Kõige vaiksemad suverehvid

Kõige vaiksemad suverehvid

 

Enamus sõidukiomanikke teavad, et sõidumüra tekib enamjaolt rehvide kokkupuutest teekattega. Auto salongi kostuvad hääled on peamiselt tavaline sõidu osa, kuid mõnikord tekivad ka hääled, mis juhti ning kaassõitjaid tõeliselt häirima hakkavad. Suverehvide tekitatud müra aga ei tähenda, et rehvidel endal midagi viga on või et tegemist on odavate rehvidega. Müra tekitavad ka kõige kallimad tuntud rehvitootjate mudelid, kuid õnneks on võimalik nüüdseks valida ka spetsiaalselt väikest rehvimüra tekitavaid mudeleid. Selleks tuleb pilt heita labelingile ehk suverehvi tehnilistele näitajatele, kus on kirjeldatud antud mudelite rehvimüra db skaalas. 

 

VAIKSED SUVEREHVID LEIAD SIIT-> LAMELLREHVID

suverehvid

Tavalisest soodsam rehvidpood - www.rehvitakso.ee

 

Nn silent tires ehk vaiksed rehvid on toodetud tänu uuele tehnoloogiale ning disainile. Pea kõik legendaarsed rehvitootjad on nüüdseks loonud oma versiooni vaikse rehvimüraga rehvidest, ning neid turustatakse kui sõidumugavust pakkuvat turvavarustust. 

 

Mille poolest aga erinevad vaiksed rehvid enim teistest turul pakutavatest rehvidest? 

 

Enamus rehve on vormitud kumm-materjalist ning tugvendatud struktuurse toe abil. Rehvimüra tekib tänu liikuvale õhule rehvi ning velje vahel, kus võnkuvad helilained võimenduvad ning seejärel salongi kostuvad. Selle hääle vähendamiseks paigaldatakse rehvi mustripoolsele siseküljele spetsiaalsest polüretaanist materjali riba, mis aitab summutada helivõngete valjudust. Polüretaanist matt on paigaldatud rehvi täies pikkuses, et tagada maksimaalset effekti. 

 

Continental rehvitootjate poolt välja arendatud Contisilent mudel aitab vähendada rehvimüra kuni 9db ulatuses. Selline müravähendus tagab vaikse sõiduhääle nii autost väljaspool kui ka salongis sees. Katsed on tõestanud, et rehvidesse paigaldatud spetsiaalne polüretaanmatt ei vähenda sõiduki juhitavust, tagab hea vastupidavuse ning kvaliteedi. Silent tires stiilis loodud rehvid püsivad vastupidavad ka kõrge suvekuumusega tingimustes ning ei rabene. Siiski tuleb neid kohelda sarnaselt teistele suverehvidele ning kasutada seni kuni need on terved, muster vastab standardile ning ilmastikule. Tehtud tehnoloogilised muudatused ei tähenda, et neid võib kasutada talverehvide asemel. Suverehvidel puuduvad naastud ning nende kasutamine on siiski limiteeritud suveperioodile. Talverehvid, mis kategoriseeruvad vaiksete rehvide alla on müügil eraldi. 

 

Keskmiselt jäävad vaiksete rehvide mürataseme näitajad 68-71db juurde ning 2024.aasta edetabel toob esile kindlad mudelid Euroopa turul:

 

Continental EcoContact 6 suverehvid - 69db

Nokian WetProof suverehvid - 68db

Michelin Primacy 4 suverehvid - 68db

Pirelli Cinturato P7 suverehvid - 71db

Dunlop SP Sport MAXX RT2 suverehvid - 71db

 

Continental EcoContact 6 silent suverehvid on vaikset tüüpi rehvid, mis on loodud pakkuma mugavat ja vaikset sõidukogemust, pakkudes samas ka head kütusesäästlikkust ja juhitavust. Sellel on spetsiaalne turvisemuster ja müra vähendav tehnoloogia, mis vähendab teemüra ja vibratsiooni. Continental mudelid on spetsiaalselt loodud turvalise liikluse tagamiseks ning heaks juhitavuseks. Uuendatud tehnoloogia võimaldab vähendada salongi kostuvat sõidumüra ning tagab stabiilsuse ka kõige kehvematel teekatetel. 

 

 

Nokian Wetproof suverehvid on märgade sõidutingimuste jaoks mõeldud rehvitüüp, mis pakub suurepärast hüdroplaneerimiskindlust ja märjal teel haardumist. Sellel on spetsiaalne turvisemuster ja unikaalne kummisegu, mis tagavad stabiilsuse ja juhitavuse märjal teel, ning madalat veeretakistust kütusesäästlikkuse parandamiseks. Spetsiaalne turvisemuster ning Contisilent stiilis loodud müravähendus disain loovad sellest ka ühe eelistatud ‘silent tires’ mudeli.

 

 

Michelin Primacy 4 silent on suverehvid, mis on loodud pakkuma vaikset ja mugavat sõidukogemust ning suurepäraseid sõiduomadusi märjal ja kuival teel. Sellel on Michelini Comfort Control tehnoloogia, mis vähendab teemüra ja vibratsiooni, ning spetsiaalne turvisemuster ja kummisegu, mis tagavad optimaalse haardumise ja juhitavuse erinevates sõidutingimustes. Lisaks pakub see head kütusesäästlikkust ja pikka turvise kasutusiga.

 

 

 

 

 

Kui soovid ülevaadet missugused on kõige vaiksemad suverehvid 2024 aastal, siis vaata allolevat videot

 

 

 

 

Rehvivahetuse seadusandlus Eestis

Suverehvid on lubatud 1. märtsist kuni 1. detsembrini, kuid kohustuslikud 1. maist kuni 15. oktoobrini.

Suverehvid on loodud ainult suvistes tingimustel sõitmiseks ja toimivad kõige paremini alates temperatuuril üle 7 °C. Suverehvid tagavad hea juhitavuse ja haarduvuse nii märjal kui ka kuival teel.

 

Vaiksed suverehvid, saad osta SIIT! VAIKSED SUVEREHVID

 

 

Selle hooaja soodsad suverehvid 2024 , loe lisa siit!

SUVEREHVID

 

VAIKSED SUVEREHVID LEIAD SIIT-> LAMELLREHVID