Talverehvid, mida võiksid talverehvide kohta teada?

Talverehvid, mida võiksid talverehvide kohta teada?

 

 

Käes on taas see aastaaeg, kui lumehelbed ja temperatuurid langema hakkavad. Seega tead, et taaskord on kätte jõudmas aeg, mil suverehvid talverehvide vastu tuleb vahetada.

 

Et auto paremini talveks ette valmistada, tuleb üle vaadata selle tehniline pool. Kuid üheks suureks ja oluliseks teemaks on kindlasti ka talverehvide paigaldamine ehk rehvivahetus algavaks rehvihooajaks. Aga kui palju me tegelikult teame talverehvidest ja nende eripäradest? Alates sellest, miks neid vajad, kuni nende paigaldamiseni välja, on siin 7 peamist fakti, mida võiksid talverehvide kohta teada:

 

soodsad talverehvid

 

 

1. Talverehvid on spetsiaalselt ette nähtud talvisteks sõidutingimusteks

Kui sul on lamellrehvid, võid endalt ehk küsida, et miks talverehvid üldse vajalikud on? Talverehvide müük on ehk ainult paljas suur äri? Fakt on see, et talverehvid on spetsiaalselt ette nähtud kasutamiseks jää, lume, lörtsi ja madala temperatuuri tingimustes.

Kuigi lamellrehvid võivad ideaalselt sobida mitmesugusteks sõidutingimusteks, nagu märjad teed ja kerge lumesadu, ei ole need lihtsalt varustatud karmide talvedega hakkama saamisega. Seetõttu on jaheda hooaja lähenedes oluline asendada lamellrehvid töökindlate ja miks mitte ka soodsate talverehvidega.

 

2. Naelrehvide turvis on oluline

Talverehvid on varustatud spetsiaalse ühesuunalise turvisemustriga, mis tõrjub lume ja jää eemale. Samuti on nende turvise muster sügavam kui lamellrehvidel, et tagada parem jõudlus lumistes teeoludes.

Talverehvid on valmistatud ka spetsiaalsete ühenditega, mis taluvad äärmuslikke madalaid temperatuure. Seevastu lamellrehvide valmistamisel kasutatakse suletud turvisemustrit, mis on ette nähtud teede haaramiseks ja vee tõrjumiseks kevadel, suvel ja sügisel.

 

3. Talverehvid, naelrehvid, lamellrehvid - regulaarset õhu kontrolli vajavad kõik

Külmad talvised temperatuurid vähendavad turvalisust, kuna rehvide rõhk langeb koos temperatuuri langemisega. Talverehvides õige õhurõhu säilitamine võib tunduda midagi, mis hoiab sinu talverehvid ainult kauem heas korras, kuid see on samuti üks lihtsamaid ja olulisemaid viise tarbetu kulumise vältimiseks. Alatäidetud rehvidega sõitmine ei lase neil oma kuju hoida, põhjustades võimalikke rikkeid, mustri suuremat kulumist, suuremat veeretakistust ja väiksemat juhitavust kurvides, eriti halbades sõidutingimustes.

Seega tagades, et talverehvides on õige rõhk, pikendad nende turvisemustri eluiga ja vähendad kütusekulu. Nii hoiavad nad sind ja sinuga kaasa reisijaid kindlalt teel.

 

4. Pead välja vahetama kõik 4 rehvi, mitte ainult 2

Sõltumata sellest, kas sul on nelikvedu, esi- või tagavedu, pead paigaldama kõik 4 talverehvi-mitte ainult 2. Seega sõltumata sõiduki paigutusest on igas olukorras alati turvalisem paigaldada kahe rehvi asemel neli. Ainult talverehvidega esi- või tagarehvide välja vahetamine võib tunduda eelarvesõbralik ja soodne talverehvide alternatiiv. Kuid see ei ole mitte ainult ebaefektiivne, vaid ka väga ohtlik.

Talverehvidega ainult esi- või tagaosa varustamine ei anna su autole korralikku juhitavust, kuna kõik neli rehvi ei tööta korralikult. Kui varustad oma auto ainult kahe talverehviga, on võimalus, et sinu sõiduk väljub kontrolli alt ja see on oht, mida ükski juht ei peaks võtma.

 

5. Soodsad talverehvid - hind ei ole alati võrdne kvaliteediga

Sinu sõidukile ja eelarvele sobivate talverehvide leidmiseks on rehvitakso.ee lehel lai valik erinevas hinnaklassis talverehve.

Võib tulla sulle üllatusena, et parima kvaliteediga talverehvid pole alati kõige kallimad. Veelgi enam, talverehvide hinnad hoiab Rehvitakso alati kliendile soodsal tasemel, kui ei usu vaata hindasi SIIT!

 

  Vaata siit missugused on soodsad talverehvid 2021 ja missugused on populaarsed talverehvid 2021!

talverehvid 2021

continental rehvid

KAMPAANIA: "Ostes 4 või enam rehvi e-poest on rehvivahetus -10% soodsam või transport TASUTA üle Eesti!"

 

 

6. Talverehve tuleks regulaarselt asendada

Kui tihti peaksid talverehve vahetama? Kui sinu talverehvide muster on väiksem, kui 3mm (soovitavalt 4-5 mm), on aeg need välja vahetada.

Selleks, et talverehvid lumistel teedel tõhusalt toimiksid, ei tohiks nende muster olla väiksem, kui 3mm. Vastasel korral väheneb sinu talverehvide võime veojõudu jääl ja lumisel teel kontrollida. Samuti ei haaku sinu sõiduk lumega üldse või on see väga väike.

 

7. Talverehvide ladustamine

Kui on lõpuks käes aeg talverehvid maha võtta ja need vahetada oma lamellrehvide või suverehvide vastu, on mõned lihtsad viisid, kuidas tagada, et need püsiksid heas seisukorras seni, kuni oled valmis neid järgmiseks hooajaks kasutama.

  • Õige temperatuur

Ole alati kindel, et hoiad oma talverehve puhtas, pimedas ja kuivas kohas, eemal otsesest päikesevalgusest. Samuti tuleks neid hoida eemal kuumadest piirkondadest, nii et ära jäta neid kütteseadmete või õhukanalite kõrvale.

Selleks, et vältida spetsiaalsete kummiühendite lagunemist, hoia naelrehve ja ka lamellrehve kindlasti eemal kohast, kus nad võiksid kokku puutuda rasva, õli ega muude ainetega.

Tavaliselt on garaaž ideaalne koht, kuid kui hoiad oma rehve väljas, hoia neid tõstetud platvormil, et nad ei satuks veeloikudesse ega lumehange. Kuid kui siiski plaanid neid hoida väljas, mähi rehvid veekindlatesse katetesse.

 

Kui on aeg valida uued soodsad talverehvid, või teha rehvivahetus olemasolevatele ratastele, leia endale sobivaim talverehvide müük Rehvitakso kodulehelt! Professionaalsed Rehvitakso tehnikud aitavad sul valida ideaalse komplekti ja annavad nõu, kuidas neid hoida, et nad võimalikult kaua vastu peaksid. Samuti leiad meilt hästi kontrollitud soodsad talverehvid kasutatud rehvide valikust.

 

Parim hind Rehvitaksost - Osta soodsad talverehvid SIIT! hankook 

 

 

continental rehvid

"Ostes 4 või enam rehvi e-poest on rehvivahetus -10% soodsam või transport TASUTA üle Eesti!"

 

talverehvide müük