Sügis on parim aeg osta talverehvid soodsamalt!

Talverehvid tasub soetada just sügisel!

 

Lisaks õunamahla valmistamisele ja seenel käimisele on sügis parim aeg ka selleks, et osta talverehvid. Sest siis oled valmis turvaliseks liiklemiseks, kui kurjad ilmad saabuvad. Olenemata sõiduharjumustest on sügis hea aeg ka rehvide kontrolliks, sest peatselt tuleb silmitsi seista vihma, lume ja jääga. 

 

talverehvid

Kui rehvid on kulunud, tasub kaaluda nende asendamist uutega enne, kui tormid ja pime aeg kohale jõuavad. Kui see aeg kätte jõuab, on mõnus olla juba valmis. Lisaks jääb ära viimase hetke kiirustamine koos teistega ja sabas seismine.

 

Aastaringsed lamellrehvid võivad sobida juhul, kui autoga väga sagedasti ei sõideta ning pigem lühikesi linnaotsi, kus teed puhastatakse üsna kiirelt ja lausjääd või lumiseid teid esineb vähem. Lamellrehvide puhul tasub jälgida, et rehvile oleks lisaks M+S tähisele ka kolme mäetipu ja lumehelbe tähis. Ainult M+S tähisega rehvid on nö Kesk-Euroopa lamellid, mis Eesti talve ei sobi. Lumehelbe tähis viitab, et antud rehvid sobivad kasutamiseks talvel riikides, kus talverehvid on kohustuslikud.

 

Pildil on märgistatud talverehvid, mis sobivad Põhjamaade talvega. 

 

Talverehvid on mõeldud oludesse, kus lumised olud on tavalised. Nagu testid näitavad, siis talverehvid annavad lamellidest oluliselt parema haakuvuse nii seisma jäädes kui kohalt võttes ning samuti pöörates. 

 

Talverehvid on õige valik, kui sõita tuleb näiteks lumetormis või tahaks lihtsalt südamerahu, et auto all on parima võimaliku haakuvusega rehvid. Kindlalt teega kontaktis püsiv rehvitekstuur on kasulik lisaks esi- ja tagarattaveolistele sõidukitele ka neljarattaveoliste puhul. Talverehvide miinus on kiiremini kuluv muster, mistõttu tuleks neid kasutada ainult talvekuudel.

 

Uusi talverehve ostes soovitab Rehvitakso leida hea tasakaal juhitavuse ja haakuvuse vahel. Uute rehvide ostmisega ei tasu viivitada, sest talverehvid tehakse valmis väljaspool hooaega ehk suvel ja mida rohkem sügis peale tuleb, seda kiiremini hakkavad laovarud ja sellega koos ka valikud vähenema. 

 

Nõuanded sügiseks:

1. Vaata rehvid üle kontrollides mustri jääksügavust. Kui münditest tehtud, võib selguda, et lähiajal on vaja uusi rehve. Rehvi kuludes hakkab kõige kiiremini kannatama just haakuvus lumel, sest see sõltub rehvimustri reljeefist. Nii et talve saabudes tasub uued rehvid osta pigem natuke varem, kui hiljem.

 

2. Otsi välja eelmise aasta talverehvid. Kontrolli ka nende mustrisügavust. Tavaliselt sõidetakse ühtede rehvidega olenevalt kilometraažist kolm kuni neli hooaega. Nii nagu aastaringsed lamellrehvid, kaotavad ka talverehvid kuludes haakuvust teega. See pole mingit mõtet sõita kulunud talverehvidega ja need tuleks välja vahetada.

 

3. Osta rehvid varakult. Enamik inimesi ostavad mitte ainult rehvid, vaid ka veljed, et vajadusel vahetus teha kiiremini. Vahet pole, kas plaanis on osta rehvid koos ratastega või ilma, igaljuhul tasub seda teha pigem varakult, et mitte sattuda järjekorda tuhandete teistega, kel sama plaan.  

 

4. Kontrolli rehvirõhku. Külmade saabudes väheneb rõhk rehvis. See on ka põhjus, miks paljud juhid näevad külmade hommikute saabudes madala rehvirõhu tulukest armatuuril põlemas, kirjutab Consumer Reports. Hea oleks rehvirõhku kontrollida korra kuus, eriti oluline on see just nendel kuudel, kui õhutemperatuur langeb. Ära unusta kontrollida ka varuratast.

 

Populaarsed lamellrehvid 2022 leiad SIIT!

Populaarsed naelrehvid 2022 leiad SIIT!

 

OSTA UUED TALVEREHVID SIIT-> 

 

 

Kuidas valida talveks tarverehvid?