Hiina rehvid või kvaliteetbrändide omad?

Kuipalju on väärt Aasiast pärit odavamad rehvid?

Hiina rehvid

Hiina toodete üleujutus on mõjutanud ka automaailma, sealhulgas pole puutumata jäänud rehvid. Juba mitmeid aastaid on turul rohkelt hiina rehve. Suhteliselt odavatel rehvidel on oma poolehoidjad ja ka vastased, kes väidavad, et Kaug-Idas pole piisavalt tehnilisi võimalusi, et toota hea kvaliteediga rehve. Kuidas tegelikult on?

 

Võttes jutuks hiina rehvid, mõeldakse tihti Aasia rehve, mida pakuvad vähetuntud tootjad. Rehvid, mis on toodetud Euroopa või Ameerika firmade poolt Hiina tehastes pole erinevad nendest, mida sama firma toodab teistes riikides, näiteks Euroopas. 

 

Firmarehvide, mis on toodetud Hiinas ja Hiina brändide erinevused 

Aasta aastalt on hiina rehvide impordikogused suurenenud. Õnneks on ka nende kvaliteet läinud järjest paremaks. Loomulikult ei saa need testides vastu parimatele ja palju kallimatele rehvitootjate uutele mudelitele. Siiski võivad need olla heaks alternatiiviks juhtidele, keda huvitavad soodsamad rehvid. Uued hiina rehvid on enamasti kaalukausil koos kasutatud või taastatud rehvidega. 

 

Vastab tõele, et rehvid, mis tulevad Hiinast on pahatihti valmistatud mitte nii arenenud tehnoloogiaid ja madalama kvaliteediga kummisegusid kasutades. Neil võib olla ka kehvem ja ebatäpsem sooritusvõime. Tasub välja tuua, et sellegipoolest on kõik Euroopa Liidus müüdavad rehvid läbinud sobivustestid, mis puudutab tugevust ja sooritust. Kuigi kallimad lääne rehvid on paremad, pole tänapäeval enam otsest põhjust Aasia rehve demoniseerida. 

 

Aasia rehvitootjad on Euroopas üha populaarsemad.

 

Kas koht, kus rehvid on toodetud mängib rolli?

Suurimatel korporatsioonidel on tootmisüksused üle maailma. Rehvid, mis nendes toodetakse, vaatamata kontinendile, peavad vastama sama kõrgele tootmiskultuurile ja -kvaliteedile.

 

Üksused, mis on paigutatud Aasiasse on Euroopa ja Ameerika tehaste täpsed koopiad, kasutades samu tehnoloogiaid ja masinaid. Töötajaid koolitatakse "vanades" tehastes ja juhtkond on suuresti Euroopa tehastest. 

 

Hiina rehvid - kust tuleb nõudlus?

Valik hiina rehvide järele langetatakse tihti majanduslikel põhjustel. Paljudele autojuhtidele on see odavam valik võrreldes teada-tuntud tootjatega, kirjutab Oponeo

 

Hiina rehvid imporditakse Euroopasse, sest selliste odavate toodete järele on nõudlust. Seetõttu neid tulekski võtta kui säästurehve ehk kompromissi madala hinna ja kvaliteedi vahel.