Ülemaailmne talverehvide müük on hoogustunud

Talverehvide müük sõltub tarbijate teadlikkusest ja regulatsioonidest

Värske uuringu kohaselt mõjutab talverehvide turgu nii tehnoloogiline innovatsioon ja tarbijate informeeritus kui ka regulatsioonid, mis määravad nende kasutamise. 

 

Allikas: Traction News.

 

Selgus, et nõudlust talverehvide järgi mõjutavad kombinatsioon makromajanduse ja tööstuse-spetsiifilistest faktoritest. Riiklikud regulatsioonid, mis nõuavad talverehvide kasutamist on oluline faktor rehvituru ahelas. 2014-2018. aastatel jõustunud regulatsioonid on andnud ülemaailmsele rehviturule hoogu juurde. 

 

Korralikuma talvega maad nagu USA, Inglismaa, Kanada, Saksamaa ja Skandinaavia riigid on ellu viinud seadused, mille järgi on talverehvid teatud tingimustes kohustuslikud. Skandinaavia maades on nõudlust rehvide järgi suurendanud karmimad seadused, mis käivad üle 6-tonniste raskeveokite kohta. 

 

 

Talverehvide müük kasvab

Uuringu kohaselt kasutavad talverehve peaaegu 60% vastanutest. Sellegipoolest on kasvuruumi kõvasti, sest ligi 40% vastanutest veel neid ostnud ei ole. Suhtumine talverehvidesse oli üldiselt positiivne. Märkimisväärne hulk vastanuid, kellel talverehvid veel puuduvad, plaanib need tulevikus järgi proovida. 

 

 

 

Talverehvid ja rehvivahetus

Põhja-Ameerika on karmide talvede ja valitsuse regulatsioonidega talverehvidele kasumlik turg. Et kinnitada endale tugev positsioon, plaanib Nokian Tyres investeerida ainuüksi Tennessee osariigis  360 miljonit dollarit. Teine oluline faktor, mis rehvimüüki Põhja-Ameerikas ülespoole viib on tarbijate teadlikkus talverehvide olulisusest ja nende kasuteguritest. Kui sügisene rehvivahetus seisab ees, siis valib üha rohkem sõidukiomanikke talverehvid. 

 

 

Suuremad rehvid on aina populaarsemad

Üha rohkem kliente eelistab suuremadi veljesuuruseid. Seda trendi on näha kõigi sõidukitüüpide puhul - kaherattalised, sõiduautod, kerg- ja raskeveokid. Peaaegu 60 miljonit sõiduauto talverehvi müüdi 2017. aastal just suuruses 16-19 tolli, mis oli suurim number kõigis sõidukiklassides. 

 

Talverehvide tootjad pole ees ootavate võimaluste osas pimedad. Et oma positsiooni turul tugevdada, teevad kõik põhilised suuremad tootjad pingutusi, et turule tuua üha keerukamad ja võimekamad talverehvid, mis pakuvad suurepärast võimekust kiiresti muutuvate temperatuuride käes. 

 

Kvaliteetseid talverehve tootvad firmad arenevad jõudsasti - nii tehnilises kui ka uute rehvisuuruste mõttes. Näiteks Nokian Tyres tõi välja uued suurused oma ühele tuntuimale Kesk-Euroopa talveseeriale WR A4-le. Firma kohandas need kvaliteetsed rehvid ka moodsatele elektriautodele. Samuti on uues suuruses talverehve välja toonud Continental

 

Aasia talverehvide tootjad Hankook Tire ja Yokohama Tire on samuti laiendanud oma tootevalikut.  Kirjeldatud uuring tõi välja, et lõpptarbija eelistab kvaliteetseid rehve, mis on vastupidavad ja võimekad, kirjutab Traction News. Ühtlasi selgus, et hiina rehvid on samuti talverehvide turul jõudsalt kanda kinnitamas, sest nende turg on üha laiem, mitte enam nišitoode.