Millal võib suverehvid alla panna 2024 aastal?

Millal võib suverehvid alla panna 2024 aastal?

 

Saabuv kevad toob kauaoodatud lume sulamise ja kõikjal Eestisse esimesed rehvivahetus järjekorrad. Seadus keelab aga suverehvide kasutamist enne 1.märtsi, mis tähendab, et isegi püsiva 5 kraadise sooja ilmaga tuleb siiski sõita naastrehvidega kuni 1.märtsini välja. Eestis aga mängib ilmataat tihti vingerpussi ning lumiseid ilmasid võib kohata ka aprillikuus. Sestap tekib küsimus, et millal on õige aeg suverehvid alla panna 2024 aastal?

 

LAMELLREHVID

millal suverehvid alla panna 2024 aastal

 

 

Millal tohib alla panna suverehvid 2024 aastal, selle küsimusele vastust on kõige rohkem otsitud Googli otsigimootorist, samuti küsitakse seda pidevalt ka rehvivahetajate käest. Õige vastuse leiate siit -> vastavalt seadusele on reguleeritud suverehvide rehvivahetus järgnevalt:

 

 • Suverehvid on lubatud kasutada alates 1.märtsist kuni 1. detsembrini

 • Suverehvide kasutamine on kohustuslik alates 1. maist kuni 15. oktoobrini

 

 

 

Rehvivahetuseks aega broneerides tuleb arvestada mitmeid asjaolusid:

 

 

 • Pikaajaline ilmaprognoos
 • Sõiduoskused ja kogemused
 • Auto tehniline olukord
 • Hetkeline ilmastik
 • Igapäevane liikumisvajadus
 
1.märtsi saabudes ei ole kohe otstarbekas broneerida aega rehvivahetuseks, sest märtsi kuus on Eestis ilmastik küllaltki muutlik. Must jää ja libedad teekatted ohustavad ka talvel liiklemist ning suverehvidega jäistes tingimustes liiklemine on ohtlik nii endale kui ka teistele liiklejatele. Hinnake eelnevalt hetkelist olukorda ning kontrollige pikaajalist ilmaprognoosi. Juhul, kui õhutemperatuur püsib ööpäevaringselt üle 7 kraadi, tasub hakata mõtlema rehvivahetusele. 

Teie sõiduoskused ja kogemused talvisel ajal liikumiseks on kindlasti üheks faktoriks, mida peab arvestama enne rehvivahetust. Need sõidukiomanikud, kes sõidavad pikki distantse aastaringselt omavad rohkem kogemusi libedatel teedel liiklemiseks. Juhul, kui ilmastik on muutlik ja auto tehniline olukord rahuldav, ei ole samuti soovitav veel naastrehve vahetada suverehvide vastu. Käituge siiski vastutustundlikult, hooldage oma autot korrapäraselt ning valige parim aeg rehvivahetuseks sõltuvalt oma vajadustest. Naastrehvidega on lubatud sõita kuni 1.maini, kuid soovitav oleks rehvid välja vahetada 1.aprilliks.

 

Kontrolli rehvide olukorda enne rehvivahetust

 

Enne rehvivahetuseks mõeldud aja broneerimist kontrollige üle oma suverehvide olukord. Seadus kehtestab suverehvide mustrijäägi minimaalselt 1,6mm, kuid soovitav oleks uued rehvid soetada vähemalt 3-4 mm mustri sügavuse olemasolul. Pidage meeles, rehvimustri sügavust on lihtne kontrollida ning isegi kui käepärast ei ole spetsiaalset mõõtevahendit, saab seda teha ka koduste vahendite abil. Supler või kahe eurone münt sobib selleks ideaalselt. 

Kontrollida tasub ka üleliigset kulumist rehvi külgedel. Juhul, kui sisekülgedel paljanduvad nöörid, on tegemist valesti reguleeritud veotelgedega. Üleliigse kulumise kaitseks tuleks broneerida aeg sillastendi. Valesti reguleeritud veosillad on üheks peamiseks põhjuseks rehvide purunemisel sõidu ajal, mis omakorda põhjustavad liiklusohtlikke olukordi ja avariisid. Väldi õnnetusi, kontrolli oma suverehve enne rehvivahetust. 

 

Milliseid suverehve valida?

 

Odavad rehvid ei ole alati kõige parem valik, sest ohutuks liiklemiseks soovitame valida kvaliteetsed rehvid. Rehvid on sõiduki kuluosa ja peamine turvavarustus liikluses. Head suverehvid omavad kõrgeid hinnanguid ning kuuluvad peamiselt A ja B kategooriasse (tehnilised rehvinäitajad).

 

Enim hinnatud rehvitootjad maailmas on GoodYear, Bridgestone, Pirelli, Dunlop, Continental, Hankook, Nokian ja Michelin.

 

Eelmisel aastal tehtud katsete abil on kindlaks tehtud ka parimad suverehvide mudelid aastaks 2024:

 

 1. EfficientGrip Performance 2 (Goodyear)
 2. Cinturato P7 (Pirelli)
 3. Primacy 4+ (Michelin)
 4. ContinentalEcoContact 6 (Continental)
 5. Hakka Blue 3 (Nokian)

 

Kampaania: Osta e-poest uued suverehvid, saad püsikleindiks TASUTA!

 

Soodne rehvivahetus tähendab ilma üleliigsete kulutusteta rehvivahetust, kus töid teostab vastava õppe saanud tehnik. Kodustes garaažides on küll võimalik rehve vahetada, kuid tihtipeale jäävad kontrollimata vajalikud näitajad. Ärge aga unustage kontrollida rehvirõhku, mustrisügavust ning velgede sirgust. Rehvitakso töökodades kontrollitakse kõik vajalik juba enne rehvide vahetust. 

 

 

BRONEERI REHVIVAHETUS 

Broneeri rehvivahetuse aeg online 

 

Suverehvide müük on juba alanud! Tutvu kogu soodsate suverehvide valikuga SIIT!

Kui sa ei leia meie e-poest soovitud rehve või rehvimõõtu, siis võta meiega ühendust kadaka@rehvitakso.ee või helistage 581 000 81.

 

SOODSAD SUVEREHVIDE MÜÜK |  Nr1 suverehvide veebipood