Autoremont - Piduriklotside vahetus

Millal vahetada sõiduki piduriklotsid? Tundes õigel ajal ära ohumärke on võimalik vältida hilisemat kulukat autoremonti. 

 

Rääkides autoremondist võib välja tuua olulisi osasid ja hädavajalikke osasid. Piduriklotsid on kõige olulisemate komponentide hulgas ühed kõige olulisemad, sest need loovad hõõrdumise, mis aitab sõidukit peatada. Hõõrdumise tulemusel vastu pidurikettaid piduriklotsid kuluvad. On iga juhi ja ilmselgelt ka kaasliiklejate huvides, et piduriklotsid töötaksid alati korralikult ja et need vahetataks välja enne, kui oma tõhususe kaotavad. Millal on õige aeg piduriklotsid välja vahetada?

 

Sellised näevad välja sportauto piduriklotsid. Allikas: Getty images

 

 

Piduriklotsid kuluvad

Olenemata sellest, kas teie sõiduki piduriklotsid on valmistatud metallist, orgaanilistest, keraamilistest või komposiitmaterjalidest, kuluvad need natuke igal pidurdamisel. Lõpuks kuluvad nad õhukeseks, mis tähendab, et nad ei suuda hõõrdumisest põhjustatud survet sama tõhusalt taasluua, vähendades nende võimet sõidukit kiiresti peatada ja suurendades pidurdamiseks vajalikku vahemaad. Lõppkokkuvõttes kuluvad need täielikult, mis võib põhjustada juba hulgaliselt probleeme.

 

 

Kui kaua pidurid kestavad?

Kui märkate, et pidurid ei ole nii tundlikud kui varem või et pedaal tundub teistsugune pärast seda, kui olete mõnda aega sõitnud või mäest laskunud, võib olla käes aeg soetada uued piduriklotsid. Mõnikord sõites nö tavaliselt ja mitte eriti intensiivselt pidurdades, tunduvad pidurid korras kuni mõni muu asi annab märku piduriklotside kulumisest. 

 

Piduriklotside vahetus. Allikas: Pixabay

 

 

Hoiatusmärgid, mis viitavad piduriklotside kulumisele

Mõnel autol on piduriklotside andurid, mis teavitavad juhti kulunud piduriklotsidest. Sellisel juhul ilmub armatuurlauale vastav teade või tuluke. 


Mõned pidurisüsteemid annavad kulumisest märku läbi kriuksumise. Kuigi see heli on ebameeldiv, siis tavaliselt ohutu. Läbilõikav kriipimisheli tuleb klotsidele kinnitatud metallist osadest, mille eesmärk ongi anda nö hoiatusvilet. Kui heli pole nii kriipiv, vaid pigem kohisev ja hõõrduv, siis see võib olla märgiks, et ühe või rohkema ratta piduriklotsid on kadunud ja pidurite edasine kasutamine võib tõsiselt kahjustada pidurikettaid, kirjutab Car and Driver. Seega see pole heli, mida soovid kuulda ja selle ilmnemisel tuleb sõiduk viia viivitamatult autoremondikeskusesse. Veelgi parem – piduriklotsid tuleks välja vahetada enne, kui selliseid ohumärkme üldse kuulda on. 

 

Piduriklotside vahetus. Allikas: Pixabay

 

Nagu mainitud, siis piduriklotsid on auto juures üliolulised osad. Tagamaks, et auto suudaks alati ja võimalikult kiiresti ja ohutult peatuda, soovitab Rehvitakso autoremondikeskus tungivalt vahetada piduriklotsid enne, kui ilmnevad ülalnimetatud häired või midagi veel hullemat.

 

Teie sõiduki kasutusjuhendis soovitatakse tõenäoliselt klotsid üle vaadata igal õlivahetusel, kuna piduriklotside eluiga võib olla väga erinev, sõltuvalt sõidustiilist ja sellest, kas autoga sõidetakse igapäevaselt või tihedas liikluses. Piduriklotsid tuleks välja vahetada, kui need jõuavad oma tööpiirini, mis on tavaliselt umbes kaks ja pool sentimeetrit. Mis puutub kulutustesse, siis see võib olla väga erinev sõltudes mitmest tegurist, seetõttu soovitame piduriklotside vahetamise kulusid uurida aegsasti enne vajaduse tekkimist. Nii saab selle autoga seotud kulude eelarvesse aegsasti sisse arvestada.

 

Uued piduriklotsid ja -kettad. Allikas: Getty images

 

 

Pöörake tähelepanu oma pidurite seisukorrale kohe ja hiljem väldite suuri remondiarveid - või õnnetusi. Kui soovite oma sõiduki piduriklotsid ise välja vahetada, siis tasub meeles pidada, et pärast tuleb pidurisüsteemist õhk välja lasta.

 

Aitame leida ja paigaldada sobivad piduriklotsid, mis tagavad ohutu sõidu. Neid on meilt võimalik osta ka ilma paigalduseta. Autoremondi hind 35 eur/h. Püsiklient 31.50.-/h

 

Rehvitakso autoremont autoremondikeskuses Tallinnas Kadaka tee 183c aadressil aitab piduriklotsid üle kontrollida ja vajadusel vahetada. Võta meiega ühendust helistades 581 000 81. Kontrolliks või piduriklotside ostuks ning remonttööks broneeri aeg SIIN.
 

 

Vaata videot, kui plaanid piduriklotsid omal käel vahetada: