Autoremont - Šarniiride vahetus

Šarniiride kontroll ja vahetus ning ostmine kõike meie autoremondikeskusest

 

Šarniiride kontroll ja vahetus on töö, mis võib autoomanikul kahe silma vahele jääda, kuid tehes seda õigel ajal, saab ära hoida hilisema kuluka autoremondi. Autoremont ainult 35 eur/h.

 

Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

autoremont

 

 

Šarniiride purunemine pole igapäevane probleem, kuid sõites aastaid auklikel või ebatasastel teedel, siis see mingil hetkel juhtub paratamatult. Purunenud šarniir võib olla põhjuseks müstilisele klopsivale häälele või nö ujumisele pöörates. Kui šarniirid lõplikult läbi lähevad, siis see mõjutab juhtimist ja vedrustust juba märgatavalt. Kõige dramaatilisemal juhul, kui šarniirid on täiesti läbi, võib ratas isegi alt ära tulla. See pole olukord, millesse keegi tahaks sattuda! Vaatame lähemalt, mis on šarniirid ja millal need tuleks asendada?

 

 

Mis ülesannet täidavad šarniirid?

 

Šarniirid ühendavad auto rehvid ja rattad amortisaatoritega, lubades neil mõlemal liikuda. Oma ehituselt on šarniir justkui pall, mis on pesas, andes muidu jäigale süsteemile liikuvust juurde. Võrdluseks võib tuua inimkeha näitel puusaluu. Nii et šarniiri peamine ülesanne on vedrustuse ja veermiku sujuv ning täpne liikuvus. Sõiduki esimeses osas on reeglina alumised šarniirid ja osadel autodel ka ülemised šarniirid.

 

Allikas: moogparts.eu

 

Miks teha šarniiride vahetus?

 

Šarniirid kuluvad kui nende vahele satub mustust, pori ja muud saastet või juhul kui määrdeaine pääseb välja. Lisaks sellele teeb oma töö rooste ja üldine kulumine. Olukorra vaikne halvenemine põhjustab metallosade vahele liigse liikumisruumi tekkimise ja liiga lõdva ühenduse. Kui terved šarniirid lubavad rahulikku küljelt küljele liikumist, mis tähendab, et need ei võbise ega loksu üles-alla. Juhul kui viimati mainitud liikumi esineb, siis see on selge märguanne, et tuleks šarniiride vahetuse peale mõtlema hakata.

 

 

Sümptomid, mille järgi tuvastada kulunud šarniirid:

 

  • Kolisevad ja koputavad hääled, eriti üle muhkude sõites

  • Kriuksuvad helid vedrustuse liikudes

  • Vajumine küljele

  • Värisev või liiga vaba roolitunnetus pööramisel

  • Ebaühtlane või liiga kiire rehvi kulumine

 

Allikas: moogparts.eu

 

 

Šarniiride kontrollimine - kuidas seda teha?

 

Kui kahtlustad šarniiride kulumist, siis tuleks esimesel võimalusel võtta sihiks autoremondikeskus. Šarniiride vahetus ei ole alati kõige lihtsam töö, sest neile on raske ligi pääseda ja vahetada - eriti kui aeg ja rooste on oma töö teinud. Osadel autodel on šarniir ühendatud õõtshoovaga. Kui sa pole just väga hästi tuttav auto vedrustuse ja veermikuga, siis on parim lahendus pöörduda remonditöökotta professionaalseks kontrolliks.

 

 

Kui kaua šarniirid kestavad?

 

Kuna šarniiride eluiga on pikk, siis tihti neid unustatakse kontrollida. Kuid fakt on, et need kuluvad ja enamasti ei kesta sama kaua kui auto, kirjutab Moog. Tasub ka meeles pidada, et auklikel ja muutlikel teedel teevad šarniirid topelttööd, nii et nende eluiga sõltub sõiduki kilometraažist ja kasutusest.

 

Šarniiridel on kalduvus mõlemal auto küljel kuluda ühtlaselt, seega tavaliselt vahetatakse need koos.

 

Allikas: eeuroparts.com

 

 

Kvaliteetsed šarniirid

 

Kas mõned šarniirid kestavad kauem, kui teised? Jah! Šarniiride ehituskvaliteet on erinev. Kvaliteetsetest materjalidest ja sobiva disainiga tehtud šarniirid on tugevamad ja kestvamad. Kvaliteetsed šarniirid peavad paremini vastu temperatuuri kõikumistele, porile ja põrutustele.

 

Rehvitakso autoremont aitab leida ja paigaldada sobivamad šarniirid, mis teenivad kaua. Neid on meilt võimalik osta ka ilma paigalduseta.

 

Šarniirid mängivad pööramisel ja vedrustusel olulist rolli ja võivad kesta pikka aega. Küll aga võib kulunud šarniiridega sõitmine põhjustada tõsise kahju. Seda enam, et täiesti läbi šarniiridega sõitmine võib lõppeda saatuslikult. Kui sa pole šarniiriide seisukorras kindel, siis Rehvitakso autoremont autoremondikeskuses Tallinnas Kadaka tee 183c aadressil aitab need üle kontrollida ja vajadusel vahetada. Võta meiega ühendust helistades 581 000 81. Kontrolliks või šarniiride ostusoov ning remonttööks broneeri aeg SIIN.

Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

Vaata videost, kuidas tehakse šarniiride vahetus