Talverehvid-missugused valida?

Kui talvised külmakraadid saabuvad, on üks olulisemaid otsuseid, mida autoomanikuna teha saate, valida sobivad talverehvid. Talverehvid on mitte ainult seadusega nõutud 1. detsembrist kuni 1. märtsini, vaid need on ka võtmeks ohutule ja stabiilsele sõidule talvistes tingimustes.

 

 

Foto: Pixabay

 

Kui talverehvid on kulunud ja mustrisügavus on alla 3 mm või neis on märkimisväärseid kahjustusi, on aeg mõelda uute kvaliteetsete talverehvide soetamisele. Talverehvide valimine võib esmapilgul tunduda keeruline, kuid järgides mõningaid olulisi aspekte, saate selle ülesandega edukalt hakkama. Siinkohal uurime talverehvide maailma ja jagame kasulikke juhiseid selle kohta, kuidas valida sobivad talverehvid, mis tagavad ohutuse ja jõudluse külmal aastaajal.

 

Alustame turvise mustrist

 

Talverehvide turvise muster on üks tähtsamaid tegureid, mis mõjutab oluliselt nende jõudlust talvistes teeoludes. Talverehvide mustril on spetsiaalsed sooned, lamellid ja mustriklotsid, mis on kavandatud parema haarduvuse ja pidurdusvõime tagamiseks lumel, jääl ja märjal pinnal.

 

Oluline on meeles pidada, et rehvide mustrid on erinevate disainilahendustega. On olemas asümmeetrilised, suunaga ja sümmeetrilised mustrid. Asümmeetrilised ja suunamustrid on efektiivsemad talvistes tingimustes, kuna need on spetsiaalselt loodud lume ja jää jaoks ning pakuvad paremat vee- ja lumeeemaldust.

 

Millist tüüpi rehve valida?

 

Maksimaalse turvalisuse säilitamiseks soovitame talvel lamellrehve pigem vältida. Nende kasuks tasub otsustada vaid siis, kui kasutate autot vähem ning sõidate enamasti ainult hästi hoolitsetud linnateedel. Naelrehvid pakuvad aga parimat haarduvust igasugustel teedel ja annavad turvalisuse osas meelerahu. Isegi kui nad tekitavad pisut rohkem müra, on naelrehvide kasuks otsustamine üheks parimaks valikuks. 

 

Millele veel tähelepanu pöörata

 

Kütusekulu- Sellega on lihtne, nimelt jälgida tuleb tähti,  mida kõrgem on rehvi kütusekulu märgistusel olev klass (lähemal A-le), seda tõhusamalt aitab rehv säästa kütust ja vähendada sõiduki keskkonnamõju.

 

Müratase- Rehvidel on A-, B- ja C-klassid, mis tähistavad nende veeremüra taset. Veeremüra mõõdetakse detsibellides (dB) ja selle täpse väärtuse leiate rehvi märgisel allosas. Madala müratasemega rehvid tekitavad heli vahemikus 67 kuni 71 dB, samal ajal kui kõrgeima müratasemega rehvid võivad tekitada heli vahemikus 72 kuni 77 dB. Isegi väike detsibellide erinevus, võib märkimisväärselt muuta välismüra taset, seega kui teile meeldib rahu ja vaikus, on see midagi, millele tasub mõelda. 

 

Kiirusindeks ja koormusindeks- Siinkohal on ülimalt oluline, et rehvi kiirusindeks sobiks sõiduki kiirusomadustega. Koormusindeks tähendab rehvi maksimaalset kandevõimet. Need andmed on tähistatud rehvide küljel ja kui te ei oska seda vaadata siis pöörduge meie poole ja aitame välja. 

 

 

Millist talverehvi brändi valida?

 

Neid on palju, aga nimekamatest on meie soovitus alati Michelin, Continental, Goodyear, Pirelli, Nokian, Hankook jne. Soodsamatest ent siiski hea kvaliteediga soovitame näiteks Kormoran, Sava, Sailun jpm. 

 

Meie kodulehelt leiate veel palju valikuid ja kui te ikka ei suuda ära valida milliste talverehvide kasuks otsustada, siis võtke meiega ühendust ja otsime teile sobivaimad rehvid välja, mis mahuksid kenasti teie eelarvesse. 

 

 

Soodsad talverehvid osta siit, meil on PARIM HIND! 

Meil on ka soodne rehvivahetus  rehvivahetus või helista 581 000 81

 

Rehvivahetus Tallinnas asukohad

Rehvivahetus MustamäelRehvivahetus Rocca Al Mare l Rehvivahetus Rimi l Rehvivahetus Järve l Rehvivahetus Pirita l Mobiilne rehvivahetus