Autohooldus - kõik hooldustööd ühest kohast!

Regulaarne autohooldus hoiab ära hilisema kalli autoremondi.

Pole eriline saladus, et regulaarne autohooldus annab auto kestvusele aastaid juurde. Sellele vaatamata on palju juhte, kes ei tea, kui tihti tuleks sõiduk lasta üle vaadata. Eriti kipub autohooldus unarusse jääma siis, kui autoga sõidetakse harva.

Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

autohooldus

 

 

Kuigi sõiduki üldhoolduse juures on asju, mida saab teha ise nagu näiteks kojameeste vahetus, siis asjad, mis puudutavad turvalisust nagu tuled, rehvid, pidurid jne tasuks anda professionaalidele hindamiseks ja vajadusel töösse andmiseks. 

 

Kui tihti tuleks autole autohooldusts teha?

Kuigi info, millal mida kontrollida peaks olema ka igas automanuaalis, siis ajasäästlikum on võtta ühendust Rehvitakso autoremondikeskusega, kus viiakse läbi kõiki olulisemaid hooldustöid ning vajadusel saab kohapealt ka vajalikud varuosad ja vedelikud.

 

Uued kojamehed 

On uskumatu, kui paljud unustavad selle lihtsa, kuid efektiivse toimingu. Kohe, kui tuuleklaasile tekivad kojamehe töötamisest esimesed triibud, tuleks need välja vahetada. Tee nägemine enda ees on esmane, ära vaata sellest punktist mööda.

 

Allikas: Pexels.com

 

Turvalisuse kontroll

See on üks asi, mis tasub jätta spetsialistide hooleks. Sõiduk tuleks viia iga poole aasta tagant (olenevalt, kui tihti sõidetakse) hooldusesse, kus mehaanik saab veenduda, et tuled, pidurid, rehvid ja pööramismehhanism on optimaalses konditsioonis. Muidugi, kui märkad mõnda probleemi ise, siis tuleks sõiduk viia remonditöökotta esimesel võimalusel. 

Lähemalt piduriklotsida vahetusest saad lugeda SIIT.

Kui armatuuril hakkab põlema mootorituli (või kiri: check engine), siis tuleks autoga samuti remondikeskusesse sõita. Väljaõppinud tehnikud saavad seejärel probleemi diagnoosida ja lahendada.

 

Rehvide roteerimine

Sõiduki juhendis on kirjas, kui tihti tuleks rehvid roteerida või siis tasakaalustada. Esmase kontrolli saab ka ise ära teha, heites pilgu rehvidele. Kui auto ühe külje rehvid on rohkem kulunud, kui teisel, siis soovitame tungivalt pöörduda töökotta ja lasta teha rehvide tasakaalustamine. See ei aita mitte ainult kütust säästa, vaid aitab kaasa turvalisusele, mida ebaühtlaselt kulunud rehvid paraku ei paku. Juhtivaid rehvitootjaid Hankook jagab autojuhtidele vajalikke rehvialaseid nõuandeid SIIN.

 

P.S. Ära unusta kontrollida rehvirõhku. Liiga vähe rehvirõhku mõjub halvasti kütusekulule ja vähendab juhitavust. Eriti oluline on seda kontrollida talvel, kui teed on libedad ja juhitavuse vähenemist ei saa lubada.

 

Allikas: Pexels.com

 

Kontrollime vedelike taset

Hoolas juht saab vedelike taset ka ise jälgida ja vajadusel täita. Teeme seda muidugi ka Rehvitakso autoremonditöökojas Tallinnas Kadaka tee 183c, kus vaatame üle mootoriõli taseme ja puhtuse, jahutusvedeliku, roolivõimendi õli, piduriõli ja käigukasti õli taseme. 

 

Kasvõi ühe nende vedelike leke võib mõjutada auto töötamist. Lekke värvi järgi on võimalik selle asukoht välja selgitada, mis aitab mehaanikul kiiremini tööle asuda ja asjakohane remont ette võtta.

 

Kontrollime rihmad ja voolikud

Hoides auto rihmad ja voolikud heas korras on tõenäolisem, et sõit sujub probleemideta. Ühtlasi aitab see ära hoida teelejäämise ohu autoga, mis enam ei käivitu. Näiteks serpentiinrihma katkemisel sõidu ajal järgneb mitmete süsteemide kokkujooks. 

 

Allikas: Pexels.com

 

Inspekteeri ja hoolda rehvid

See on teema, millest oleme kõige rohkem rääkinud, aga mis on ka kõige olulisem, sest sellest sõltub kõige enam, kuidas auto teel liigub - rehvid. Veendu, et sõidad autoga, millel on õige rehvirõhk. Rehvi lõhkemine on olukord, millesse keegi ei taha sattuda. Seetõttu jälgi rehvirõhku, vajadusel vähenda või suurenda seda ning roteeri rehvid vastavalt rehvivahetus nõuannetele (tavaliselt iga 8000-13 000 km läbimise järel).

 

Soodne Rehvitakso autoremondikeskus asub Tallinnas mustamäel Kadaka tee 183c, kus autohoolduseks saad broneerida aja telefoni teel 581 000 81 või internetis broneerimiseks vajuta SIIA. Meie trumbiks on lühikesed ooteajad, kvaliteetne teenus ja mõistlikud hinnad. Kõiki hoolduse käigus vahetatavaid vedelikke ja varuosi müüme ka kohapeal ning e-poes. Võta ühendust ja küsi lisa!

 

 

Miks valida autoremont või autohooldus just Rehvitaksost?

 

 • Pikaajaline töökogemus - kogemused 10 aastat autoremondi alal
 • Autoremont on mugav - kliendil on võimalik oodata õdusas ooteruumis ja saada tasuta kohvi/teed/vett ning meeneid
 • Mugav asukoht -  asume Kadaka tee ääres, kust mugav kohe autoga teelt maha keerata ning samuti on töökoja ees suur tasuta parkimisala
 • Kvaliteetne teenus - töötajad on läbinud ametialased koolitused ja omavad tööalaseid sertifikaate ning kutsetunnistusi
 • Soodne hind - hinnad hoiame alati kliendile sobilikult soodsal tasemel
 • Kindlad lubadused - peame kinni remonditööde tähtaegadest
 • Remonditööde kindel ajalugu - säilitame teie sõiduki teenindusajaloo
 • Kampaania pakkumised - erinevad kampaania pakkumised allahindluste näol
 • Püsikliendi soodustused - püsikliendile kõik teenused alati -10% soodsamad
 • Järelteenindus ja garantiiaeg - pretensioonide esitamise aeg kuni kuus kuud ja varuosadele kaks aastat
 • Autoremont järelmaksuga - remondid autot täna, aga maksad hiljem
 • Kindlustus - omame oma tegevuse vastutuskindlustust 32 000.- eur väärtuses
 • Kaasaegsed seadmed - meil on tipptasemel kaasagsed Euroopa seadmed, mida täiustame ja hooldme järjepidevalt
 • Kvaliteetsed materjalid ja varuosad - kasutame parimaid Euroopa standarditele ettenähtud uusi materjale ja varuosasi
 • Varuosade kiire tarne - varuosade tellimine kohapeal, enam levinud varuosad jõuavad töökotta 1h jooksul
 • Lisateenused - konditsioneeri täitmine ja -hooldus, rehvide ja velgede  müük ja paigaldus
 • Proffesionaalsed teadmised - anname proffesionaalset nõu kõikides küsimustes, mis seotud autoremondiga, rehvide, velgede, rehvivahetuse ja konditsioneeri hooldusega, sest oleme oma ala spetsialistid!

 

BRONEERI AUTOHOOLDUS SIIT

Broneeri rehvivahetuse aeg online 


 

 

 

 

Rehvitakso autoremondikeskuse ja varuosade kaupluse aadress - Kadaka tee 183c, Tallinnas 

Asume Kadaka tee tee ääres, kust mugav kohe autoga teelt maha keerata ning samuti on töökoja ees suur tasuta parkimisala.

 

 

Helistage meile: 581 000 81

kadaka@rehvitakso.ee

 

Autoremont avatud:

 

E-R 09:00-18:00

L 10.00-17.00