Toome välja viis lihtsat viisi, kuidas rehvid kauem vastu peavad

5 nõuannet, mille abil peavad samad rehvid vastu kauem

Toome välja viis lihtsat viisi, kuidas rehvid kauem vastu peavad, püsides seejuures turvaliselt teel ning säästes raha.

 

 

1. Lisa natuke rehvirõhku

Korrektne rehvirõhk mõjutab nii turvalisust, vastupidavust kui ka kütusekulu. Juba ainuüksi õige rehvirõhk võib rehvi kilometraaži pikendada keskmiselt seitse ja pool tuhat kilomeetrit ning säästa raha kütuse pealt. Seevastu vale rõhk rehvides võib viia ebaühtlase ja kiirenenud rehvimustri kulumiseni, rehvi kahjustusteni, lõhkemiseni ja suurenenud kütusekuluni. Juhised õige rehvirõhu valimiseks leiad siit.

 

2. Jälgi rehvimustri kulumist

Rehvimuster võimaldab rehvidel teega haakuda ja tagada juhitavuse, mis hoiab ära sõiduki libisemise teel. Seetõttu on oluline rehvimustri sügavust mõõta umbes kord kuus. 

 

Rehvid tuleks välja vahetada, kui mustrit on jäänud vähem kui 1,6mm suverehvidel ja talverehvidel 3mm. Rehvitakso soovitab suverehvid vahetada juba siis, kui mustrit on jäänud 3-4mm ja talverehvid 4-5mm mustrijäägi korral. Et mustri sügavust kontrollida, otsi rehvimustri sisse ehitatud indikaatoreid. Kui rehv on indikaatorini kulunud, siis on aeg rehvid välja vahetada. Alati on võimalik teha ka lihtne münditest.

 

3. Hoia rehvid sirgena

Rehvid peaksid olema balansseeritud ja õige nurga all. Rehvide tasakaalustamine tagab, et need pöörlevad õigesti ja ei põhjusta vibreerimist. Vibratsioon võib kahjustada rehvi ja hakata põhjustama teel ohtlikke olukordi. Uute rehvide allapaneku järel tuleb need alati taaskaalustada. Kui sõites on tunda rehvide loksumist või mittesujuvat pöörlemist, tuleks neid kohe kontrollida.

 

Rehvide tasakaalustamiseks saad aja kirja panna siin valides "Sõiduauto rehvitööd" või "Maastur/kaubik/buss rehvitööd".

 

Lisaks tasakaalustamisele on vajalik kontrollida ka kõigi nelja rehvi õiget asetust vastavalt rehvi ja sõiduki spetsifikatsioonidele. Eriti oluline on see peale tõsisemaid löökaukudega kohtumisi. Samuti peale uute rehvide allapanekut. Silmaga saab lihtsalt tuvastada ebaühtlase kulumise, mis võib viidata probleemidele sellega, kuidas rehvid auto all asetuvad või siis valele rehvirõhule. 

 

4. Vaheta rehvide asukohta

Rehvide sage roteerimine aitab vähendada ebaühtlast kulumist. Automanuaalis on info, kui tihti seda peaks tegema ja kuidas rehvid roteerida. Ideaalne on rehve roteerida iga 8000 kuni 13000 kilomeetri läbimise järel, kirjutab Traction News. Muidugi tuleks seda teha varem, kui ilmnevad jäljed ebaühtlasest kulumisest. 

 

5. Igaks aastaajaks oma rehvid

Kui jää ja lumi on taandunud, ära viivita suverehvide allapanekuga liiga pikalt. Spetsiaalne kummisegu, mis teeb talverehvid juhitavuse poolest jääl ja lumel nii heaks, on sama, mis paneb need kuival teel kiiremini kuluma.  

 

Rehvitakso spetsialistid aitavad valida parimad rehvid sügiseks ja talveks, mis sobivad just sinu sõidustiiliga. Kirjuta klõpsates kollasele kastile ekraani allservas või helistades Rehvitakso numbril 581 000 81. Kiirteeninduseks saad aja juba hiljemalt tunni jooksul samal päeval peale esimest kontakti.

 

Vaata videost, kuidas 2-eurose mündi abil teha lihtne test: