Aeg alla panna talverehvid!

Kuidas auto talveks ette valmistada?

Aeg on alla panna talverehvid. Teame-teame, aga mida veel saab teha, et sõiduvahend oleks algavaks hooajaks valmis?

 

rehvid

 

Mitmel pool on esimene lumi juba ära tulnud, see on küll nüüdseks sulanud, kuid temperatuurid õhus ja teepinnal langevad jätkuvalt. Esimene lumi on meeldetuletus sellest, mis meid ees ootab. Kiired ajad on ka Rehvitakso rehvivahetus punktides üle Tallinna, kus iga päevaga on sagimist üha rohkem ja telefon punane. 

 

Tuletame meelde, et talve tulekul pole olulised ainult rehvid. Seetõttu tasuks autole teha hooajaline kontroll. Tasub järgi vaadata, mis olukorras on rihmad, voolikud, aku ja kontrollida vedelike taset. See tagab, et külma saabudes ei teki ootamatuid seisakuid ja jääb ära kulukas autoremont.

 

 

Mida kontrollida?

1. Õlivahetus - seda peaks tegema siis, kui on vajadus, kuid talvekuudel on eriti oluline, et õli oleks piisavalt ja see poleks oma aega ära elanud.

 

2. Jahutusvedelik - kontrolli, et jahutusvedelik oleks miinuskraadidele vastav.

 

3. Kontrolli akut - külmaga vajab mootor käivitamiseks rohkem aku jõudu, kui suvel. Seega tasub veenduda, et aku on täies tööjõus. 

 

4. Vaheta välja klaasipesuvedelik ja kojamehed. Klaasipesuks sobib jäätumisvastane ja kojamehed tuleks vahetada enam-vähem igal aastal, oleneb, kuipalju need kulunud on. Kui aknale jäävad veetriibud, siis need nähtavusele kaasa just ei aita. 

 

5. Kontrolli üle küttesüsteem. Kui tuuleklaasile ei puhu enam sooja õhku, siis selle parandamine võib olla kulukas, aga ega talvel ei saa sellest üle ega ümber. Turvaliseks sõiduks on hädavajalik saada auto seest soojaks ja aknad jäävabaks. Vahel on kasu, kui kontrollida üle uksed ja aknad - sealne leke võib lasta sisse niiskuse, mis jätab mulje nagu soojapuhurid ei töötaks korralikult. 

 

 

Talverehvid

Lähemalt tuleks üle vaadata ka rehvimuster ning veenduda, et seda on piisavalt järgi, et kehvades teeoludes korralikult teega haakuda. Vaadata tuleb siis mustri sügavust, sest see näitab kuipalju on veel nö liha kontidel. Ning kindlasti tuleb veenduda, et muster on kulunud ühtlaselt. Kui muster on juba siledaks kulunud, siis see märjal ja eriti lumel erilist pidamist ei võimalda. 

 

Talverehvid on tehtud pehmemast kummist, mis võimaldab külma teega paremini haakuda. Nende parimad omadused tulevad välja, kui temperatuur langeb seitsme kraadini ja alla selle, kirjutab Global News. See on nüüd natuke etteruttav soovitus, aga kindlasti tasub hooaja lõppedes kevadel talverehvide asemele vahetada suverehvid, sest talve omad kuluvad soojas kiiresti. 

 

 

Aitame valida sobivad rehvid

Rehvitakso hinnangul tuleks talverehvide valik otsustada selle põhjal, milline on sõiduharjumus ja -stiil. Mõnele on parim valik naelrehvid, teisele lamellrehvid ja kolmandale naastrehvid. Oleme konsultatsioonideks avatud ja aitame valida sobivad ja parimad talverehvid, mis mahuvad eelarvesse.