Autoaku paigaldus

UUS! Akude vahetus ka kliendi juures, väljakutse 35 eur Tallinna piires, lisandub töö hind!

 

  • Akude transport TASUTA üle Eesti

  • Akudel kehtib garantii 2 AASTAT

  • Vanad akud võtame vastu TASUTA

  • Osta aku järelmaksuga, sissemakse 0 EUR

  • Püsikliendile akud ja akude paigaldus - 10% soodsam

 

Exide akudexide akudlogo

 

Exide Technologies on loodud 120a. tagasi ning on üks maailma vanimaid ja kogenenumaid akude tootjaid.  Firma on esindatud 90 riigis enam kui 20 000 töötajaga.  Exide akude asutaja on W.W. Gibbs.  Exide Technologies toodab akusid nii auto-, laevatööstustele kui ka traktoritele, UPS-idele jne.   

 

Exide Premium – suur mahtuvus ja käivitusvool. Ideaalne aku tänapäeva paljude elektriliste lisaseadmetega autole. Eriti pikk kasutusiga. Talub hästi sügavtühjendamist ning laadimis- ja tühjenemistsükleid. Paksemad plaadid tagavad suurema mahtuvuse. Suurem korrosioonitaluvus. Tsentraalse gaaside eraldussüsteem. Turvalisust lisav patenteeritud korpuse kaas koos laadituse indikaatoriga ``akusilmaga``. Minimaalne elektrolüüdi väljavalgumine isegi siis kui aku on kaldu. 100 % hooldevaba, eriti väike veekulu ja isetühjenemine. Eriti kõrge käivitusvool võrreldes tavaakuga (+30 %). Vastab originaalosa kvaliteedi nõuetele!. Eriti sobilik diiselmootoriga ja suure mahtuvusega bensiiinimootoriga autodele (rohke linnasõit).


Exide Excell - käivitusaku kaasaegsele autole. Kõrgem käivitusvool tavaakust (+15%). Hooldevaba, eriti väike veekulu ja isetühjenemine võrreldes tavaakuga. Enamus selle seeria akusid on varustatud laetust näitava indikaatoriga ``akusilmaga``. Sobib nii bensiinimootoriga kui ka diiselmootoriga autodele. Tsentraalne gaaside eraldussüsteem, mis vähendab aku plahvatusohtu. Talub hästi korduvaid külmkäivitamisi ning elektritarbijatega koormamist.


Exide Classic - klassikaline käivitusaku.(vanemad autod 1995 ja varem). Talub elektritarbijatega mõõdukat koormamist. Optimaalne käivitusvool ja väike hooldevajadus. Sobib ka diiselmootoriga autodele. Kasutatud kaltsiumtehnoloogiat (Ca-Ca) ja ümbrikseparaatoreid, pikk kasutusiga ja kõrge töökindlus, väike isetühjenemine.

Garantii Exide akudele 2 aastat.

 

Autoaku Exide paigaldusvideo:

 

Igal autol on erinev energiavajadus, mis sõltub varustustasemest ja auto kasutamis-ning kliimatingimustest. Valides autole uut akut tuleb arvestada peale mootori töömahu ja võimsuse ka auto elektrit tarbivate lisaseadmete ning ilmastiku- ja sõiduharjumustega.

 
Väike bensiinimootor

Diisel ja suure töömahuga bensiinimootor

     

Võimsus ja mootori tüüp
Aku peab olema valitud vastavalt mootori tüübile ja võimsusele. Aku käivitusvool peab olema võrdne või ületama autotootja poolt ettenähtud käivitusvoolu miinimumi. Eriti oluline on käivitusvool suure võimsusega  bensiini- ja diiselmootoritel.

 

  
Baasvarustus

Rohke lisavarustus

      Varustustase
Uued autod on varustatud mitmete turva- ja mugavusseadmetega nagu kompuuter, GPS seadmed,  soojendused, multimeediasüsteemid jne. Mida rikkalikum on auto varustus seda suurem peab olema aku mahtuvus, sest aku annab voolu kõikidele autos olevatele elektroonikaseadmetele.
  
Normaalne ilmastik

Äärmuslik ilmastik

     

Ilmastik ja erinevad kliimatingimused 
    Äärmuslikud temperatuurid mõjutavad otseselt aku tööd ja kasutusiga. Kõrged temperatuurid põhjustavad aku isetühjenemise kiirenemist, madalatel temperatuuridel väheneb käivitusvool ja vastuvõtlikkus laadimisele.

  
Maanteesõit

Linnasõit

     

Kasutusharjumused
Linnasõit tähendab keskmisest sagedasemat käivitamist ja lühemaid teekondi, mille jooksul ei suuda iga aku end piisavalt laadida. See aga toob kaasa aku mahtuvuse ja kasutusea lühenemise. Tagamaks viperusteta käivitumine ja töökindlus linnasõitude puhul soovitame

 

Akude kontroll ja -laadimine

Krõbedad külmakraadid on käes. Probleemide vältimiseks soovitame Teil lasta kontrollida oma auto aku ja laadimissüsteemi korrasolekut.
Kontrollime Teie auto (plii-happe-, geel- või klaaskiud-/AGM-akude) tervisliku seisundi, defektse aku tuvastamine olenemata kas aku on sõidukisse paigaldatud või mitte.

Test sisaldab:  külmkäivitusvoolu tugevuse ja aku täituvuse mõõtmine, aku seisukorra hinnang.

Aku kontroll: 5 eur

Aku laadimine ja testimine: 10 eur ( Soovitatav aku laadmine 8h. Kiirlaadimine alates 2 h´st)

Aku vahetus: 30 eur / h (min.10.-)

 

UUS! Akude vahetus ka kliendi juures, väljakutse 35 eur / Tallinna piires, lisandub töö hind!

 

Exide akude hinnakirjad leid SIIT!

* Püsikliendile akud ja teenused -10%

 

 

Akusi paigaldame ja müüme Kadaka tee 183c, Tallinnas.

 

Mob: 581 000 81

E-mail: kadaka@rehvitakso.ee

 

Oleme avatud:

E-R 09:00-18:00

L 10.00-17.00