Kui kaua kestavad rehvid?

Kui kaua rehvid kestavad?

 

Millal on õige aeg rehvid välja vahetada? Arvestuslikult peale 80 000 kilomeetri läbimist, kuid rehvide eluiga sõltub mitmetest faktoritest. Alljärgnevalt mõned olulisemad neist.

 

 

Teiste seas määrab rehvide eluea nende kvaliteet, olgu need siis võimekad suverehvid või aastaringseks kasutamiseks mõeldud lamellrehvid. Lisaks autotüübile mängib rolli oodatav rehvimustri reiting - see tähendab, et eeldatav kestvus on rehvidel erinev. Muidugi on oluline ka sõidustiil. Suverehvi kummiosa võib haarduda nagu nälkjas tee külge, kuid kipub kuluma kiiremini, kui väiksema hõõrdetakistusega rehvid. Sobivat tüüpi rehvid aitavad leida Rehvitakso rohkem, kui 11 aastase kogemusega spetsialistid.

 

Auto, mille rattad on tasakaalustamata, juhtimine vähendab rehvide eluiga. Nii nagu ka sõitmine pikemat aega, kui rehvirõhk on madalam soovitatust. See muuhulgas mõjub rahakotile ka läbi suurenenud kütusekulu. Kui autot hooldada ja selle käigus rehve roteerida pigem harva, siis ka see kiirendab rehvide kulumist, eriti just esirattaid, kui on esiveoline sõiduk. Esirattad ei kanna mitte ainult suuremat osa auto raskusest, vaid ühtlasi ka pidurdamisel tekkivat survet, järske pöördeid ja kohalt kiirendamist.

 

Nii et kuigi me eeldame uute rehvide puhul vähemalt 80 000 kilometraaži, siis reaalsus võib olla üsnagi erinev. Rehvitakso mehaanikud on pidanud kõik neli rehvi vahetama juba 30 000 km pealt. Teisisõnu midagi kindlalt siin pole.

 

Kui kallid rehvid valida?

Rehvidele ei pea kulutama tervet varandust, aga ära vali ka kõige odavamaid. Rehvid on ainus osa auto puhul, mis on kontaktis maaga, seega sa tahad kindel olla, et need on oma ülesande täitmiseks piisavalt head. Vali rehvid, millel on kõrge rehvimustri kestvus ja haakuvuse tase. Tasub meeles pidada, et suuremateks kiirusteks mõeldud rehvid ei pruugi kaua kesta, kirjutab Cars. Enamus autode jaoks on ilmselt parim kombinatsioon märjal teel haakuvusest, sõidumugavusest, madalast sõidumürast ja aeglasest mustrikulumisest.