Mida tähendab rehvidel EV

Üks suurimaid eeliseid elektrisõidukite puhul on see, et need ei vaja nii tihti autohooldust kui sisepõlemismootoriga sõidukid. Siiski on üks kõige kulukamaid hooldusi elektriautode puhul see, mis hoiab sõidukit teel, nimelt rehvid. Kuigi elektriauto omamine on suures pildis odavam kui sisepõlemismootoriga auto omamine, on elektriautode rehvid pisut kallimad. Lisaks peate arvestama ka sellega, et elektriautode rehvid kuluvad ca 20% kiiremini kui sisepõlemismootoriga sõidukite rehvid.

 

 

Mis on EV?

 

EV tähistab "Electric Vehicle", mis eesti keeles tõlgituna tähendab "elektrisõidukit". See lühend on mõeldud selleks, et anda tarbijale teada, et rehvid on spetsiaalselt loodud elektrisõidukite jaoks. Seega kui omate juba elektrisõidukit või plaanite alles osta siis jälgige kindlasti, et see märge oleks rehvidel olemas. 

 

Miks on EV-rehvid olulised?

 

Madalam müra ja vibratsioon- elektrisõidukid on tuntud oma vaiksema sõidu poolest, kuna nendel puudub sisepõlemismootori müra. EV-rehvid on disainitud vähendamaks sõidu ajal tekkivat müra ja vibratsiooni, säilitades meeldiva ja sujuva sõidumugavuse.

 

Veeretakistus ja energiaefektiivsus- elektriautode puhul on oluline energiatõhusus, kuna see mõjutab sõiduulatust. EV-rehvid on konstrueeritud madalama veeretakistuse saavutamiseks, mis võimaldab sõidukil liikuda pikemaid distantse ühe laadimisega.

 

Kandevõime ja koormusindeks- elektrisõidukid kaaluvad kuni 30% rohkem kui tavasõidukid, mistõttu on EV-rehvidel suurem koormusindeks, võimaldades sõidukil kanda suuremat koormust. Lisaks tagavad need parema haarduvuse ja stabiilsuse, eriti kiirendamisel ja pidurdamisel.

 

Kuidas valida õigeid EV-rehve?

 

Kui olete elektrisõiduki omanik või kaalute selle soetamist ning soovite valida õigeid rehve, on mõningaid asju, mida tasub kaaluda.

 

Konsulteerige tootjaga- enne rehvide valimist tasub konsulteerida oma elektriauto tootjaga või kontrollida sõiduki käsiraamatut, et teada saada õige rehvitüüp ja mõõdud. Võite julgelt pöörduda ka Rehvitakso poole ja me aitame teid meeleldi välja kõiksuguste küsimuste osas ja anname soovitusi. 

 

Kliima ja sõidustiil- arvestage, millistes tingimustes te sõidate. Kui elate maakohas, kus teeolud on talvel karmimad siis soovitame valida naelrehvid. Kui sõidate ainult linnateedel siis piisab täitsa lamellrehvidest. Mõelge ka oma sõidustiili peale ja valige rehvid vastavalt vajadustele.

 

 

Rehvitakso soovitab 


 

Nokian Hakkapeliitta 10 EV- disainitud keskkonnasõbraliku SilentDrive tehnoloogiaga, pakkudes elektriautodele ja hübriididele maksimaalset turvalisust ja mugavust. Sellel rehvil on ülimadal veeretakistus, mis pikendab sõiduki sõiduulatust. Tegemist on rehviga, millel on suurepärane haarduvus ja stabiilsus jääl ja lumel. 

 

Nokian Hakkapeliitta R5 EV- keskkonnasõbraliku tehnoloogiaga disainitud Hakkapeliitta R5 EV lamellrehv pakub elektrisõidukitele ja hübriididele maksimaalset ohutust, mugavust ja pikemat sõiduulatust. Oma klassi parima jääjõudluse tagavad ainulaadsed Arctic Grip kristallid. Sellel rehvil on ülimadal helitase, hea haarduvus ning stabiilne juhitavus. 

 

Continental IceContact 3- on suundmustriga, asümmeetrilise kuju ja paigutusega, vulkaniseeritud naastudega, revolutsiooniline talverehv. Rehvidel on kasutusel kummist korpusega ContiFlexStud, mis vähendab märkimisväärselt kulumist, parandab haarduvust jääl, pikendab rehvide tõhusat eluiga ja vähendab müra.

 

Michelin X-Ice SNOW- tegemist on erakordse talverehviga, millel on uus V-kujuline mustridisain ja kasutatud innovaatilist tehnoloogiat. Sellel mudelil on suurepärane pidamine märjal, lumisel, lörtsisel ja jäätunud teekattel. Tänu ränidioksiidil põhinevale koostisele säilitab töövõime ka karges pakases. 

 

Goodyear Ultragrip Ice 3- on ideaalne rehv Eesti talvisteks teeoludeks. Sellel mudelil on turvises muster, mille eesmärgiks on nurga all lõikuda lumme, tagades parema juhitavuse ning tänu 35% pehmemale rehvisegule ka pidavuse. Tegemist on rehviga, millel on vaikne sõidumüra, mis sobib ideaalselt elektriautodele.

 

Lisaks nendele mudelitele, meil on e-poe valikus veel palju variante. Küsimuste korral pöörduge meie poole ja me aitame leida teile sobivaimad talverehvid

 

 

Soodsad talverehvid osta siit, meil on PARIM HIND!

Meil on ka soodne rehvivahetus  rehvivahetus või helista 581 000 81

 

Rehvivahetus Tallinnas asukohad

Rehvivahetus MustamäelRehvivahetus Rocca Al Mare l Rehvivahetus Rimi l Rehvivahetus Järve l Rehvivahetus Pirita l Mobiilne rehvivahetus