Kuus põhjust, miks teha õlivahetus õigel ajal

Õigel ajal tehtud õlivahetus hoiab ära hilisemad probleemid.

 

Miks on mootori õlivahetus õigete intervallide tagant nii oluline? Regulaarne õlivahetus on auto korrashoiuks hädavajalik. Õlivahetuse tegemine töökojas on hea võimalus lasta üle vaadata ka auto üldine tehniline olukord. Rehvitakso autoremondikeskuses Tallinnas saab õlivahetus tehtud kiiresti ja soovi korral vaatame üle ka rihmad, filtrid, voolikud, rehvirõhu, vedelike taseme ja palju muud. Meie kogenud mehaanikud oskavad anda usaldusväärset nõu. Pole oluline, kas sõidad äsjaostetud uue autoga või pikemalt omatud sõidukiga, mida saad usaldada - regulaarne õlivahetus on vältimatu protseduur.

Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

õlivahetus

 

 

1. Regulaarne õlivahetus hoiab mootori puhtana

Kui õli voolab auto muudest süsteemidest mootorisse, siis mustus ja teised osakesed hakkavad mootorisse kuhjuma. Jättes õli kindlate vahemike tagant vahetamata, hakkab mootorisse sete kogunema. Vahetades õli ja filtrid õigeaegselt, aitab selle mustuse saada mootorist välja enne, kui see jõuab hakata kahju tegema.  

 

2. Regulaarsed õlivahetused tagavad tõenäoliselt pikema mootori eluea

Õli määrib ja kaitseb mootorit ja mitmeid selle olulisi osasid kulumise ja kahjustumise eest. Probleem on selles, et õli läheb mustaks. Veendudes, et õli ja õlifilter saavad vahetatud vastavalt sõiduku manuaalis kirjas olevatele juhistele, hoiad mootori puhta ja kaitstud. Seejuures säästad aega, raha ja jääb ära hilisem stress. Regulaarselt tehtud õlivahetus on investeering, mis tagab, et sõidad oma autoga ringi ka aastate pärast.


3. Parem kilometraaž ühe tankimisega

Õigel ajal õli vahetades sõidad ühe tankimisega kauem? Kuidas see veel peaks töötama? Sõiduk, mis arutult palju kütust kulutab pole vist kellegi unistus. See, mitu kilomeetrit ühe liitriga sõita saab sõltub mitmest eri faktoritest sealhulgas keskkonnast, teekattest, sõiduharjumustest ja sõduki hooldamisest. Ilma korraliku hoolduseta koguneb mustus ja sodi mootorisse põhjustades hõõrdumisi, mis pole kindlasti mootori suhtes sõbralikud. Hõõrdumised on mootoritöö ja kütusekulu vaenlased. Hoolitsedes selle eest, et mootoris on alati puhas õli, aitab vähendada hõõrdumist, lubades mootoril töötada efektiivsemalt ja pakkudes võimalikult suurt kilometraaži ühe liitri kütuse kohta. 

 

õlivahetus mustamäel

 

 

4. Kaitse keskkonda ja saa läbi tehnoülevaatusest

Kui on minek tehnoülevaatusele, siis tuleb seal läbida heitgaasitest, mida mõõdetakse selle järgi, kuipalju süsivesiniku osakesi satub summutist atmosfääri. Kui õli jääb õigel ajal vahetamata, siis vana õli põhjustab mustuse, mis koosnebki süsivesiniku osakestest mootori sees. Need osakesed saavad põletatud ja paiskuvad õhku. Vahetades õigel ajal õli ei aita mitte ainult läbida tehnoülevaatust, vaid ka vähem saastada.

 

5. Regulaarne õlivahetus soodustab paremat mootori töötamist

Ajapikku ja kuumuse toimel kipub vana õli koostis lagunema, selle viskoossus väheneb ja ühtlasi ka võime määrida vajalikul määral silindrite seinu. Mida mustem on õli, seda raskem on sellel pääseda sinna, kuhu vaja. Must õli hakkab settima ja blokeerima õlivoolu kohtadesse, mis vajavad määret. Teine õli funktsioon on mootoris kuumust suunata, kirjutab Lia Auto Group. Kohad, mis on kaetud settinud õliga, püsivad kauem kuumana. Lõpuks hakkab mootor töötama vähem efektiivselt, sest selle täisvõimsus on kahanenud, võttes rohkem kütust ja pakkudes vähem hobujõude. 

 

 

Rohkem infot õlivahetuse kohta Rehvitakso autoremondikeskusest Mustamäel

Regulaarne õlivahetus on ülioluline. See pole selline hooldus, mida võib ignoreerida või edasi lükata. Vana ja määrdunud õli tõstab kütusekulu, vähendab võimsust ja lõpuks vähendab mootori eluiga. Veendu, et sõiduki õli saaks vahetatud õigel ajal. Müüme kohapeal meie kaupluses Kadaka tee 183c, Tallinnas kõiki enimlevinud mootori- ja käiguskasti õlisi.

 

 

Küsimuste korral võta ühendust ja broneeri soodne õlivahetus Rehvitakso autoremondikeskuses Mustamäel, Kadaka tee 183c SIIT või helista 581 000 81. 

 

NB! Kui oled otsustanud õlivahetuse omal käel ette võtta, siis meie poest saad vajaminevad õli ja õlifiltrid soodsa hinnaga!

 

Autoremont Sinu sõidukile kvaliteetselt, kiirelt ning soodsa hinnaga - Rehvitakso.