Kontrollige mustri sügavust, kahjustusi ja ebaühtlast kulumist. Lisaks teostage regulaarselt rehvide tasakaalustamist ja veokontrolli, et tagada nende korrektne toimimine.