Lamellrehvid või suverehvid - millised valida?

Millised suverehvid valida ja millal on õige aeg need vahetada?

Suverehvide kasutamine on lubatud alates 1. märtsist kuni 1. detsembrini. Märts jõuab kätte sel nädalal. Kas see tähendab, et suverehvid tuleks juba alla vahetada? Mitte ilmtingimata. Kuigi suurt talve ilmselt enam ei tule, siis jäävihm märtsis või isegi aprillis pole haruldane. Kohustuslikuks muutuvad suverehvid alates 1. maist. 

 

Pildi allikas: Nokian Tires

 

Lamellrehvid või suverehvid?

Need, kellel kasutuses lamellrehvid, võivad neid kasutada aastaringi. Siiski soovitab Rehvitakso neil, kel suvine läbisõit üle 5000 kilomeetri, võtta kasutusele spetsiaalsed suverehvid. Selleks on mitmeid põhjuseid. Nimelt pikeneb lamellrehvide puhul pidurdusteekond, mis võib kriitilises situatsioonis väga olulist rolli mängida. Lisaks kostub lamellide veeremüra salongi valjemini ning need kuluvad kiiremini kui suverehvid. Nii võib järgmise talve alguses selguda, et mustrit pole piisavalt järgi ja tuleb osta uued rehvid

 

Mida kuumem ilm, seda kehvemaks muutub pehmest kummisegust tehtud rehvide haakumine ja sellega koos ka sõit ohtlikumaks. Lisaks sellele, et suverehvid on vaiksemad ja lühema pidurdusteekonnaga, kulub nendega sõites ka vähem kütust. Nii et kuigi lamellrehvidega tohib sõita aastaringselt, siis vasutustundlik ja hoolas autojuht võtab siiski kasutusele hooajalised rehvid.

 

Vaata Michelini videost, kuidas peavad testimisele vastu suverehvid ja aastaringsed rehvid:


 

 

Millal vahetada alla suverehvid?

Rehvitootjad soovitavad seda teha siis, kui õhutemperatuur on püsivalt üle seitsme plusskraadi. Sellistes tingimustes tulevad välja suverehvide parimad omadused. Tuletame meelde, et naastrehvid pole aastaringsed ning ka nende viimane lubatud kasutuspäev on 30. aprill. 

 

Rehvivahetuse puhul tasuks lisaks seadusele silmas pidada ilmaprognoose ja tervet mõistust. Arvestades, et praegu on temperatuurid veel null kraadi ligi, siis rehvivahetusse kohe minna ei soovitaks. Küll aga tasub seda hakata plaanima, et vältida hiigelpikki järjekordi ja liiga hilist vahetust. Nii et see on natuke ka juhi hinnata, millised on liikumisteed ja millal on kõige optimaalsem aeg teha rehvivahetus

 

Kui ööpäevane keskmine temperatuur ületab 6-8 kraadi, siis muutuvad talverehvid "libedamaks" ja kuluvad kiiremini. See tuleneb pehmemast kummisegust. Kindlasti ei tasu rehvivahetusega oodata viimase hetkeni. Kui aga aprilli lõpus tekib teedele must jää või lumesadu, siis tasub suverehvidega teeleminekut kindlasti vältida. 

 

 

Kuidas õiged suverehvid valida?

Esmane kriteerium on valida õiged mõõdud. Kui need on teada, siis järgmine valik on madala, keskmise või kõrge sooritusvõime vahel. Kõrge sooritusvõimega suverehvid pakuvad suvel kõige paremat haarduvust teega ja on seega kõige turvalisemad. Ühtlasi need ka kuluvad kõige kiiremini. Madala sooritusvõimega rehvid on kõige odavamad. Keskmise sooritusvõimega rehvid ehk tavarehvid on kompromiss soorituse ja vastupidavuse vahel. Kuigi soodsad rehvid on üldiselt head, siis keeruliste teeolude puhul võivad need hätta jääda ja valusalt kätte maksta. 

 

Kuidas valida õige rehvivahetus töökoda?

Et oskamatu rehvivahetaja võib ära rikkuda nii rehvi, velje kui tekitada ka potentsiaalse ohtliku olukorra, jättes ratta korralikult kinnitamata, siis soovitame kasutada teada-tuntud rehvivahetuspunkte. Rehvitakso 12 aastat kogemust ja väärt spetsialistid võimaldavad anda rehvivahetusele kvaliteetse teenuse garantii. 

 

Parimad suverehvid leiad meie e-poest.

 

Aeg rehvivahetuseks broneeri vajutades SIIA.

 

Kui vajad nõu, siis klõpsa kollasele kastile ekraani allservas või helista julgelt 581 000 81.