Nokian Tyres alustab oma rehvide tootmist Hiina ettevõttega

Nokian Tyres alustab oma rehvide tootmist Hiina ettevõttega. Venemaa tootmisest jäänud tühimik täidetakse lepingulise tootjaga.

 

LAMELLREHVID

nokian suverehvid

Soodsad nokian rehvid leiad SIIT!

 

Nokian Tyres teatab, et on sõlminud koostöölepingu Qingdao Sentury Tire'iga rehvide tootmiseks. Hiina ettevõte alustab Nokiani rehvide tootmist järgmise aasta esimeses pooles ning tarbijad hakkavad neid vastu võtma aasta teises pooles. Tootmine on suunatud Kesk-Euroopa turule.

 

"Lepingulise tootja tehases toodetud rehvid on projekteeritud Nokian Tyresi poolt ja testitud Nokian Tyres'i testimiskeskustes vastavalt ettevõtte kõrgetele ohutus- ja kvaliteedinõuetele. Rehve hakatakse müüma Nokian Tyres kaubamärgi all, teatab väljaanne.

 

Qingdao Sentury Tyre'il on kaks tehast, üks Hiinas Qingdaos ja teine Tais Rayongis.

 

Nokian Tyres teatab, et peab läbirääkimisi ka teiste lepinguliste tootjatega. Ettevõte prognoosib oma uute partnerite kaudu, et toodab aastatel 2023–2027 üks kuni kolm miljonit rehvi, mis "täiendab tema enda tootmist".

 

Oma toodangus oli tohutu 16 miljoni rehviga aastas, kuna ettevõttel õnnestus oktoobri lõpus sõlmida kokkulepe oma Venemaa tegevuse müümiseks. Nokian lahkub Venemaalt täielikult ja saab tehinguga umbes 400 miljonit eurot. Ostja on Venemaa nafta- ja gaasihiiglane PJSC Tatneft. Kolm aastat tagasi ostis sama ettevõte Neste teenindusjaamade äri Venemaal.

 

Eelmisel aastal tuli 82 protsenti Nokian Tyresi sõiduautode rehvitoodangust Venemaalt ning kolmandik ettevõtte ligi 5 000 töötajast töötas Venemaal.

 

Novembri alguses teatas ka Nokian Tyres, et ehitab Rumeeniasse uue tehase, mis praeguste plaanide kohaselt hakkab rehve tootma 2024. aasta teises pooles. Esialgne võimsus on hinnanguliselt kuus miljonit rehvi aastas.

 

Allikas: Iltalehti.fi