Millal on talverehvid kohustuslikud 2023 aastal?

Millal on talverehvid kohustuslikud 2023 aastal?

 

Naastrehvide kasutusaeg on välja toodud majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega, mille kohaselt võib naastrehve kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik alates 1. maist. Naastudeta talverehvidega ehk lamellrehvidega tohib sõita aasta läbi.

 

Parimad talverehvi hinna leiad meie e-poestostukorv

millal on talverehvid kohustuslikud 2023

Broneeri rehvivahetuse aeg varakult SIIT!  Rehvivahetuse hindadega saad tutvuda SIIT!

 

Talverehvide puhul on oluline meeles pidada, et talverehvi mustri jääksügavus peab olema suurem kui 3 millimeetrit, soovitatavalt on see aga vähemalt 5 millimeetrit.

 

Tulenevalt ilmast, mis igal aastal ja tihtipeale ka nädalal on erinev, siis millal ikkagi oleks mõistlik rehvivahetus teha? Üldine rehvitootjate soovitus on rehvid vahetada siis, kui päevane keskmine temperatuur langeb alla seitsme kraadi. Põhjus on lihtne, temperatuuri langedes alla seitsme pügala kaotavad suverehvid oma parimad omadused. Selleks, et vältida järjekordi, on soovitav talverehvid alla panna veidi varem, kui esimeste miinuskraadide saabudes. Loogika ütleb, et enne lume mahatulekut talverehve justkui vaja pole. Samas järjekordade vältimiseks tasuks ehk just jälgida päevast temperatuuri ja selle järgi otsustada. See, et pikad järjekorrad peale esimest lund tekivad, on kindel. 

 
 
Eesti lumistel teedel pakuvad kõige paremat pidamist naelrehvid. Lamell- ja naastrehvid võivad olla õigustatud, kui läbitud distantsid on lühikesed ja peamiselt linnas. On hulgaliselt teste, kus aastaringselt lubatud lamellrehvid libisevad 40-50 kilomeetrise tunnikiirusega testrajalt välja, samas kui naelrehvidega sõidukitega seda ei juhtu. 
 
 
Heas korras talverehvid pakuvad stabiilsemat pidurdamist ja lühemat pidurdusmaad. Lisaks paranevad juhi võimalused hoida masinat ka kurvides kindlalt teel. Muidugi tuleks vaadata, et allapandavad rehvid on identsed, olles samas konditsioonis. Kindlasti ei tohiks rehviringi kombineerida erinevatest rehvidest. Uued talverehvid peaksid vastu pidama hinnanguliselt 80 000 - 120 000 kilomeetrit. Seejuures rehvi eluiga mõjutavad teeolud, ilm, õige- või vale rehvirõhk, kas rehvid on tasakaalustatud ja sõidustiil. 
 
 

 

Miks peaks vahetama alla talverehvid?

Aastaringselt lubatud lamellrehvid ongi tehtud aastaringseks kasutamiseks mõõdukates ilmastikutingimustes. Nendes on ühendatud suve- ja talvekummide omadused. Siiski pole need ideaalsed, kui võidelda tuleb korralike miinuskraadide, jää ja lumega mitmel järjestikulisel talvekuul. Eksperdid nõustuvad, et isegi parimad aastaringsed rehvid ei ole madalatel temperatuuridel enam nii head, mis tähendab, et rehv muutub kõvemaks ja ei haagi enam teega nii hästi. Kui juba haakuvus teega kaob, siis on vähe kasu ka teistest turvafunktsioonidest nagu neljarattavedu või ABS-pidurdussüsteem. Niisiis, kui eeldada, et eesoleval talvel tuleb lund, jääd ja koos nendega miinuskraade, siis on talverehvidest palju võita. 
 
 
Talverehvid võivad anda aastaringsetega võrreldes teistsuguse tulemuse, kui on vaja ootamatult kiirust vähendada mustal jääl või pakitud lumel järsku pidama saada. Talverehvides kasutatud kummisegu on erinev ja mõeldud jääma pehmeks ka külmas. Sügavamad mustrivaod aitavad lund rehvi alt eemal juhtida, saades paremini hakkama lumiste ja libedate teedega. 
 
 

Alljärgnevalt toome välja kasud, mida pakuvad talverehvid:

  • Turvatunne jõudmaks sihtkohta
  • Parem haakuvus peatuda ja kohalt võtta kaldteel või mäenõlval
  • Parim võimalik pidurdus
  • Võimalus efektiivselt manööverdada ka väga külmade ilmadega, lumes ja jäistel teedel

turvaline partnertalverehvid

Parim hind Rehvitaksost - Osta soodsad talverehvid SIIT! hankook 

Broneeri rehvivahetuse aeg online 

TALVEREHVID

 

continental rehvidKAMPAANIA PAKKUMINE!

"Ostes rehvid e-poest on rehvivahetus -10% soodsam ja saad püsikliendiks TASUTA!