Autoremont - millal on õige aeg vahetada välja piduriklotsid?

Millal on õige aeg vahetada välja piduriklotsid?

 

Kahtlaseid hääli, mida pidurid teevad, ei tasu ignoreerida, sest see võib viia kuluka remondini. Kui mitmed mehaanilised probleemid võivad autol tekkida ette hoiatamata, siis piduriklotsid annavad enamasti märku, kui nende aeg läbi hakkab saama. Pidurdades tekkiv kriipiv heli ei pruugi kahjulik olla ainult piduritele, vaid hiljem ka rahakotile.

Broneeri rehvivahetuse aeg online


piduriklotside vahetus

Pildi autor: Eldon Lindsay

 

 

Läbikulunud pidurid hakkavad tegema iseloomulikku häält. Kui pidurit vajutades kostub kriiskavat või kriipivat heli, mis ei lähe ära ka piduripedaali vabastamisel, siis on see märguandeks, et on aeg vahetada mitte ainult piduriklotsid, vaid tõenäoliselt ka -kettad.

 

Kui piduriklotsid on õhukeseks kulunud, hakkab hõõruma metall metalli vastu ehk pidurisadulad vastu -kettaid. Kahjustunud kettad võivad tekitada rooli vibreerimist või pidurdades selle pulseerimist. Kui selline asi juhtub, siis on ilmselge, et piduriklotsid on omadega läbi. Pidurisadula, pidurdusmehhanismi kõige olulisema komponendi, eesmärk on suruda klotsid vastu ketast. Piduriklotsid asuvad -sadula sees ja nende lõppedes saavad paratamatult kaks metallist detaili omavahel kokku.

 

Mida kauem piduriklotside vahetamisega viivitada, seda sügavamale metalli jõuavad jäljed ennast kriipida, kirjutab Angie’s List. Üldiselt võib arvestada, et esimeste kahtlaste helide tekkides on pidureid järgi 10 protsenti. Kui liiga kaua venitada, siis hakkab pihta kahjulik kriipimine.


 

Millal piduriklotse vahetada?

Ekspertide sõnul on seda raske öelda, sest klotsid võivad läbi kuluda kiiremini või aeglaselt, olenevalt sellest, millised on sõiduvõtted, sõiduki kaal, teeolud ja sõidutihedus. Raske jalaga äsja load saanud juht, kes kiirendab ühe valgusfoori juurest järgmiseni, pidurdab rohkem, kui rahuliku sõidustiiliga vanaema, kuigi neil võib olla sama auto ja läbitud distants. Et olla kursis võimalikult värske infoga on pidureid hea kontrollida koos iga õlivahetusega.

 

piduriklotside vahetus
 

Kui palju vahetus maksab?

Piduriklotside vahetuse maksumus võib varieeruda üsna suurel skaalal, sõltudes klotside tüübist ja kvaliteedist. Odavamate piduriklotside juures tuleb arvestada nende lühema elueaga. Piduriklotside vahetus koos uute -klotsidega jääb vahemikku 50-100 eurot ühele teljele ehk kahe ratta poolele. Piduriketaste vahetus on juba märkimisväärselt kallim. Tihti vahetatakse piduriklotse ainult ühe telje kaupa, sest tagumised klotsid kestavad tavaliselt kaks kuni kolm korda kauem.

 
 

Rehvitakso mehaanikud kinnitavad, et parim viis vältida kulukat remonti on pöörduda autoremondi töökotta kohe, kui piduriprobleemid ilmnevad. Suuremad tööd aitab ära hoida ka regulaarne kontroll.

 

 

Tutvu Rehvitakso autoremont teenuste valikuga ning hindadega SIIT!

 

Piduriklotside vahetus ja piduriketaste vahetus Rehvitakso autoremondikeskuses kiirelt ja soodsalt!

 

Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

 

 

 

Rehvitakso autoremondikeskuse ja varuosade kaupluse aadress - Kadaka tee 183c, Tallinnas 

Asume Kadaka tee tee ääres, kust mugav kohe autoga teelt maha keerata ning samuti on töökoja ees suur tasuta parkimisala.

 

 

Helistage meile: 581 000 81

kadaka@rehvitakso.ee

 

Autoremont avatud:

 

E-R 09:00-18:00

L 10.00-17.00