Millised autohooldused aitavad vähendada kütusekulu

Me kõik teame, et regulaarne autohooldus säilitab autol pikema kestvuse, aga siiski on omajagu juhte, kes jätavad hoolduse viimasele hetkele. Oma sõidukit tuleks kohelda kui oma kallimat ja siinkohal toome välja mõned olulised autohooldustööd, mis aitavad teil ka kütusekulu vähendada:

 

Foto: Pixabay

 

 

Õhufiltrite vahetus. Filtrite vahetamine aitab autol kütust säästa, kuna puhtam õhk võimaldab mootoril efektiivsemalt töötada. Kui õhufilter on ummistunud, siis peab mootor kulutama rohkem jõudu, mis tähendab suuremat kütusekulu. Soovitame õhufiltrit vahetada kord aastas ja vajadusel ka tihedamini, eriti kui liikled tihti tolmustes kohtades. 

 

Õige rehvirõhk. Heas seisukorras rehvid on üks olulisemaid asju auto turvalise sõitmise juures ja õige rehvirõhk tagab efektiivsema kütusekulu. Kui rehvirõhk on alla normi, siis lisaks sellele, et see on ohtlik, saab mootor ka rohkem koormust, mis tähendab suuremat kütusekulu. Samuti võib madal rehvirõhk põhjustada rehvi ülekuumenemist ja kiiremat kulumist, seega soovitame rehvirõhku kontrollida vähemalt korra kaks kuus. 

 

Õlivahetus. Vahetage õli vastavalt vajadusele, soovitatavalt iga 15 000 km täitumisel või kord aastas. Õige mootoriõli kasutamine hõlbustab auto mootori tööd ja sellega vähendate kütusekulu. Kui õlivahetus hilineb, siis õli määrdeomadused halvenevad ja kütusekulu kasvab.

 

autohooldus

Foto: Pixabay

 

Konditsioneeri hooldus. Kui konditsioneer töötab optimaalselt, võtab see vähem energiat, et jahutada ja niisutada õhku, ühtlasi vähendab mootori koormust ja seega ka kütusekulu. Lekked ja õli külmaaine puudus võib põhjustada konditsioneeri ebaefektiivsuse, mis omakorda suurendab kütusekulu. Seetõttu on oluline hoida konditsioneer regulaarselt hooldatud, et tagada selle töökindlus ja säilitada kütuse efektiivsus. Kui konditsioneer töötab, kasutab sõiduk kuni 15% rohkem kütust, seega soovitame aeglaselt sõites pigem aknaid avatult hoida. Üle 70-km/h sõites on tõhusam kasutada auto konditsioneeri, sest suurel kiirusel liikuvale autole avaldavad avatud aknad koormust.

 

Aku vahetus. Aku mängib suurt rolli auto käivitamisel ja kui see ei tööta korralikult, võib see kütusekulu mõjutada. Kui aku ei anna piisavalt voolu, peab auto generaator elektrisüsteemi töös hoidmiseks rohkem tööd tegema, põhjustades suuremat kütusekulu, seega uue aku paigaldamine parandab sõiduki töökindlust kui ka kütusekulu. 

 

Lisaks ülaltoodud hooldustöödele on oluline jälgida ka oma sõidustiili, näiteks igasugune kiirendamine ja pidurdamine mõjutavad kütusekulu, seega vältige agressiivset sõitmist ja mõelge ka teistele liiklejatele. Üldiselt võib öelda, et auto hooldus ja õige sõidustiil on võtmetähtsusega kütusekulu vähendamisel. Varakult tehtud hooldus säästab raha nii lühikeses kui pikas plaanis.

 

Video kümnest sõiduhäkist, kuidas kütusekulu vähendada. 

 

 

 

Autohooldus Sinu sõidukile kvaliteetselt, kiirelt ning soodsa hinnaga ( 40 eur/h)  -  hoolime Sinu autost!

 

REHVITAKSO AUTOREMONDIKESKUS

 

Helistage meile: 581 000 81

kadaka@rehvitakso.ee

 

Autoremont avatud:

 

E-R 09:00-18:00

L 10.00-17.00

 

 

 

 

Helista 581 000 81 või broneeri aeg internetist

 

Broneeri aeg autohoolduseks või autoremondiks SIIT!

                                  rehvivahetus

 

 

 

Rehvitakso autoremondikeskuse ja varuosade kaupluse aadress - Kadaka tee 183c, Tallinnas 

Asume Kadaka tee tee ääres, kust mugav kohe autoga teelt maha keerata ning samuti on töökoja ees suur tasuta parkimisala.