Suverehvid

Suverehvid

 

Esimeste soojadega soovivavad paljud autoomanikud enda auto krõbisevad rattad vahetada vaiksete suverehvide vastu. Aga millal on siis õige aeg suverehvid alla panna ja millal tohib üldse talverehvid vahetada suverehvide vastu?

 

 

suverehvid

Suverehvide müük 2024 on juba alanud!

 

Vastavalt seadusele on reguleeritud suverehvide rehvivahetus järgnevalt:

 

  • Suverehvid on lubatud kasutada alates 1.märtsist kuni 1. detsembrini.
  • Suverehvide kasutamine on kohustuslik alates 1. maist kuni 15. oktoobrini.

 

Kui nüüd autoomanik soovib kiirelt suverehvid paigaldada ja käes on 01.märts, siis tuleks jälgida ka reaalselt ilmastikuolu, mis hetkel väljas valitseb. Nimelt, siin on üks reegel, kui väljas on soojem, kui +7C kraadi, see tähendab, et ööpäeva keskmine temperatuuri peaks jääma +7C kraadi juurde ja mis püsib juba paar päeva, siis võiks rehvivahetusele mõelda, sest siis oleks see ohutu nii endale kui kaasliiklejatele! Kuid alati tuleb arvestada äkiliste ilmamuutustele, eriti kevadistel aegade, kus temperatuurid võivaid öösel langeda kohati alla 0C kraadi ja seda väga kiiresti. Selline varajane suverehvide paigaldus on natukene riskialtimale automanikule, kes liiguvad linnateedel.

 

 

suverehvid

Kampaania! Osta e-poest suverehvid ja saad püsikliendiks TASUTA!

 

On veel üks oluline märkus suverehvide kasutamisele võtmisel ja nendega ohutult liigelda. Kas teadsid, et vastavalt seadusele on ette nähtud minimaalne suverehvide mustrijääk sügavus:

 

Suverehvide kasutamisel, peab olema suverehvide mustrijää minimaalselt 1,6 mm

 

Rehvitakso ekspert soovitab minimaalseks mustrijäägiks jätta 3-4 mm ja siis tuleks juba uued suverehvid soetada. Nimelt on suverehvidel rehvi kokkupuutepind teekattega suurem, seepärast on oluline, et suverehv suudaks teekatte ja rehvi kokkupuutepinnalt eemaldada võimalikult palju vett, et vähendada vesiliugu. Seega kokkuvõtlikult võib öelda, et suurem ohutus = rohkem mustrijääki. 

 

Mida on veel hea teada suverehvidest?

Suverehvid on spetasiaalselt mõeldud ainult suveperioodidel kasutamiseks. Suverehvid toimivad kõige paremini üle +7C. Suverehvid tagavad täpse juhitavuse ning pidamise nii märjal kui ka kuival teekattel. Suverehvidel on väiksem rehvimuster kui talverehvidel, sest suverehv tagab sõitmise stabiilsuse eriti suurtel kiirustel, samuti on tagatud väiksem veeretakistus, et kokku hoida autokütust.

 

Osta uued suverehvid 2024 siit -> LAMELLREHVID

 

 

suverehvid      KAMPAANIA! Ostes uued suverehvid epoest, saad püsikliendiks TASUTA!