Soodsad talverehvid

SOODSAD TALVEREHVID - meie juurest leiad soodsad talverehvid!

 

Talverehvide hooaeg on alanud. Alates oktoobri keskpaigast on talverehvide kasutamine soovituslik. 15. oktoobrist alates otsustab autojuht omal vastutusel selle üle, millal temal on soov suverehvid välja vahetada talverehvide vastu ja seda kuni 1. Detsembrini, mil talverehvide kasutamine muutub kohustuslikuks.

 

Esimesed öökülmad on nüüdseks seljataga ning teeolud on ööl vastu hommikut muutunud külma ja niiskuse koostööl libedaks. See tähendab, et suuremat tähelepanu tuleb pöörata oma sõidustiilile, et ära hoida õnnetusi. Enamasti toimuvadki õnnetused selle tagajärjel, et uljaspäine juht hindab üle oma juhtimisoskust libeda ja jääga. Siinjuures ongi oluline omada õigeid talverehve.

 

 

 

 

Enne rehvivahetus punkti pöördumist küsige endalt: kas kuuri pandud talverehvid veel on sõidukõlbulikud või on vaja leida uued soodsad talverehvid? Võtke teadmiseks, et naelrehvid peavad vastu oluliselt kauem kui lamellrehvid. Kulunud rehviks võib pidada talverehve, mille mustrisügavus on alla kolme millimeetri. Ka kolme kuni viie millimeetrise mustrisügavuse puhul tasub olla ettevaatlik. Talverehvide mustrisügavus võiks olla üle viie millimeetri. Täiesti uued rehvid omavad mustrisügavust, mis on üle 10 millimeetri. Oluline on ka seejuures tähele panna, et kõik rehvid oleks samas konditsioonis. Ükski rehv ei tohiks kulumise poolest teistest erineda. Kui läbivaatuse käigus selgub, et ikkagi on vaja vahetada rehve siis mida nende valikul arvesse võtta? 

 

Pehmed lamellrehvid sobivad suurepäraselt põhjamaa kliimasse linnatänavatele sõitmiseks. Kuna linnas sõites on vahemaad lühemad ning sõitmisel on ees kiirusepiirangud, siis on linnas sõites võimalik nende kasutusel hästi toime tulla. Lamellrehvide kasuks räägib ka see, et need on keskkonnasäästlikud. Nimelt põhjustavad lamellrehvid teekattele oluliselt väiksemat kahju kui naelrehvid. Need ei tõmba lahti ega pillu laiali suurel hulgal asfalti. Lamellrehvide erinevus naelrehvidest seisnebki selles, et need on valmistatud spetsiaalselt aastaringseks kasutuseks – neis on kokku lõimitud nii suverehvide kui ka talverehvide omadused. Küll aga pole lamellrehvid kõikvõimsad, see tähendab, et nende pädevus kaob kui ilmastik on karge, jäine ja lumine. 

 

 

 

Mida lumisem on talv, seda enam räägivad spetsialistid naelrehvide vajalikkusest. Metsavaheteedel ja piirkondades, kus lumesahk ei liigu väga tihti, on oluliselt turvalisem teha valik naelrehvide kasuks. Naelrehvid ehk naastrehvid võivad küll kulutada rohkem teekatet, kuid see-eest peavad nad kauem vastu ning võivad vastu pidada järjest ka mitu hooaega. Naelrehvidega püsid ohutult teel ning omad rohkem kontrolli oma sõiduki juhtivuse üle.

 

Kõige sobilikum aeg rehvivahetuseks on siis kui keskmine päevane õhutemperatuur langeb alla seitsme kraadi. Sellest hetkest alates ei sobi suverehvid enam teedel sõitmiseks, kuna nad kaotavad külmaga sobivad omadused. Meie aastatepikkune kogemus on näidanud, et sagedasti oodatakse rehvivahetusega viimase hetkeni. See võib tagada aga olukorra, kus autorehvitöökodade uste taga on kõikjal pikad järjekorrad, ning te ei saa oma autoga turvaliselt tööle või koju sõita. 

 

Kui te juba tunnete, et hommikuti on teed libedad või jäised, ning autot on keerukam juhtida, siis pange ennast juba praegu meie juurde kirja. Helistage või saatke meile e-kiri ja lubame, et vastame teile  esimesel võimalusel. Meie juures on kiire teenindus ja paneme teie autole alla talverehvid, mis teid turvaliselt teel hoiavad. Eelbroneering on mõistlik, et te ei peaks pikalt järjekorras ootama. Meie juurest leiate soodsad talverehvid, millega talv läbi sõita. Broneerige aeg juba täna!

 

 

Rehvitakso aitab sinu auto rehvid vahetada õigel ajal. Soodsad talverehvid ja rehvide müük laias valikus igale autole!

Küsimuste korral helista telefoninumbril 581 000 81. Leiame üheskoos just sulle sobivad talverehvid!