Valime parimad talverehvid

Kuidas leida parimad talverehvid?

Parim talverehvide nõuanne, mis meil anda on? Esiteks, arvestades, et talverehvid kestavad keskmiselt 40 000 kilomeetrit (umbes 3-4 aastat), siis tasub valida hoolikalt. Kindlasti tuleks osta neli rehvi, mitte kaks. Kahe vahetamisel muutub halvemaks sõiduvahendi stabiilsus ja pikapeale kogu veermik ning sellega koos ka teelpüsimine. 

 

 

Osta rehvid enne, kui kätte saabub päev, mil rehve on juba vaja. Hea, kui valikus oleks mitu varianti, mis sobivad, et siis nende vahel valida. 

 

Milliseid kriteeriume arvesse võtta?

- Milline on sõiduvahend? Sõiduauto, muskliauto, linnamaastur, suurem maastur?
- Kus sõidetakse? Linnas, maanteedel, maapiirkondades või kõikides nendes?
- Kuidas sõidetakse ja millisel teekattel? Lumel, kinnisõidetud lumel, jääl, mustal jääl, ettearvamatutes oludes?
- Mis on talvine keskmine kilometraaž?
- Kuipalju ollakse valmis rehvide eest maksma?

 

Vastates neile küsimustele saab juba mitmed rehvimudelid välistada, soovitab Rehvitakso. Seejärel saab järelejäänud valikud panna vastavalt vajadustele top-järjekorda. Kui valima peab, siis pigem soovitame valida kauakestvamad mõistliku hinnaga rehvid ja ohverdada mugavus, mida pakuvad vaiksed rehvid.

 

Naastrehvid

Mõte liikus naastrehvidele? Naastude tehnoloogia on viimasel ajal hüppeliselt paremaks läinud ning teatud tingimustes võib neid julgelt soovitada. Enne, kui tuleb teha rehvivahetus, võid konsulteerida meie spetsialistidega, et selgitada välja, kas naastrehvid on sulle parim valik. 

 

Millised on ikkagi parimad rehvid?

See on raske küsimus nagu ka "milline on parim auto?". Lihtsat vastust ei ole. Toome välja TOP5 soovitused:

 

- Michelin X-ICE North 4
- Sava Eskimo Stud
- Continental IceContact 3
- Nokian Hakkapeliitta 9
- Goodyear Ultra Grip Ice Arctic

 

Nende puhul tasub tähele panna, et nad kõik on milleski väga head ja milleski jälle mitte nii head. Küll aga on kõik tavakasutajatele head valikud. 

 

 

Me peame rääkima jääst

Rehve testitakse tihti siseruumides jääl. Välised olud on tihti teised. Näiteks jäähoki siseväljak pole kunagi nii libe, kui must jää, mis on õues. Kes on uisuplatsil käinud, see teab, et sealsel jääl võib ilma kukkumata kõndida, proovi aga mitte kukkuda tänavajääl, kirjutab Driving

 

Mida saame soovitada? Soomlaste Nokian Hakkapeliitta 9 mudel, Michelin X-ICE North 4 ja Continental Ice 3 naelrehvid on super valikud. 

 

Mida paljud juhid kipuvad unustama, on fakt, et talverehvid on tehtud pehmemast kummist, mis pakub märkimisväärselt paremat haakuvust teega temperatuuri langedes alla seitsme kraadi - seda isegi siis, kui teed on kuivad. Enamike uuringute järgi on talverehvid külmal kuival teel 25 protsenti parema pidamisega kui suverehvid

 

Tuletame meelde, et neljaveoline auto ei paku libedal lühemat pidurdusmaad, kui kaherattavedu. Soovitame investeerida korralikesse talverehvidesse ja pigem loota nendele, kui neliveole.