Kas talverehvid on oma hinda väärt?

Kas talverehvide eest tasub raha välja käia?

Lehed langevad puudelt, mis on märgiks, et varsti on talv ukse ees. Meie kliimas tähendab see enamasti väiksemaid ja suuremaid lumetorme, heitlikke ja ootamatuid ilmastikuolusid. Michelini ekspert selgitab, miks talverehvid on oma hinda väärt.

 

Allikas: Apphoto

 

Paljud juhid kasutavad aastaringseid rehve, mis on tavaliselt toimiv lahendus. Aastaringsed lamellrehvid (rehvil on sellekohane märge: M+S ja kolme mäetipu kujutis lumehelbega keskel) saavad enam-vähem kõigega hakkama, mida linnas lühemaid distantse tehes enamasti ette tuleb. 

 

Aga et lisada turvalisust ja võimaluse kasutada autot ka siis, kui teeolud on päriselt kehvad, tasuks autole alla osta eraldi talverehvid

 

Talverehvid on disainitud spetsiaalselt selleks, et vastu panna lumele, lörtsile, jääle ja madalatele temperatuuridele. Aastaringsed rehvid kaotavad külma ilmaga oma parimad omadused. Kõrgekvaliteedilised naelrehvid on lisakulu, kuid tasub silmas pidada, et suvel need ei kulu ning seetõttu jätkub nendest mitmeteks talvedeks, ennustatav kilometraaž on 50 000-80 000 kilomeetrit. 

 

Talverehvid on turvalisemad

Palju liiklejaid hukkub ja saab vigastada just talvistel teedel. Michelini uuringu järgi arvab 38% autoomanikest, et nad ei vaja talvekumme, kui neil on neljarattavedu. Kui neljarattaveoga sõiduk saab paremini kohalt minema ja kiirendatud, siis talvise tee põhiohule on sellel vähe vastu panna, nimelt pidurdamisel, kirjutab Business Insider. Ainult naelrehvid on disainitud hakkama saama kõige raskemate talviste oludega. Parem haakuvus teega on külmas, jääl ja lumel hindamatu väärtusega turvalisuse tagamisel. 

 

Naelrehvid aitavad püsida teel

Kui keeruliste ilmaolude tõttu jääb tegemata päevatöö, siis see võib kujuneda kokkuvõttes kulukamaks. Kui näiteks töötaja või ettevõtja ei jõua ilma tõttu tööle ning jääb ilma päevateenistusest, siis see toob endaga rahalise kahju. Vajadust ja võimekust liikuda on vahel raske rahasse arvutada, kuid kindlasti ületab potentsiaalne kahju talverehvide hinna. On inimesi, kes saavad töölt päevaks kõrvale jääda, kuid enamike jaoks on see liigne luksus. Eriti, kui arvestada, et on vaja ka lapsed kooli viia ja tuua. 

 

Allikas: Reuters

 

Talverehvid aitavad hoida ära õnnetusi ja kõrget kindlustusmakset

Kui tänu talverehvidele õnnestub ära hoida õnnetus, siis tõenäoliselt õnnestub säästa rohkem, kui talverehvidele kulunud summa, sest õnnetuste puhul liikluskindlustuse makse tõuseb. 

 

Kas talverehvid on siis põhjendatud?

Rehvitakso spetsialistid ütlevad, et jah on. Nagu näha, siis põhjendusi pole raske leida.  Niisiis meie soovitame põhjamaiseid pehmeid talverehve. Talverehvidel on küllaltki mõistlik hind, arvestades, et selle eest saab vastu turva- ja rahutunde on seda väärt. 

 

Soodsad talverehvid vali välja Rehvitakso e-poest või küsi spetsialistilt abi , mob. 581 00 081

 

Allolevas videos saab näha erinevaid tüüpi rehve testituna Euroopa talvistes oludes: