Michelin plaanib võtta rehvid kogu ulatuses taaskasutusele

Michelini plaan võtta rehvid kogu ulatuses taaskasutusele.

Michelin Group andis teada oma plaanist kasutada uute rehvide koostises 80 protsendi ulatuses jätkusuutlikku rehvimaterjali.

 

Michelin on lubanud pingutada, et aastaks 2048 oleks 100 protsenti rehvidest taaskäideldud. Allikas: EvWheel Direct

 

Mis saab kasutatud rehvidest?

Firma andis ametlikult juba eelmise aasta suvel teada, et kavatseb kõik toodetud rehvid täies ulatuses taaskasutada. Rehvitööstuses on taaskasutuse osa juba praegu suur. Seitsekümmend protsenti kõigist rehvidest taaskäideldakse. 50 protsendist ehk pooltest taaskäideldud rehvidest saavad kõrge väärtusega tooted nagu kummine asfalt ja kingatallad. 

 

Michelini sõnul kasutatakse nende rehvides praegu 28 protsendi ulatuses jätkusuutlikku materjali, sealhulgas 26 protsenti loodusliku päritolu ja kaks protsenti uuskasutatud materjale. Eesmärk jõuda sajaprotsendilise taaskäitlemiseni ja 80 protsendilise osakaaluni uutes rehvides on oluline, et Michelin saavutaks oma pika perspektiivi jätkusuutlikkuse plaanid, ütles ettevõtte tehniline ja innovatsioonijuht Cyrille Roget.

 

"Sellega on meil kaks ambitsiooni - muuta, mis rehvidest saab ja teiseks muuta, millest need on tehtud," selgitas Roget. "Säästame sellega kõvasti. Kui me jõuame nende eesmärkideni, siis saame säästa igal aastal kuni 33 miljonit barrelit naftat. See on sama suur hulk, kui igal aastal tarbib Prantsusmaa," ütles Roget. Michelinil teeb oma programmi saavutamiseks koostööd mitmete firmadega ja loodab leida osalisi veelgi.

 

"Me tahame kaasata mitte ainult rehvide tootjaid, vaid ka nende uuesti kasutuselevõtjaid. See on midagi, mida me ei saa teha üksi," ütles ta. Michelin alustas oma Biobutterfly ehk Bio-liblika programmi, et leida jätkusuutlikke materjale seitse aastat tagasi, 2012. aastal. Firma töötab koostöös biomaterjalide uurimisfirmadega, et luua uued sünteetilised materjalid kasutades puitu, pilliroogu ja koguni peeti. 

 

Allikas: Michelin

 

Uus standard rehvitööstuses

Tööstused, kus plaanitakse naftal ja kummil baseeruvad toorained välja vahetada on lisaks rehvidele veel mitmeid - näiteks kummilisandiga asfalt, plastikmaterjalid, kattematerjalid ja tihendid. Lisaks mitmed tarbekaubad ja ehitusmaterjalid. Taaskasutatud kummist tehakse mikroniseeritud kummipulbreid (MRP), mida saab asendusena kasutada ning Michelini eesmärk ongi kummitööstusele MRP näol uus standard välja töötada. 

 

On oluline, et üks suurimaid kummitootjaid on kõva häälega välja öelnud, et taaskasutus ja jätkusuutlikkus on nende eesmärk. Ka Rehvitakso sõnul on taaskasutuse suurendamine igati oodatud nähtus. Hoiame oma uudiskirjades lugejaid selleteemaliste arengutega kursis. Michelini või mõne muu tootja selle hooaja parimad suverehvid leiad siit.

 

Kui küsimuseks on rehvid või autoremont, siis klõpsa kollasele kastile ekraani allservas ja anname sulle tasuta nõu. Või helista meile numbril: 581 000 81. 


Vaata, kuidas on tehtud Michelini rehvid: