Elektriautode rehvivahetus - Tesla lifting jack pads

Tesla elektriautod ei ole Eesti tänavapildis enam võõras nähtus. Ameerika Ühendriikides Elon Muski tööstusest välja sõitvad autod on oma ehituselt ja disainilt sarnased Euroopa luksusautodele, kuid on võrreldes bensiini ja diiselmootoriga autodest tunduvalt keskkonnasäästlikumad. Sõiduki aerodünaamiline kereehitus võimaldab kiirendada nullist sajani vaid mõne sekundiga kuid linnapildis sellist kiirendust siiski sooritada ei tasuks. 

 

rehvivahetus

Foto: Pixabay

 

Sarnaselt teistele autodele, vajavad ka Teslad autohooldust. Elektriautod liiguvad tänu akutoitele ning enamus auto kaalust moodustab just kere alla paigaldatud aku. Teeninduse ajal kontrollitakse akude laadimisvõimet ning seisukorda. Keskmiselt jääb ühe Tesla tühimass 1960 ja 2300 kilogrammi vahele, mis tähendab, et tegemist on küllaltki raske kaaluga sõidukiga, mis vajab vastavaid elektriautodele mõeldud rehve ning hooldust nõuetele vastavas töökojas. 

 

Rehvivahetus peab toimuma sarnaselt Eestis ettenähtud regulatsioonidele ning suve saabudes tuleb sõidukile alla panna suverehvid. Olgu selleks suverehvid koduses garaažis tehtav rehvivahetus on Teslade puhul võimalik kuid mitte soovitatud. Elektriautode rehvivahetusel oleks hea kasutada spetsiaalseid lifting jack padse, ehk tõstepatju, mis võimaldavad autot tõsta ilma kahjustamata. Üks väike vääratus ning kui sõiduki tõstelifti käpp või tungraud peaks paigast nihkuma, võib see tungida läbi põhjaplastiku patareisse. Selline vigastus ei ole aga garantiikorras parandatav ning rehvivahetuse kuludele tuleb lisada ka akuvahetus.

 

Jackpads ehk spetsiaalsed tõstepadja aplikaatorid tuleb paigaldada tõstmisaukudesse enne tõstelifti käppade paika sättimist. Enne rehvivahetusse viimist tuleks veenduda, et antud töökojal on elektriautode tõstmiseks olemas vajalikud aplikaatorid ning vajalikud teadmised nende kasutamiseks. Juhul, kui rehvivahetuse teostaja ei võta neid kasutusele on äärmiselt suur oht auto kahjustamise tekkele. Selleks, et selliseid olukordi vältida, tuleks rehvivahetuseks valida elektriautode rehvivahetust pakkuv teenusepakkuja. Rehvitakso kõikides töökodades on valmidus teenindada kõiki elektriautosi. Meil on olemas Teslade tõstepadjad. Kui sõiduki rehvid on vahetatud ning akud kontrollitud, on sõiduk taas valmis järgmiseks hooajaks.

 

 


suverehvid
Tavalisest soodsam rehvipood ja rehvivahetaja-> rehvitakso.ee

 

 

 

Milliseid tõstepatju kasutatakse?

 

Alumiinium

Plastik/kumm

 

Kuigi tõstepadjad jagunevad kaheks erinevaks, ei tähenda see, et erinevatele mudelitele sobivad erinevad tõstepadjad. Nii Model 3 kui ka Model S mudelitele sobivad samad adapterid, mis tähendab, et olenemata mudelist ei pea soetama eraldi spetsiaalseid vahendeid. Selline võimaldus lubab ka töökodadel pakkuda autohooldust erinevatele mudelitele.

 

Soovid teostada rehvivahetust kodus aga ei tea milliseid ‘jackpadsi’ soetada?

 

Alumiiniumist tõstepadjad on kvaliteetsemad ning peavad kauem vastu. Adapteri suurus on õige diameetriga ning paigaldus lihtne. Järelturult ostetud tõstepadjad võivad olla kahjustada saanud ning ei sobi pikaajaliseks kasutamiseks. Kui soovid teostada rehvivahetust kodus või vajad väikeremondi jaoks sõiduki tõstmist, tuleks soetada siiski spetsiaalsed vahendid ka endale. Müügil olevad kummist ja plastikust tõstepadjad sobivad neile, kes ei teosta autoremonti tavaliselt ise ning vajavad neid vaid ettenägematuteks juhtudeks. 

 

Mida uut pakub Tesla 2024.aastal?

 

2024.aastal saabub turule ka kõige uuem Tesla mudel-  Model 3 Highland, millel oma eelkäijaga võrreldes on suurem vahemaa läbimisvõime (ühe laadimisega on võimalik läbida veelgi pikem läbimaa- 629 km). Model 3 on aastate jooksul olnud äärmiselt populaarne ning tänaseks päevaks on müüdud üle 3 miljoni sõiduki. Model 3 puhul ei olnud siiski kõige kaunima disainitud mudeliga ning selle parendamiseks läbis Highland täielikult uue disaini teekonna. Nn faceliftiga Highland mudel tuleb müügile 2024.aasta kevadel, kuid seda Euroopas esmalt Saksamaal.