Kuidas leida õiged suverehvid?

Aitame leida sobivad rehvid.

Kätte on jõudnud kõige aktiivsem aeg, kui alla vahetatakse suverehvid. Et rehvivahetus kulgeks sujuvalt oleme kokku pannud mõned punktid, mis aitavad leida rehvid, millega rahul olla ja suvele rõõmsalt vastu sõita. Lisaks paar rehvihoolduse põhitõde.

 

 

Uued suverehvid - põhinõuded

Rehvide ostmisega on seotud mitu kaalutlust, kuid alustagem neist tähtsamatega. Esiteks: rehvi suurus. Suurusnumbri leiab rehvi küljelt ja see näeb välja umbes selline: 205/55R16. Järgmine oluline kaalutlus on rehvi kasutusotstarve. Seejuures on olulised kaks aspekti, millest sõltub rehvi koormus- ja kiirusindeks. Kõnealune teave on märgitud rehvi küljele tavaliselt kohe suurusnumbri järele ning koosneb numbrist ja tähest. Tegelikud koormus- ja kiirusindeksid leiab tootjate ja müüjate tabelitest. 

 

Lisaks on rehviküljel muudki teavet, nagu näiteks tootja nimi, mustritüüp ja turvise kulumismärgid.

 

Kui rehvi suurus ja kasutusotstarve on teada, saab liikuda ostuprotsessiga edasi. 

 

 

Millal ja miks tuleb rehvid välja vahetada?

Rehvide väljavahetamiseks on mitmeid põhjusi, näiteks rehvimustri kulumine minimaalse lubatud sügavuseni, vigastused ja kahjustused (torkeaugud, sisselõiked, löögivigastused, alarõhust või ülekoormusest tingitud kahjustused jms).

 

Seetõttu tuleb rehve, sealhulgas varurehve, korrapäraselt vähemalt kord kuus kontrollida. Korrapärane kontroll on seda olulisem, mida kauem on rehvi kasutatud. Kui kahtlustad rehvi kahjustust või leiad mõne, soovitab Continental lasta see rehviteeninduse eksperdil üle vaadata. Seejuures tuleks kindlaks teha, kas rehvi võib veel edasi kasutada.

 

Soovitame samal ajal kontrollida ka varurehve. Korrapärast kontrolli tuleks teha olenemata sellest, kas sõiduk on varustatud rehvirõhu jälgimise süsteemiga (TPMS) või mitte.

 

Juhil soovitatakse oma sõiduki rehve regulaarselt üle vaadata. Samuti peaks ta olema tähelepanelik, kui märkab sõiduki liikumisel midagi tavatut, näiteks õhu kiiremat kadumist rehvist, müra või vibratsiooni. Sellised muutused võivad osutada sellele, et üks või mitu rehvi tuleks viivitamatult kasutusest eemaldada, et vältida olukorda, kus rehviprobleemi tõttu ei ole enam võimalik edasi sõita.

 

 

Kasutatud rehvid

Ostes kasutatud rehvid tasub seda teha ainult müüjate juures, kelle rehvid on kontrollitud ja vähekasutatud. 
Rehvid, mis näevad välja mitte kuigi vanad võivad olla kaua seisnud. Näiteks 2013. aastal oma Porsche Carrera GT üle kontrolli kaotanud ja hukkunud näitleja Paul Walkeri õnnetuse uurimine tõi päevavalgele fakti, et auto rehvid olid üheksa aastat vanad. Väga vanade rehvidega sõitmisel peab arvestama, et nende juhitavuse ja sõidu iseloom võib olla kehvem, kui uute puhul, kinnitab ka Rehvitakso.

 

Paljud autotootjad nagu näiteks Ford, Nissan ja Mercedes-Benz soovitavad omanikel vahetada rehvid kuue aasta möödudes, vaatamata rehvimustri kulumisele. Continental ja Michelin ütlevad, et nii suverehvid kui ta talverehvid võivad vastu pidada kuni kümme aastat, kuid seejuures tuleks peale viiendat aastat rehvid igal aastal üle kontrollida.

 

Tipptasemel uued ja kontrollitud vähekasutatud suverehvid leiad Rehvitaksost. Küsimuste korral oleme kättesaadavad klõpsates kollasele kastile ekraani allservas või helistades telefoninumbril 581 000 81.

 

Aja kontaktivabaks rehvivahetuseks saad broneerida SIIT!

 

Rehvitakso töö käib tavapärastel aegadel kliendile ning töötajale ohutul viisil. Loe täpsemalt SIIT.