Autoremont - filtrite vahetus ja selle tähtsus

Filtrite vahetus ja selle olulisus

Kui soovid, et auto liiguks probleemideta, siis on filtrite vahetus ülioluline. Kui kasvõi üks filter ummistub, siis see võib põhjustada märgatavaid probleeme ja mõjutada auto töötamist. Võid märgata jõu kadumist, tahmast tossu, õlituld põlema süttimas või isegi mootoririket. 

Broneeri rehvivahetuse aeg online

filtrite vahetus

Allikas: Championautoparts.eu


Käesolevas artiklis vaatame auto erinevaid filtreid ja seda, miks neid tuleks regulaarselt välja vahetada. Õigeaegse filtrite vahetuse tulemusel võib ära jääda hilisem kulukas autoremont. Filtrivahetuse aja saad broneerida SIIT. Vajaminevad filtrid saad soovi korral soetada meie POEST.

 

Milliste filtrite vahetus?

Saame kõigepealt auto filtritega tuttavaks. Igal autol on neli peamist filtrit: salongifilter, õlifilter, kütusefilter ja õhufilter. Kõigi nende filtrite funktsioon on lasta läbi seda, mis vaja ja ebapuhtad osakesed kinni püüda. Tolm ja mürgised õhuosakesed, ebapuhas kütus või mustus mootoriõlis. Kui autofiltrid jäävad õigel ajal vahetamata, siis need ei tööta nii nagu peaks ja lõpuks võivad avaldada mõju mehaanilistele osadele. Vahetades filtrid võib kindel olla, et auto liigub efektiivsemalt. Vaatame lähemalt. 

 

Mis on salongifilter?

Salongifilter puhastab õhku, mis suubub auto interjööri läbi soojenduse ja õhukonditsioneeri. Salongifilter filtreerib välja tolmu, mürgid ja muu õhu teel liikuva saaste. Kui su autol on aktiivsöega salongifilter, siis see püüab kinni ka teiste autode summutitest väljunud gaasid ja lõhnad. Puhas õhk autosalongis on eriti oluline juhul, kui kellelgi pereliikmetest on allergiad või hingamisprobleemid. 

 

Salongifiltri vahetus aitab:

  • Hingata värskemat õhku
  • Vältida uduseid aknaklaase 
  • Pikendada konditsioneeri eluiga

 

salongifiltri vahetus

Allikas: Championautoparts.eu

 

Mis on õhufilter?

Nii nagu inimesed vajavad hapnikku, et hingata, vajab auto hapnikku, et kütust põletada. Õhufilter ennetab, et putukad, tolm, osakesed, liiv või praht ei jõuaks mootorisse ja tagab hea kütuse ja õhu tasakaalu, mis toetab mootori töötamist. Auto õhufiltrid võivad olla erineva kujuga: paneelidena, ringidena või silindritena. Need on tehtud tihedast materjalist, puuvillast, sünteetilisest paberist või vahulaadsest, mis filtreerib õhku.

 

Õhufiltri vahetus aitab: 

  • Kaasa auto paremale sooritusvõimele
  • Säästa kütust
  • Vältida musta tossu

õhufiltri vahetus

Allikas: Championautoparts.eu

 

Mis on õlifilter?

Õlifilter tagab pideva õli voolamise ja eemaldab soovimatud osakesed (mustus, oksüdeerunud õli, metalliosakesed), mis võivad mootori kuludes sattuda mootoriõli hulka. Õlifilter puhastab mootoriõli, et sellest oleks võimalikult palju kasu. Õlifilter suudab hoida kinni piisavalt palju mustust, et hoida õli puhas kuni järgmise õlivahetuseni. Seega on mõistlik teha õlifiltri vahetus samal ajal, kui õlivahetus. Nii võib hiljem ära jääda kulukas autoremont.

 

Õlifiltri vahetus aitab:

  • Vähendada mootori kulumist
  • Vältida äsjavahetatud õli rikkumist

 

õlifiltri vahetus

Allikas: Championautoparts.eu

 

Mis on kütusefilter?

Kütusefilter eemaldab ebapuhtad elemendid nagu tolm, rooste ja kivikesed, mis võivad olla sattunud kütuse sekka. Elimineerides need saastunud osakesed, kaitseb kütusefilter kütuse sissepritset ja mängib võtmerolli hoidmaks mootorit heas ja kauakestvas seisukorras, kirjutab Champion Auto Parts. Kütusefiltri vahetus on nagu turvasüsteem, mis laseb autosse sisse ainult selle osa kütusest, mis on sinna mõeldud. 

 

Kütusefiltri vahetus aitab:

  • Säilitada mootori tippvorm
  • Hoida auto osad heas seisukorras

 

kütusefiltri vahetus

Allikas: Championautoparts.eu

 

Broneeri filtrivahetuseks aeg SIIT. Kui soovid filtrivahetuse ise ette võtta, siis vajaminevad kvaliteetsed filtrid leiad meie e-poest ja autoremondikeskusest Tallinnast Kadaka tee 183c. Lisainfo ja kõik asjassepuutuvad küsimused saavad vastuse telefoninumbrilt 581 000 81. Rehvitakso - soodne ja kiire autoremont!

 

 

 

 

 

Rehvitakso autoremondikeskuse ja varuosade kaupluse aadress - Kadaka tee 183c, Tallinnas 

Asume Kadaka tee tee ääres, kust mugav kohe autoga teelt maha keerata ning samuti on töökoja ees suur tasuta parkimisala.

 

 

Helistage meile: 581 000 81

kadaka@rehvitakso.ee

 

Autoremont avatud:

 

E-R 09:00-18:00

L 10.00-17.00