Autoakude müük ja paigaldus, ka kliendi juures!

Autoakude müük ja paigaldus, ka kliendi juures!

 

Rehvitakso mobiilne aku vahetus tuleb sinu soovitud kohta ja asendab vana aku uuega. Helista kohe 581 000 81

 

 

Broneeri internetist aeg autoaku vahetuseks siit->  Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

 


  • Autoakudele kehtib garantii 2 AASTAT 
  • Vanad akud võtame vastu TASUTA
  • Autoakude testimine, kontroll ja laadimine 20 EUR
  • UUS! Mobiilne aku vahetus kliendi juures. Väljakutse tasu 50 EUR ( lisandub paigalduse hind!)
  • Autoaku paigaldus 45 eur/h (min.20 EUR) 
  • AGM autoakude tutvustamine diagnostikaseadmega 20 EUR​​
  • Autoakude testimine ja kontroll 5 EUR

NB! Püsikliendile teenused alati -10% soodsamalt!

 


 

Müüme suures ja laias valikus kõikidele autodele autoakusi ja käivitusabi. Tuntumad autoakude brändid, mis laos kohe saadaval on Exide autoakud, Yuasa autoakud, Bosch autoakud jne. 

 

Ilmad on külmad ja autoakud kipuvad üles ütlema. Et mitte jääda nõutult autota, siis tasub aku aegsasti vahetada. Akude töökindluse määrab nende kvaliteet. Meil müügil olevad Exide ja Yuasa akud on ühed parimad, mis käivitavad auto ka kõige käredama pakasega. 

 

 

autoakud

Mobiilne aku vahetuse väljakutse 50 eurot, lisandub akuvahetuse hind 20-50 eurot. Küsi ka uute akude hinda kadaka@rehvitakso.ee

 

 

Kui kaua autoakud kestavad

Sellele küsimusele pole ühest lihtsat vastust, kuid laias laastus kolm kuni viis aastat. Aku kestvust mõjutavad kolm põhilist tegurit: aeg, temperatuur ja vibratsioon.

 

Sõiduauto akud jäävad aastatega järk-järgult nõrgemaks kuni ei suuda enam pakkuda piisavalt jõudu, et mootorit käivitada. Selleni jõudmine võtab keskmiselt 3 kuni 5 aastat, kuid sõiduki kasutus mõjutab seda protsessi suuresti. Autod, mida kasutatakse peamiselt lühisõitudeks ei pruugi jõuda vahepeal täis laadida. Kui auto jääb pikemaks ajaks parkima, siis ajapikku käib aku iseenesest maha. 

 

Akude kontroll ja -laadimine

Lisaks akule võib alt vedada ka laadimissüsteem. Et aku olukorda on ise raske hinnata, siis soovitame probleemide vältimiseks aku ja laadimissüsteemi korrasolekut kontrollida. Rehvitakso autoremondikeskuses kontrollime teie auto (plii-happe-, geel- või klaaskiud-/AGM-akude) tervislikku seisundit, defektse aku tuvastamine olenemata kas aku on sõidukisse paigaldatud või mitte. Test sisaldab külmkäivitusvoolu tugevuse ja aku täituvuse mõõtmist ja hinnangut aku seisukorrale.

 

Aku kontroll maksab kõigest 5 eurot ning võib anda südamerahu korras aku üle või siis vajaliku info selle väljavahetamiseks. Kui aku on tühjaks saanud, siis aku laadimine ja testimine on samuti Rehvitakso teeninduses võimalik. Aku vahetus maksab 45 eurot tunnis, kuid hakkama võib saada ka kiiremini, tehes hinnaks vaid 20 eurot. Kui soovid, et Rehvitakso spetsialistid tulevad sinu aadressile Tallinnas sinu autoakut vahetama, sisi väljakutse tasu on 50 eurot, millele lisandub siis akuvahetuse hind, mis on tavaliselt 20-50 eurot.

 

aku kontroll

Aku kontroll maksab 5 eurot

 

Autoaku paigaldus

Vibratsioon põhjustab sõiduauto aku sisemiste osade kahjustumist. Et vibratsiooni põhjustatud kahjusid minimeerida, tuleks veenduda, et aku on võimalikult kindlalt ja liikumatult oma kohal. Kui akule jääb mänguruumi ja ta sõidu ajal väriseb, siis see võib aku eluiga märgatavalt lühendada. 

 

Laadimissüsteemi häired vähendavad autoaku eluiga

Kui laadimissüsteem ei tööta korralikult, siis see samuti vähendab aku iga. Püsiv ala- või ülelaadimine kiirendab aku vananemist. Mõnel uuemal autol kasutusel olev AGM-tüüpi aku nõuab hoolikat kontrolli laadimise üle, olles tundlikum. Lastes ükskõik millise autoaku täiesti tühjaks, siis ka see võtab aku eluaastaid maha. Isegi, kui nn surnud aku uuesti laadida ja kasutusele võtta, siis kahju on juba tekitatud.

 

Nõrga aku tunnused

Akuprobleemile võib viidata pikkamisi käivituv mootor või vastav ohutuluke armatuuril. Vanematel autodel on nõrga aku märgiks ka pehmelt põlevad tuled, eriti, kui auto seisab paigal. Tuleb aga meeles pidada, et mitte iga autoaku ei anna oma seisukorrast märku ning seetõttu ongi vajalik autoaku olukorda kontrollida. Üks hea võimalus seda meeles pidada on iga õlivahetuse ajal lasta ka akut kontrollida. Veendume, et kaabliühendused on puhtad ja korralikult kinnitatud ning aku on kindlalt oma kohal. 

 

Aku tühjenemise hoiatusmärk sõiduki ekraanil.

 

Kui aku on juba kolm aastat kasutuses olnud, tasub seda kontrollida igal aastal. Autoaku testimine tuvastab kulumise astme, misjärel on hea ajastada akuvahetus. Ajasäästlik on kutsuda meie Rehvitakso spetsialist, kes kontrollib aku ning käivitus- ja laadimissüsteemid. Vajadusel paigaldab ka uue aku.

 

Autoakud pole kõik ühesugused

Sõltuvalt auto mudelist ja ehitusest on sobivate akude valik piiratud ehk kõik akud ei sobi kõigile autodele. Paigaldades autole mittesobiva aku võib see mõjutada auto elektrisüsteemi ja põhjustada seeläbi suuri kahjusid. Kui sa pole kindel, milline aku su sõidukile sobib, siis küsi meie autoremondikeskuse spetsialistidelt või vaata järele automanuaalist.

 

sõiduautoakud

Akude laadimine ja testimine 20 eurot. Akude kontroll ainult 5 eurot.

 

Exide ja Yuasa autoakud

Need kaks firmat ei vaja akumaailmas pikemat tutvustust, olles tuntud oma äärmise vastupidavuse ja võimekuse poolest. Saadaval on laialdaselt erinevaid mudeleid, mis tagavad kerge käivituse. Parimad sõiduauto akud on hooldusvabad ja käivitavad auto ka kõige käredama pakasega. 

 

Yuasa on Jaapani ettevõte, mille akude ehitamise kogemus ulatub üle saja aasta taha. Lisaks autoakudele on Yuasa tuntud ka mootorratta sõprade seas, pakkudes kauakestvaid ja töökindlaid akusid. Kuigi Jaapani firma, siis on Yuasa Euroopas kanda kinnitanud juba möödunud sajandi kaheksakümnendatest ning seega teada-tuntud tippakude tootja ka Euroopas.

 

Exide on USA juhtiv autoakude tootja, mille juured viivad firma asutamiseni 1888. aastal. Ettevõte on laienenud sisuliselt üle terve maakera, olles üks vanimaid ja kogenenumaid akutootjaid. Loe lähemalt erinevate Exide aku tüüpide kohta SIIT.

 

exide akud

 

Exide akude hinnakirjad leiad SIIT! 

Yuasa akude hinnakirjad leiad SIIT!

 

Et mitte jääda kahekesi autoga, mis ei käivitu, siis kontrolli ja vajadusel vaheta aku õigeaegselt.

Broneeri aeg akuvahetuseks siit  Broneeri rehvivahetuse aeg online

 

 

Anname nõu ja aitame valida sõidukile kõige sobivama aku. Vajadusel kontrollime aku seisukorda ja ühendusi, samuti laeme. Kõiki neid teenuseid saab tellida ka kohapeale! Kui auto ei käivitu või on kahtlus aku seisukorras, siis kutsu meid kohale ning kontrollime, laeme ja vajadusel vahetame aku kohapeal!

 

Lisainfo SIIT või helista meile telefoninumbrilt 581 000 81 või kirjuta kadaka@rehvitakso.ee

 

 

Meil on soodsad autoakud igale automargile! Autoakud kohapeal koheselt saada!

 

 

 

 

 

 

Rehvitakso autoremondikeskuse ja varuosade kaupluse aadress - Kadaka tee 183c, Tallinnas 

Asume Kadaka tee tee ääres, kust mugav kohe autoga teelt maha keerata ning samuti on töökoja ees suur tasuta parkimisala.

 

Oleme avatud:

 

E-R 09:00-18:00

L 10.00-17.00