Suverehvid - kuidas need võimalikult kaua vastu peavad?

Suverehvid, kuidas nende eest hoolt kanda?

 

Suverehvid vajavad hoolt. Läbi nende toimub ainus kontakt teepinnaga ning tegu on kõige kiiremini kuluva auto komponendiga. Mõne nipiga saab veenduda, et rehvid peaksid kauem vastu. 

 

LAMELLREHVID

suverhevid

 

Puhasta rehvid

Enne hoiulepanekut on mõistlik suverehvid puhtaks pesta. Vähe on kohti, mis autol rohkem mustust saavad. Piduritolm, muda, mustus, liiv, sool ja raskemetallid, millega rehvid kokku puutuvad ei mõju rehvide elueale just hästi. Puhtad asjad säilivad paremini ning suverehve puhastades väldid erinevate ainete põhjustatud söövitust nendel. Suverehvid võib pesta vee, seebi ja harja abil. Pesta tuleks nii rehvide sisemine ja väline pool. Peale pesu kuivata rehvid rätikuga ja lase neil lõpuni kuivada. Rehve tasub hooajaväliselt hoida kuivas ning jahedas stabiilses kliimas. 

 

Õige rehvirõhk

Tootjad on andnud sõidukitele erineva soovitatava rehvirõhu. Ühtemoodi kahjulikud on nii üle- kui ka alarõhk. Hea mõte on autos hoida kompressorit või siis vähemalt veenduda iga nädal vähemalt korra, et suverehvides on õige rõhk. Ühtlasi kontrolli regulaarselt rehvipinda, et tuvastada võimalikud murenemiskohad, ebaühtlane kulumine jms kahjustused võimalikult vara. 

 

suverehvid

 

Roteeri rehve

Rehvitakso soovitab suverehve regulaarselt roteerida, et need kuluksid ühtlaselt ning seeläbi saab neid kasutada võimalikult kaua. 

 

Väldi ülekaalu

Väldi sõiduki kandevõime ületamist. Liigne kaal avaldab rohkem rõhku rehvidele. Mida raskem on sõiduvahend, seda rohkem survet saavad suverehvid. Selle tulemusena kuluvad rehvid kiiremini. Nõrgad rehvid ei pruugi ülekaalu korral vastu pidada, tehes sõidu ohtlikuks. Rehvirõhu andur aitab kontrollida rehvirõhku ka suurema kaalu korral. Vedades koormat kipuvad kummid tühjemaks vajuma ning võib vaja olla õhku juurde lasta. 

 

Pargi viludasse

See vanakoolinipp kehtib eriti reisides lõuna poole. Pikalt päikse käes seisva auto rehvid kuluvad kiiremini. Ühtlasi võib kannatada ka muu interjöör ja auto kere. Lisaks on meeldivam istuda pigem jahedasse, kui saunatemperatuuril autosse. 

 

suverehvid

 

Rehvihooldus

Kui tahta, et suverehvid peaksid vastu 4-5 aastat, siis on oluline neid õigesti hooldada. Suverehvid kuluvad ka niisama seistes. Õigetes hoiutingimustes peavad suverehvid vastu kuni viis aastat. Seda eeldusel, et rehve säilitatakse puhtas, kuivas ja jahedas ruumis, kuhu päiksevalgus peale ei paista. 

 

Kindlasti ei tohiks sõita suverehvidega, mille tootmisest on möödas rohkem, kui kümme aastat. Need ei pea libedal ega pole kuidagi turvalised, vaatamata mustrisügavusele, mida võib järgi olla veel piisavalt. 

 

Erinevalt piimatoodetest ei saa suverehvidele anda täpset "parim enne" kuupäeva. Kindel on see, et ajapikku rehvid kuluvad ning kaotavad omadustes. Kuigi rahvusvahelised rehvieksperdid peavad rehvi maksimaalseks kasutuseaks kuus aastat, siis Eesti tingimustes on see aeg veelgi lühem. 

 

Rehvitestidesse kaasatakse ka kasutatud rehve, mis mõnikord üllatavad, kuid üldiselt käituvad lõpusirgel talverehvid lumel sama kehvasti nagu suverehvid või veel kehvemini. Eesti oludes peaks talverehvid välja vahetama iga paari hooaja tagant - see tagab juhi, sõitjate ja kaasliiklejate turvalisuse. 

 

Vastupidavad suverehvid leiad Rehvitakso e-poest

LAMELLREHVID

 

Rehvivahetuse aitavad teha meie spetsialistid üle Tallinna rehvivahetus punktides, mille asukohad leiad siit

Broneeri rehvivahetuse aeg online