Rehvirõhu andur ja paigaldus

Rehvirõhu anduri programmeerimine, paigaldus ja müük (TPMS)

 

  • KAMPAANIA HIND! Rehvirõhu andur koos programmeerimisega 49.99 EUR/tk (lisandub rehvitööde hind, vt. hinnakirja siit!)

  • Rehvirõhuandurite tutvustamine 20 EUR/4 tk

 

Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

rehvirõhuanduri paigaldus

 

Alates 2014 aasta novembrist on rehvirõhu andurid kohustuslikud kõigil Euroopa Liidu territooriumil müüdud uutel autodel. Nende andurite kasutamise kontrollimine on kohustuslik ka tehnoülevaatusel. See põhineb Euroopa Liidu standardil 2010 / 48EC.Nüüd pakub ka Rehvitakso OÜ rehvirõhu andurite programmeerimist ja paigaldust. Meie tootevalikus on 433 ja 315 MHz rehvirõhu andurid mis sobivad 98% autodele.

 

Kõikidel 2014 aastal autodel on peal TPMS süsteem ehk Tire Pressure Monitoring System. Igal autol on 4 velje küljes üks andur mis on programmeeritud just selle auto jaoks ja omab kindlat ID koodi. Auto tunneb ära vaid temale programmeeritud andurid. Rehvirõhu andurit ei ole võimalik ilma vastavate seadmete ja oskusteta ise autole programmeerida.

 

Maanteeameti tehnoosakonna ekspert Alar Allaste ütleb, et kuigi nõue hakkas kehtima alles 2014 aastal , pole tegelikkuses juba paari viimase aasta vältel uutele kavandavatele sõidukitele tüübikinnitust väljastatud, kui neil puuduvad rehvirõhu seiresüsteemid, kirjutab värske Autoleht.

«Euroopa parlamendi ja Euroopa Nõukogu määrusest tulenenud nõue oli teada juba aastal 2009, kuid siiani kehtis üleminekuaeg sellega kohanemiseks,» räägib Allaste ja toob välja mitu põhjust, miks on uutel autodel edaspidi rehvirõhu jälgimine kohustuslik.

«Üks eesmärk on vähendada M1-kategooria sõiduautode süsinikdioksiidiheidet ehk üldiselt võttes mootorsõidukite keskkonnamõjusid. CO2 vähenemine toimub kombineeritult rehvide veeretakistusjõu vähendamisega ja rehvirõhu seiresüsteemi kasutuselevõtuga. Seega, tühjade rehvidega sõites kasvavad veeretakistus, kütusekulu ja ka heide, samuti kuluvad rehvid kiiresti. Teine oluline faktor on sõiduohutus. Nii vajalikust madalama kui ka kõrgema rõhuga sõitmisel kannatab auto juhitavus.»  infoallikas

 

Rehvitakso OÜ´l on olemas kvaliteetne TPMS programmeerimis seade, millega saab originaal andureid kopeerida nii, et iga ( kuni 98%) auto tunneb anduri ära.

 

 

rehvirõhu anduri paigaldus

 

Rehvirõhuandureid saab osta ja paigaldada meie töökojas Mustamäel, aadressil Kadaka tee 183c, Tallinn.

 

Oleme avatud

E-R 09.00-18.00, L 10.00-17.00. 

 

Kui Sul tekib lisaküsimusi, siis vastan meeleldi

Tel. 581 000 81

kadaka@rehvitakso.ee

 

 

 


 

Päringuvorm