Kevad läheneb - kas õige aeg võtta kasutusele suverehvid?

Kevad on käes! Millal oleks õige aeg vahetada alla suverehvid?

 

Kevade saabudes tekib paljudel autoomanikel mõte, kas ühes kevadega tuleks ka ära vahetada talverehvid suverehvide vastu!

 

LAMELLREHVID

suverehvid

 

Hetkel aknast välja vaadates võib öelda, et pole ei talv ega ka veel päris kevad, vaid ülemineku aastaaeg. Talvised ilmastikuolud ja temperatuurid võivad vabalt kesta aprillini välja. Rehvitakso ütleb, et aega, millal teha rehvivahetus ei saa paika panna päeva täpsusega kalendrisse, vaid pigem tuleks jälgida õhutemperatuure.

 

Maagiline temperatuur, millal vahetada rehvid

Kui ööpäevane keskmine temperatuur jõuab püsivalt seitsme kraadini või soojemaks, siis võib suverehvid alla panna. Talverehvid on tehtud nii, et nende eelised - parem haakuvus teega - tulevad välja seitsmest pügalast madalamates oludes. Niikaua, kui kraadiklaasil näeb seitset kraadi või väiksemat numbrit, võib talvised rehvid veel all hoida.

 

Ka temperatuuri järgi rehvivahetuse ajastamine võib olla keeruline, kui päevased temperatuurid jõuavad kümne kraadini või kõrgemale, kuid öösel langevad öökülmadeni. Kui hommikuti ja õhtuti on külmem, siis tuleks talverehvid all hoida ja oodata kuni temperatuurid on püsivalt vähemalt seitsme kraadi ringis ning alles seejärel suverehvid alla vahetada. 

 

Märtsis ja aprillis on ilmad muutlikud, kuid talverehvidega tohib seaduse järgi sõita kuni esimese aprillini. Halb on jätta talverehvid alla ka liiga kauaks. Sõites nendega veel näiteks siis, kui on 15 kraadi, mõjub kummile halvasti, kuludes kiiremini. Suverehvid on tehtud kõvemast kummisegust ja kuluvad seetõttu aeglasemalt. 

 

suverehvid

Rehvivahetus liiga vara või hilja võib olla ohtlik

Teisest küljest on ka suverehvide liiga varajane kasutusele võtmine riskantne. Murphy seaduse kohaselt algab lumesadu päev peale seda, kui alla on vahetatud suverehvid. Justkui isiklikuks nuhtluseks on siis kõige halvema ilma korral all valed rehvid, kirjutab Weather Network. Elades Eestis, kus selle vahel, kas alla sajab kevadine vihm või 30 sentimeetrit lund, on vaid mõni kraad, tasub ilmaennustustel silm peal hoida ja veenduda, et rehvid ei saaks vahetatud liiga vara. Seda enam, kui sõitmist on pikemad otsad väljaspool linna.

 

Õige rehvirõhk

Tuletame meelde, et äärmiselt oluline on valida õige rehvirõhk ning seda vähemalt korra kuus kontrollida. 

Enne rehvidesse õhu lisamist ole teadlik, kuipalju seda tuleks teha. Vastav info on enamasti kirjas sõiduki manuaalis. Rehvil on tavaliselt kirjas mitte optimaalne rehvirõhk vaid maksimaalne. Kui rehvides pole õige rõhk, siis pole vahet, kas all on naelrehvid, aastaringsed lamellrehvid või suverehvid - ühtemoodi ohtlik on sõit igal juhul. 

 

Seadus reguleerib

Eestis on talverehvide kasutamine lubatud alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, kuid kui esineb talviseid tee-ja ilmastikuolusi, siis on lubatud kasutada talverehve kuni 30. aprillini. Talvisete tee- ja ilmastikuolude üle annab seadus igal autohile enda otsustada. Loe seadusest juurde siit!

 

Talverehvidega (naelrehvid) võib sõita kuni 30.aprillini   (Lk. 58, Kood 507- juhul, kui esineb talviseid tee- ja ilmastikuolusi)

Talverehvidega (lamellrehvid) võib sõita aastaringi

Suverehvidega võib sõita alates 01.märtsist

 

Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. 

Suverehvid on lubatud 1. märtsist kuni 1. detsembrini, kuid kohustuslikud 1. maist kuni 15. oktoobrini. 

 

 

Rehvitakso aitab sinu auto suverehvid vahetada õigel ajal. Suverehvide müük ja kosnultatsioon telefoninumbril 581 000 81.

Leiame üheskoos just sulle sobivad suverehvid! Aja rehvivahetuseks saad broneerida SIITBroneeri rehvivahetuse aeg online

 

Vastavalt teadaandele, mida saab lugeda SIIT, jätkub Rehvitakso töö tavapärastel aegadel kliendile ning töötajatele ohutul viisil.