Kojamehed

 

KAMOKA kojamehed / klaasipuhastajad

 

Kojamees/kaasipuhastaja 15 eur (sisaldab erinevaid universaalseid adaptereid kinnitamiseks kõkidele 99% automarkidele)

Kojameeste/klaasipuhastajate paigaldus 5 eur ( komplekt).

 

 

 

Kamoka kohjamehedkamoka kojamees

 

KAMOKA  klaasipuhastajaid  on täielik valik nii raamiga, kui ka ilma raamita, sõidu- ja paketiautodele, kui ka rasketehnikale.


KAMOKA pakub ilma raamita klaasipuhastajaid, mida on võimalik paigaldada ka nn “tavaliste“ klaasipuhastajate asemele. Lisaks eelisele, et raamita klaasipuhastajal on vähem liigendeid ning ühtlasem surve kogu puhastaja pikkuses klaasile on samuti oluline, et raamita klaasipuhastaja on aerodünaamilisem ning säilitab oma funktsionaalsuse ka äärmuslikes ilmaoludes, näiteks talvel. Raamita klaasipuhastajad on kasutusel ka paljude autotootjate poolt.


Erinevate klaasipuhastaja varte külge kinnitamiseks on KAMOKA klaasipuhastajate pakendis sees 6-osaline kinnituste komplekt, kust tuleb leida sobiv kinnitus klaasipuhastaja ühendamiseks varrega.

 

Kojamehi saab osta meie poest Kadaka tee 183c, Tallinnas.

 


Millal on õige aeg auto kojamehed välja vahetada?

 

Auto tuuleklaasi puhtana hoidmine on üks lihtsamaid asju, mida juht saab teha, et sõitmisel turvalisus tagada. Läbi puhta klaasi on oluliselt lihtsam hädaohte silmata ja neile piisavalt kiiresti reageerida, seega ei ole mõistlik klaasipuhastajate vahetust jätta viimasele hetkele. Aga millal peaks ja võiks neid vahetada?

 

Mis on sümptomid?

 

Parim aeg klaasipuhastajad välja vahetada on siis, kui need enam korralikult klaasi puhtaks ei tee. Tavaliselt on esimeseks selliseks märgiks klaasile tekkivad triibud. Nende põhjustajaks on kas puhastaja kummi külge jäänud mustuseosakesed või kulunud kummi serv. Seega tasuks kõigepealt proovida kummi puhastada ja kui on näha, et sellest abi ei ole ning triibud kaunistavad endiselt esikaasil, siis tasub puhastajad välja vahetada.

 

Teiseks selgeks viiteks, et oleks aeg uued klaasipuhastajad muretseda, on see, kui klaasile jäävad pühkimisel suuremad laigud ja puhastamata alad. Ka sellisel juhul võib eeldada, et puhastaja kumm on oma aja ära elanud ja tahaks välja vahetamist.

 

Samuti võivad kojamehed hakata esiklaasil hüplema ja vibreerima. Eeldatavalt on siin põhjustajaks väsinud ja rabedaks muutunud kumm. Alustada tasuks taaskord lihtsamast variandist ja proovida kummi serva puhastada, kui see tulemusi ei anna, siis uued klaasipuhastajad soetada.

 

Millal vahetada?

 

Lihtne soovitus on järgida rusikareeglit, et kojamehi võiks vahetada iga poole aasta tagant. See välistab olukorrad, kus puhastaja efektiivsus on viidud viimasele piirile või on see juba ületatud. Hea viis seda teha ja meeles pidada on näiteks tegevuse ühildamine sügisese ning kevadise rehvivahetusega.

Allikas: autogeenius.ee

 


 

Päringuvorm