Ostutingimused

 

Rehvitakso veebilehel toodud kaupade hinnad

 

Kõik Rehvitakso veebilehel avaldatud toodete müügihinnad on toodud koos käibemaksuga.

Rehvitakso OÜ jätab endale õiguse igal ajal kõiki rehvitööde ja rehvi hindasi muuta, sellest ostjale ette teatamata.

 

Rehvide transport

 

Transpordikulu olenemata rehvi kogusest on Eesti piires 10 (kümme) EURi ehk Rehvitakso toimetab rehvid soovitud aadressile 10 EUR eest, mille peab Tellija tasuma.

 

Utiliseerimistasu sisaldub rehvide väljamüügihinnas

 

Alates 01. jaanuarist 2006 kehtib kõikidele Eesti Vabariigis müüdavatele rehvidele tootjavastutuse kohustus, mis tähendab, et tootja/maaletooja/hulgi- või jaemüüja on kohustatud tagama rehvide kasutamisest tekkivate jäätmete (vanade rehvide) kokkukogumise ja nende taaskasutamise või kõrvaldamise.

Rehvitakso on liitunud tootjavastutusorganisatsiooniga MTÜ Rehviringlus, milline korraldab vanade rehvide kokkukogumise ja nende taaskasutamise või kõrvaldamise. Seetõttu on uute rehvide ostmisel rehvide hinnale lisatud taaskasutustasu (utiliseerimistasu), mida rehvide maaletoojad tootjavastutus-organisatsioonile rehvide utiliseerimise eest maksavad.

Rehvidele kehtestatud utilseerimistasu annab võimaluse tarbijal kasutamiskõlbmatud või vanad rehvid müüjale tagastada (tarbija enda kulul) ja müüjal lasub tootjavastutuse kohustus need rehvid nõuetekohaselt utiliseerida.

MTÜ Rehviringlus kogumispunktid asuvad siin.

 

Ostu vormistamine ja kauba eest tasumine

 

Kliendil on võimalus Rehvitakso veebilehel valida endale sobilik kaup ja lisada see ostukorvi.

Tellimuse kinnituse kohta saate kohe ka automaatse kinnitusteatise varem kontaktandmetesse sisestatud meiliaadressile. Tellimuse kinnituse alusel teostage rehvide eest tasumine. Makse tegemisel kirjutage selgitusse tellimuse nuber. Arve saadetakse kliendi e-mailile 1-2 tööpäeva jooksul peale tellimuse tasumist! 

NB ! Pärast makse sooritamist (raha laekumist Rehvitakso pangakontole) toimetame rehvid 24-48h tööpäeva jooksul tellimuses kirjeldatud Rehvitakso rehvitöökotta või Teie määratud aadressile Rehvitakso volitatud kullerteenusega, mida teostab Venipak AS tööpäeval 24-72 h jooksul. Kui tarneajas tekib viivitusi, siis sellest teavitatakse kliendile esimesel võimalusel!

Kui siiski tekib ostu sooritamisel küsimusi, siis palun pöörduge julgesti Rehvitakso klienditoe poole, helistades numbril 56 66 00 33. ( E- R 09:00-17:00 )

 

Rehvitakso veebilehel pakutavate rehvide ostmiseks on kolm võimalust:

1. Kliendil on võimalus osta endale sobilikud rehvid Rehvitakso veebilehel, sooritades ostetavate rehvide eest 100% ettemaksu, et Rehvitakso saaks toimetada rehvid kliendile soovitud aadressile.

2. Klient valib endale sobilikud rehvid, sooritades ostetavate rehvide eest 100% ettemaksu ning rehvivahetuse soovi korral valida valikust sobiva Rehvitakso rehvitöökoja.

3. Klient valib endale sobilikud rehvid, sooritades ostetavate rehvide eest 100% ettemaksu  ja tuleb ise rehvidele järgi Kadaka tee 183c, Tallinnas asuvasse rehvitöökotta , eelnevalt Rehvitakso klienditoega kokkulepitud ajal . ( E-R 09:00 – 18:00, L 10.00- 17.00)

Raha laekumisel Rehvitakso kontole alustame viivitamatult kauba tarnimist klientidele või tellimuses kirjeldatud/valitud Rehvitakso töökotta. Rehvitakso töökodadesse toimetame tellitud rehvid tasuta. Kui arve tasumine või laekumine toimub puhkepäeval/pühadel, siis tarneprotsess käivitub järgneval tööpäeval.

Klientidega vōetakse ühendust esimesel võimalusel tööpäevadel peale tellimuse tasumist ja peale rehvide kohale jõudmist soovitud rehvitöökotta, et kokkuleppida rehvivahetuse aeg.

Kliendid, kes tellivad rehvid soovitud aadressile, nendega vōtab vedaja ühendust hiljemalt 24 - 48h jooksul tööpäeval peale arve tasumist ja lepib kokku sobiliku kellaaja kauba üleandmiseks.

 

Rehvide ostmisel e-poest vahetatakse kõikide rataste ventiilid

 

Kõikide uute rehvide ostjate sõidukitel vahetatakse välja ventiilid (v.a rehvirõhu anduriga ventiilid) , kus ühe ratta ventiill koos vahetusega maksab 2 eur/tk, mis lisandub rehvivahetuse hinnale. Rehvivahetuse eest tasmine toimub kohapeal sularahas või kaardimaksega . Töökoja klienditeenindajal on õigus keelduda sularaha väljastamisest, kui kassas ei ole piisavalt raha või puudub vahetusraha.

 

Rehvide hoiustamine

 

Kui Klient ostab e-poest uued rehvid, siis on võimalik ostetud uusi rehve hoiustada tasuta meie töökodades kuni 7 päeva. Teenus on mõeldud selleks, et kui Klient ei soovi koheselt rehvide paigaldust broneerida, siis on võimalik rehvid peale välja ostmist hoiustada 7 päeva Rehvitakso väljastuspunktis ja/või töökodades. Peale rehvivahetuse aja broneerimist, viiakse rehvid tasuta Kliendi poolt valitud Rehvitakso töökotta või Kliendi poolt ette antud aadressile. ( vaata transpordi tingimusi "Transpordi maksumus" ) Kui klient soovib hoiustada rehve pikemalt kui 7 päeva Rehvitakso töökojas/laos, siis lisandub rehvide hoiustamise teenus 1 EUR/ ühe rehvi eest /1 päev

 

Kauba hind

 

Rehvitakso OÜ jätab endale õigus igal ajal kõiki rehvitööde ja rehvide hindasi muuta kliendile ette teatamata.

E-poes rehvide hinnad, mis on kirjeldatud sõna " e-poes" järgi kehtivad ainult e-poe tellimustele.

Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

 

Kauba saadavus/tarneaeg

 

Rehvitakso veebilehel kuvatud toodete tarneaeg on hiljemalt 24 - 72 h jooksul tööpäeval pärast raha laekumist Rehvitakso pangakontole. Eritellimus rehvide tarneajad on kuni 7 päeva.

Kui tellitud kaup pole pärast tellimuse esitamist saadaval või on ette näha viivitust tarneajas või on muutunud kauba partii jaemüügihind, võtame Teiega hiljemalt 24h jooksul ühendust ning lepime kokku uue tarneaja ja/või pakume asendustoodet sama või uue jaehinnaga. Kui kliendiga uut kokkulepet ei saavutata asendustoote või uue müügi hinna osas, siis maksab Rehvitakso kliendile raha tagasi 24h jooksul tööpäeval.

 

Kauba kohaletoimetamine

 

Rehvid toimetatakse kliendi soovitud aadressile Rehvitakso volitatud kullerteenusega (Venipak AS või muu partnerettevõtte poolt ). Enamikesse piirkondadesse toimetab Rehvitakso logistikapartner kauba kohale saadetise väljasaatmisele järgneval päeval.

Kui klient on tellimuses lisanud vale telefoni numbri või vale tarneaadressi ja Rehvitakso volitatud kulleril tuleb rehvid toimetada tagasi terminali/ või lattu, siis maksab tühisõidu transpordi maksumuse kinni klient, milleks on 10 EUR/4 rehvi eest iga tühisõidu korral.

 

Lepingust taganemine ja kauba tagastamine


Tarbijal (füüsilisel isikul) on õigus lepingust taganeda 14 päeva jooksul arvates päevast, mil kaup on kliendile tarnitud või üle antud. Lepingust taganemiseks tuleb vastav avaldus saata e-mailile: info@rehvitakso.ee. Avaldusse tuleb kindlasti märkida ostetud rehvi mõõt, mudel, tootja nimi ning samuti taganemise põhjus. Kindlasti ei tohi unustada oma kontaktandmeid. Lepingust taganemise korral on tarbija kohustatud kauba Rehvitakso OÜ-le tagastama viivitamata, kuid mitte hiljem kui 30 päeva jooksul taganemisavalduse ärasaatmisest. Kauba tagastamisel kannab klient tagastamisega seotud kulud summas 15 EURi, välja arvatud juhul, kui üleantud toode ei vastanud tellitule. Kauba tagastamise korral tagastatakse kliendile tema poolt kauba eest tasutud summa, millest on õigus maha arvata kauba tagastamise kulud.

Kui kliendi tellitud kaup ei vasta tellitule või veebipoes eksponeeritule, vahetame kauba ringi õige toote vastu või võimaldame kliendil vahetada tellitud toote uue samaväärse toote vastu.

NB! Kliendi poolt tagastatud kaup peab olema kasutamata (rehvidega ei tohi olla sõidetud, samuti ei tohi rehvid olla velgedele paigaldatud ja demonteeritud).

 

Kauba muutmine/vahetus

Kui klient on tellinud läbi e-poe tellimuskeskkonna rehvid ja tasunud selle eest ning soovib tellitud rehvimõõtu siisiki muuta, siis klient peab tasuma kaubavahetuse käsitlustasu 15 EUR iga muudetud rehvimõõdu eest. Rehvimõõdu muudatuse soovist tuleb saata kiri info@rehvitakso.ee. Kliendile saadetakse uue rehvimõõdu kohta tasaarveldusarve 24h jooksul. NB! Kliendi poolt tagastatud kaup peab olema kasutamata ning puhas (rehvidega ei tohi olla sõidetud, samuti ei tohi rehvid olla velgedele paigaldatud ja demonteeritud).


Tootjavastutuse tingimused


1. Kõikidele Rehvitakso OÜ  poolt müüdud uutele rehvidele ja velgedele kehtib tootjatehase poolt antud tootjavastutus kuni 2 aastat. Tootjatehase poolt antud tootjavastutus katab nii toote materjali kui ka tootmisest (tootmisprotsessist) tulenevad vead.

2. Tootjavastutuse alla ei kuulu alljärgnevad rehvide vigastused ja valest kasutamisest tingitud juhtumid:

• rehvid, milliseid on kasutatud üle mustri kulumispiiri
• rehvide vigastused, mis on tekkinud teeolude tõttu
• rehvide vigastused, mis on tekkinud õnnetusjuhtumite (avarii, tulekahju vms) tagajärjel
• vigastused, mis on tekkinud rehvide valest ekspluateerimisest (vale rehvirõhk, vale kokkujooks, balansseerimata rattad, rikkis amortisaatorid, auto ülekoormus, kettide kasutamine, naelutamine, võidusõit, off-road jms)
• remonditud ning taastatud rehvid
• tahtlikult rehvidele tekitatud vigastused

4. Tootjavastutuse andja on Rehvitakso OÜ, aadressiga Kadaka tee 183c, Tallinnas 12618.

5. Tootjavastutuse taotlemise aluseks on taotleja poolt saadetud koopia ostuarvest koos vea kirjelduse ja taotleja kontaktandmetega Rehvitakso OÜ e-mailile: info@rehvitakso.ee . Muud kaebused tuleb esitada kas kirjalikult punktis 4 märgitud aadressil või e-mailile  info@rehvitakso.ee.

6. Pärast taotluse esitamist võtame  taotlejaga ühendust 2-3 tööpäeva jooksul, et täpsustada toote transportimise korraldus Rehvitakso Oü esindajani.

7. Vealisele tootele tehakse põhjalik ekspertiis. Kui läbiviidud ekspertiis tõestab materjali- või tootmisvea, siis rehv parandatakse, asendatakse uuega või hüvitatakse rahaliselt. Rehvitakso OÜ vahendab kauba parandamist, vahetamist või kompenseerimist tootja ja kliendi vahel.

8. Rehvitakso OÜ poolt vahendatud ekspertiisi tulemusega mittenõustumise korral suunatakse probleemne toode erapooletusse ekspertiisi. Kui erapooletu ekpertiisi tulemus ühtib Rehvitakso OÜ poolt vahendatud ekspertiisi tulemusega, siis katab ekspertiisi kulud taotleja. Ekspertiisi aeg on sellisel juhul maksimaalselt 3 kuud.

9. Kui ilmneb, et tegemist ei olnud tootjavastutuse juhtumiga, on klient kohustatud Rehvitakso Oü-le hüvitama:

• vealise toote saatekulud Rehvitakso OÜ-e ja tagasi taotlejale
• erapooletu ekspertiisi kulud ning sellega seonduvad saatekulud


Privaatsus


www.rehvitakso.ee veebilehelt ostude sooritamise käigus teatavaks saanud kliendi isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot. Rehvitakso OÜ ei avalda kliendi isikuandmeid kolmandatele osapooltele.